Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ja ne poznajem ni jednog "opstinara" radnika ( ne predsednika opstine ili funkcionera) u opstini npr da vozi dzipa ( bilo kakvog ) , dok kod kolega poljoprivrednika sa 150+ kj ih ima podosta....
Ja sam svestan da ovaj drugi pravi hranu, dosta ulaze, dosta rizikuje i radi, dok prvi ruke u dzepove i na posao na kafu i leze plata.
Ali te plate su dosta skromne i mizerne.
Tako da se ne lazemo ko tu bolje zivi 😉
 
Ja ne poznajem ni jednog "opstinara" radnika ( ne predsednika opstine ili funkcionera) u opstini npr da vozi dzipa ( bilo kakvog ) , dok kod kolega poljoprivrednika sa 150+ kj ih ima podosta....
Ja sam svestan da ovaj drugi pravi hranu, dosta ulaze, dosta rizikuje i radi, dok prvi ruke u dzepove i na posao na kafu i leze plata.
Ali te plate su dosta skromne i mizerne.
Tako da se ne lazemo ko tu bolje zivi 😉
Ovo što si napisao je sramotno i glupavo do bola.
Do sada sam mislio kad čitam tvoje postove da si pametan i vredan momak ali sada.
 
Sta sam napisao sto nije istina?
Napisao si jedno glupavo poređenje,jer ti što sede i smrde po ceo dan,šetaju od hodnika do hodnika zna se kako su uopšte i dobili posao ne zaslužuju ni fiću(uz svo poštovanje prema fići,vozio sam stojadina pola života) a poznajem ljude sa što si rekao 150 jutara zemlje što rade non stop su u kombaju,traktoru,prašini,još ako ima malo stoke pa to je non stop nešto.Prženje na 40 u ataru ovaj pod klimom koju mi plaćamo.
Ma treba da su im plate nula.
 
Sta sam napisao sto nije istina?
Znas li kolike su plate po opstinama?
Nemaš potrebe da se pravdaš.Da im nije dobro sigurno bi se zapošljavali.Nego sve vreme je lakše onom što radi u firmi i desetak jutari zemlje i po koja krava nego njima.A vidim da se otimaju za posao po firmama.A šta ćemo sa onima koji stoje ceo dan i motaju kablove.I njima je bolje.
 
Nemaš potrebe da se pravdaš.Da im nije dobro sigurno bi se zapošljavali.Nego sve vreme je lakše onom što radi u firmi i desetak jutari zemlje i po koja krava nego njima.A vidim da se otimaju za posao po firmama.A šta ćemo sa onima koji stoje ceo dan i motaju kablove.I njima je bolje.
E to su mučenici,što motaju kablove a i većina njih koji rade po privatnim firmama.
I nemoj da stavljaš reči koje nisam rekao.
Kojim njima? Ko su to oni?
Imaš izgleda neke teške komplekse uz svo poštovanje.I gubiš se u priči jer mešaš sve,moraš se mati jasan kriterijum kad nešto hoćeš da kažeš.
Ima potrebe da se pravda jer je pametan momak i zna da nije baš napravio dobro poredjenje.
 
E to su mučenici,što motaju kablove a i većina njih koji rade po privatnim firmama.
I nemoj da stavljaš reči koje nisam rekao.
Kojim njima? Ko su to oni?
Imaš izgleda neke teške komplekse uz svo poštovanje.I gubiš se u priči jer mešaš sve,moraš se mati jasan kriterijum kad nešto hoćeš da kažeš.
Ima potrebe da se pravda jer je pametan momak i zna da nije baš napravio dobro poredjenje.
Ja sam napisao i pored poredjenja i drugi deo. Citiram : Ja sam svestan da ovaj drugi pravi hranu, dosta ulaze, dosta rizikuje i radi, dok prvi ruke u dzepove i na posao na kafu i leze plata.
Samo taj sto radi u opstini tj kao radi slazemo se nema ni neka primanja ( ne racunam funkcionere, nego obicne cate po opstinama).
Ali opet svako bira sta hoce i koliko hoce da radi.....
 
Ja ne poznajem ni jednog "opstinara" radnika ( ne predsednika opstine ili funkcionera) u opstini npr da vozi dzipa ( bilo kakvog ) , dok kod kolega poljoprivrednika sa 150+ kj ih ima podosta....
Ja sam svestan da ovaj drugi pravi hranu, dosta ulaze, dosta rizikuje i radi, dok prvi ruke u dzepove i na posao na kafu i leze plata.
Ali te plate su dosta skromne i mizerne.
Tako da se ne lazemo ko tu bolje zivi 😉
За чешљање јаја у општини и на терет свих грађана Србије, ти општинари имају и превелике плате. А тај што има и ради 150кј је у неку руку и заслужио бар неки луксуз у животу.
 
Postovani kolega ti se drzis samo drzavnih preduzeca i sigurnih plata,pa sta je sa onima koji su odradili 35 godina u poljoprivrednim preduzecima 25 u onim kombinatima a zadnjih 10 u ovim novokomponovanim .Godisnji a tek bolovanje a imas ugovor na tri meseca koji se produzava u nedogled.Mislim da je vreme da izadjes iz svog mesta i dodjes u ove cisto poljoprivredne krajeve gde vladaju druga pravila.Pozdrav kolega
Besmisleno je u ovom trenutku komentarisati ugovore na 3 meseca i sve ostale benefite jer radnika nema. Ali radnik mora imati nešto između nogu i tražiri bolje uslove. To važi i u poljoprivredi, ko ima mu.a izađe na protest i traži bolje uslove. Ko nema tipka poruke, uvek bio i biće.
 
Mozda opstinari nemaju velike plate, ali zato u EPS-u, distribucijama gasa, Telekomu... zaradjuju odlicno. U policiji sefici sa nekom visom tipa megatrend pored beneficiranog radnog staza, stanova za 500 evra primaju i po 1500 evra mesecno.
 
E to su mučenici,što motaju kablove a i većina njih koji rade po privatnim firmama.
I nemoj da stavljaš reči koje nisam rekao.
Kojim njima? Ko su to oni?
Imaš izgleda neke teške komplekse uz svo poštovanje.I gubiš se u priči jer mešaš sve,moraš se mati jasan kriterijum kad nešto hoćeš da kažeš.
Ima potrebe da se pravda jer je pametan momak i zna da nije baš napravio dobro poredjenje.
Pa ti koji rade 150 jutari-o njima si pisao.Ti nisi pročitao dobro njegov post pa onda razmisli o tome ko se gubi.
 
За чешљање јаја у општини и на терет свих грађана Србије, ти општинари имају и превелике плате. А тај што има и ради 150кј је у неку руку и заслужио бар неки луксуз у животу.
Da se razumemo taj sto radi dosta zemlje zivi mnogo bolje od tog opstinara u svakom pogledu uslova zivota.
Oko tezine posla i rizika se slazemo tu nema diskusije.
 
Nazad
Vrh