Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Na koga misliš-što ne napišeš.I napiši mi šta je u tom slučaju bio hobi.To je tvoj kolega pritiskao dugme a ja ni to nisam radio.I ništa nisam ni zaboravio.Nego ti napiši gde si radio i pored toga si lupao u bas i bavio se poljoprivredom.Jesam ja nešto krio kao ti.
Nisi napisao da sam bio u obavezi tokom grejne sezone kad god me pozovu da dođem.A nisi znao i da sam u bolnici radio 25 godinai nisam tako mogao da radim-radio sam u 3 smene i nisam mogao da ostavim parne kotlove u radu.
Ko je tebe spomenuo?? Ako si se kojim slucajem prepoznao ja ti nisam kriv.
 
Ti si mene spomenuo jer na forumu drugog nema takvog tako da ti ovaj post ne pije vodu.Imaš li muda da odgovoriš na ono što sam ja napisao o tebi ne bi li kolege znale o tvojoj radnoj biografiji kad nisi plačao PIO preko poljoprivrede i PIO preko svirke.Ja se ne sramotim onoga kako sam i šta radio.Sam sam pisao o tome,nisam krio.A ti sad ovde izigravaš najvećeg profi poljoprivrednika.
 
У сваком случају државни посао је нека сигурица да се "врућ хладне воде нећеш напити" и сигурнија пензија,за разлику од приватника. Код приватника радиш док радиш чим почнеш да забушаваш нога у задњицу ти не гине. Једино ако си му баш потребан и незамењив.
 
Нико није незаменљив. Код мене у фирми на оделима смо имали имена, иницијале. Кад је дошао други власник имамо бројеве. Значи, битна је само количина људи. Лако те данас замене.
 
Ti si mene spomenuo jer na forumu drugog nema takvog tako da ti ovaj post ne pije vodu.Imaš li muda da odgovoriš na ono što sam ja napisao o tebi ne bi li kolege znale o tvojoj radnoj biografiji kad nisi plačao PIO preko poljoprivrede i PIO preko svirke.Ja se ne sramotim onoga kako sam i šta radio.Sam sam pisao o tome,nisam krio.A ti sad ovde izigravaš najvećeg profi poljoprivrednika.
Ja nisam napisao da je to radna biografija bilo koga sa foruma. Verovatno takvih ima vise, ali eto ti si sebe sam etiketirao da si kao takav jedinstven na forumu. Sto se tice muda mogu da ti odgovorim jasno i GLASNO. 18 godina sam radio u LZTK. Prvo na strugu, a onda na koordinatnom busenju. Svaki posao je bio vremenski normiran pa nije moglo da se zabusava ili da se izlazi sa posla. Dok si za masinom, radis na kraju meseca imas ili nemas ispunjenu normu i prema tome primas platu. 2001 sam napustio firmu i od tada se bavim iskljucivo poljoprivredom. Pio preko poljoprivrede sam poceo da uplacujem cim je to bio uslov za subvenciju. Sto se tice sviranja nikad nisam uplacivao PIO vec se time bavio iz hobija, mada se stiglo i do televizije i nekih vecih manifestacija, ali nemoj zaludjivati narod da su se tu mlatile velike pare. Eto ako si mislio na MUDA dobio si ih. Sve jasno i GLASNO.
 
Ja nisam napisao da je to radna biografija bilo koga sa foruma. Verovatno takvih ima vise, ali eto ti si sebe sam etiketirao da si kao takav jedinstven na forumu. Sto se tice muda mogu da ti odgovorim jasno i GLASNO. 18 godina sam radio u LZTK. Prvo na strugu, a onda na koordinatnom busenju. Svaki posao je bio vremenski normiran pa nije moglo da se zabusava ili da se izlazi sa posla. Dok si za masinom, radis na kraju meseca imas ili nemas ispunjenu normu i prema tome primas platu. 2001 sam napustio firmu i od tada se bavim iskljucivo poljoprivredom. Pio preko poljoprivrede sam poceo da uplacujem cim je to bio uslov za subvenciju. Sto se tice sviranja nikad nisam uplacivao PIO vec se time bavio iz hobija, mada se stiglo i do televizije i nekih vecih manifestacija, ali nemoj zaludjivati narod da su se tu mlatile velike pare. Eto ako si mislio na MUDA dobio si ih. Sve jasno i GLASNO.
Ti nikad ne bi platio PIO da nije bilo subvencija ili je otac plaćao pa ti nisi morao.
 
Otac mi je umro 1972, a tacno je da mozda ne bi placao PIO da to nije bio uslov za subvencije. Sta je tu lose??
 
Loše je u tome što večito potenciraš baš taj PIO za hobiste kao uslov za subvencije a i ti nisi plaćao i meni to ne smeta.A i kad si se zaposlio nisi plaćao PIO a radio si zemlju.To ti je negde oko 25 godina.
Što se ta 2 dugmeta piše-to si mogao i ti da upišeš.E sad da li si imao dovoljan prosek ili šta drugo,nisam ja kriv da bi ti pisao sa ironijom.U bolnici je bilo mnogo mnogo više od 2 dugmeta.I bilo je i posla.To tvoj kolega nije mogao da ti ispriča jer nije dolazio na praksu a trebao je 6 meseci.Znaš ko ga je i kako doveo u DZ.Mogu samo da zamislim kako su ih zajebavali u vreme korone jer sam ja otišao u penziju a drugi kolega preminuo od posledica saobraćajne nesreće a nisu nikoga primili umesto nas.
 
Onda ga je taj privatnik slabo plaćao.
105.000 na račun sve, ako je hteo mogao da vozi vikendom da mu plaća na ruke.Ovako otišao u Vodovod za 90.000 da radi sulude turnuse i dežurnu službu da bude 24h uz telefon kad ga pozovu da ide na posao.

Al kaže državni posao ne radim ništa sedim u kamionu, a šta si radio kod privatnika pa isto to.Ali ovo je državni posao :ROFLMAO:
 
Misija uspela! Niko vise ne razmislja o protestima, problemima, vlascu koja je najveci krivac za danasnje stanje poljoprivrede.. Jebavamo se ovde medjusobno i krljamo jedni druge, upravo ono sto su hteli, a neko tamo sedi i trlja ruke.. Tuga..
Nisi upravu.
Nemoj da polaziš od sebe.
Udruženja rade kao i do sada. Trenutno se radi na nacrtu.
Nemoj da mračiš. Ako nemaš predloge, ideje ili ako nisi ativan u udruženju nemoj širiti neistine i mračiti. Nikakva korist, samo štetu praviš.
 
Bezrazlozno nastavljate prijateljsku diskusiju tek sledi ono profi hobisprema se u nacrtu.Nece biti iste subvencije za one koji zive od poljoprivrede i ovi sto se slepaju.Ali ne zaboravite ona sitna slova sto ih prate
Da li može podatak gde je taj nacrt i šta konkretno piše u tom nacrtu ?
Udruženja nemaju takvu informaciju, što ne znači da nije istina.
 
Nisi upravu.
Nemoj da polaziš od sebe.
Udruženja rade kao i do sada. Trenutno se radi na nacrtu.
Nemoj da mračiš. Ako nemaš predloge, ideje ili ako nisi ativan u udruženju nemoj širiti neistine i mračiti. Nikakva korist, samo štetu praviš.
Preveslani smo vec par puta i sad radimo na nacrtu. Ok, cekam da vidim sta je nacrtano pa cu odluciti sta cu i kako dalje. Podrzavam rad nekoliko udruzenja.
 
Nista poverljivo nisam jos ovde procitao pa preskocicu i ja.Jednom mi je receno da ako imam saznanja treba da idem u policiju i prijavim.Nisam clan nijednog udruzenja tako da ne mogu da delim.Veruj mi ne lupetam nisam taj tip coveka iako sam cisti hobi poljoprivrednik.
Gde je granica poverljivo-nepoverljivo i ko odlučuje šta je poverljivo ?
Šta ima povrljivo ako je nacrt, onda je nacrt i ide na javnu raspravu ? Ne vidim potrebu za mistikom.
Na javnoj raspravi treba učestvovati bez obzira na ishod.
Nisam znao da postoje i prljavi ,,hobi" poljoprivrednici ?
To za policiju važi za svakog ali ne vidim kakve veze ima sa temom i ovim što si pisao ?
 
Ja nisam pratio forum neko vreme i o avgusta 2022. relativno pratim ovu temu
Sve mi se više čini da u ovoj temi komentariše mnogo više onih koji nisu protestovali u poslednjih 15+ godina ali dobro umeju da zamute vodu! Što se Slavka iz Kaća tiče, čovek je na mestu i svaki put je bio kad je trebalo, onoliko koliko je trebalo, sa onim sa čime je trebalo i bez bilo kakvih ružnih reči u konverzaciji. Očigledno su ovde mnogi samo tastatura ratnici..
 
Nazad
Vrh