Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
A zaradio si bruto,stvarno je tesko nekome nesto obijasniti i ja dizem ruke,ovde izgleda najbolje obracunavaju platu oni koji nemaju dan radnog staza I sve znaju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
A zaradio si bruto,stvarno je tesko nekome nesto obijasniti i ja dizem ruke,ovde izgleda najbolje obracunavaju platu oni koji nemaju dan radnog staza I sve znaju

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
Kako si zaradio bruto?Stvarno me interesuje za tvoja logika kako si to zaradio porez i doprinose i za šta si tu uskraćen.

Ili misliš da ti ne trebaju doprinosi i zdravstveno pa da tebi daju to :D Da li si svestan kad bi se ukinuo trenutni sistem obračuna, ti opet ne bi video ni dinar više od trenutne neto plate :ROFLMAO:
 
Evo jos jednom da napisem. Ovde se gazde i privatnici pobise ko ce prvi da nadje negde da radi za nadnicu kako bi uplatili taj doprinos za svoje radnike. Cak ovi sto imaju vise zaposlenih povedu i decu, zenu, svalerke da nadnice jer mnogo vise doprinosa treba da plate. Radnici im ne zaradjuju doprinos...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ima tu svega,evo za mojih 35 g.radnog staža sam prvi put radio u firmi gde dobijam deo plate na ruke a deo u koverti.
Tako je bilo zadnje dve godine ali sam dao otkaz i od sutra počinjem u drugoj firmi.
 
Код нас већина фирми тако ради, минималац на рачун, а остало на руке. Е сада лепо то изгледа када поред минималац ти на руке дају још 100000дин. Али кад дође време за пензију онда мука, цео радни стаж добијеш 20000-25000дин пензије.
 
E to je pravi odgovor tek bi onda bili ravnopravni.
Da, kada bi i ,,hobi" plaćali doprinose za poljoprivredu (kolokogod da su) ili kada bi ,,profi" otišao u frmu na ,,hobi" (neko kraće radno vreme) i da njegov poslodavac ili on sam nemaju obaveze kao ,,hobi" u poljoprivredi što nemaju obaveze.
Da ,,profi" poljoprivrednici imaju pravo na plaćeno bolovanje, žene na plaćeno trudničko i td.
E, tada bi smo bili ravnopravni.
 
Momo ja se slažem!
Realno zaključujem da poslodavac da radniku deo koji sam uplaćuje i deo koji sam uplaćuje i mislim da je isto sranje samo drugačije upakovano.
Supruga i ja smo profi evo baš ću da proverim sa njom pošto ja ne pamtim baš najbolje kad smo bili na bolovanju ili trudničkom.
 
To je vec moj problem sta bi bilo kad bi bilo
Pa zato je država i uredila to tako.Tebi se kroz neto platu isplaćuje ono što si zaradio kroz radne sate,regres,topli obrok i ostalo i nisi dobio manje para od onog što si zaradio.Deo koji poslodavac uplaćuje u tvoje ime je procentualni deo od tvoje neto zarade.

I još nisi odgovorio šta ti tačno poslodavac duguje od bruto zarade tj za šta si zakinut, a zaradio si :D
 
Nazad
Vrh