Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Prepucavate se oko nečega što je vrlo jasno, samo treba poznavati iole ovu problematiku i biti realan i stvari nazvati pravim imenom.
Mi ako nešto ne "izvadimo" iz novčanika, smatramo da nije "naše" i da nas se ne tiče, a u stvari je suprotno. To su pare koje ste "zaradili kod gazde" i koje on umesto vas plaća državi. U nekim državama radnik dobije "sve " pare pa onda radnik plaća obaveze, a naša država zna kakvi smo mi po naravi i zato je tu obavezu "navalila" na vlasnika firme da on to radi umesto nas - jer je sigurnije da će se to i uplatiti.
Dakle, to su " zarađene "pare samo je sistemski rešeno na ovaj način. Šta mislite koliko bi naši uplaćivali penziono i socijalno i ostale dažbine, da dobiju svi bruto iznos plate na ruke? Tako da samo mlatite praznu slamu, kad je sve jasno i glasno.
Faktički radnik treba da za mesec dana zaradi: svoju neto platu koju dobije, dažbine za sve državne namete + deo koji će "preteć" i gazdi.
 
Kojim mojim parama? Koje nisam ni video?
Da ti pojasnim: u firmi u kojoj sam radio pre 5-6 godina mogao si da se zaposlis na 2 nacina
  • kao redovno zaposleni, dobijas neto platu i ne razmisljas o uplatama poreza i doprinosa jer ce to poslodavac da uradi za tebe, tvojim parama (kako tvojim parama vidis u sledecoj tacki)
  • ugovorom izmedju tvoje preduzetnicke firme (koju odes i otvoris za pola sata, gde si jedini zaposleni i ne moras da vodis knjige) i firme za koju radis, tada dobijas bruto platu na racun a onda sam odredjujes koliko ces sebi da uplacujes za poreze, doprinose i osiguranja..
Nadam se da sad razumes da su to ipak tvoje pare, nema veze sto ih nisi video. To sto vecina firmi ne nudi takvu opciju i ne zeli da ima vise nacina na koje zaposljava ljude nego ti da jednu opciju i to je to - to vec ima veze sa sistemom, ne sa tobom..
 
Prepucavate se oko nečega što je vrlo jasno, samo treba poznavati iole ovu problematiku i biti realan i stvari nazvati pravim imenom.
Mi ako nešto ne "izvadimo" iz novčanika, smatramo da nije "naše" i da nas se ne tiče, a u stvari je suprotno. To su pare koje ste "zaradili kod gazde" i koje on umesto vas plaća državi. U nekim državama radnik dobije "sve " pare pa onda radnik plaća obaveze, a naša država zna kakvi smo mi po naravi i zato je tu obavezu "navalila" na vlasnika firme da on to radi umesto nas - jer je sigurnije da će se to i uplatiti.
Dakle, to su " zarađene "pare samo je sistemski rešeno na ovaj način. Šta mislite koliko bi naši uplaćivali penziono i socijalno i ostale dažbine, da dobiju svi bruto iznos plate na ruke? Tako da samo mlatite praznu slamu, kad je sve jasno i glasno.
Faktički radnik treba da za mesec dana zaradi: svoju neto platu koju dobije, dažbine za sve državne namete + deo koji će "preteć" i gazdi.
Teško to nekom dopire do mozga a ništa nije komplikovano.
 
Moj bivši šef gde sam radio je uvek govorio da bi on najviše voleo da mu firma sve plati na račun. A on kad je bolestan ići će kod privatnika. A penziono bi uplaćuvao kao životno osigaranje. A ovako svaki mesec skoro pola plate ode na te dažbine...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Moj bivši šef gde sam radio je uvek govorio da bi on najviše voleo da mu firma sve plati na račun. A on kad je bolestan ići će kod privatnika. A penziono bi uplaćuvao kao životno osigaranje. A ovako svaki mesec skoro pola plate ode na te dažbine...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
E to je pravi odgovor tek bi onda bili ravnopravni.
 
Nazad
Vrh