Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mi sami ne mozemo da se usaglasimo i dogovorimo izgibosmo podelili se a sta mislis kako ce oni iz ministarstva da odseku i aj se ti prilagodi
 
Mi sami ne mozemo da se usaglasimo i dogovorimo izgibosmo podelili se a sta mislis kako ce oni iz ministarstva da odseku i aj se ti prilagodi
Oni će to lako rešiti kao onomad sa obaveznim PIO preko poljoprivrede.Ali profi poljoprivrednici samo ne mogu da shvate da te pare neće biti usmerene njima a podržavaju takvu uredbu.I sada traže veću izlaznost na proteste kada je mečka zaigrala.Ja i ako izgubim 200000,neće biti prvi put.I još jedno je sigurno da će se selekcja nastaviti pa će pasti oni sa 50 pa oni sa 100 pa oni sa 150ha......dok ne ostane njih 100-inak u celoj Srbiji.
 
Vi njega ne razumete.On sve vreme hoće da dokaže da sve odbitke od plate snosi poslodavac a ne radni.Samo što neki ne mogu da shvate da ste vi taj bruto zaradili i neka skida i Lepa Brena sve vam je isto.A on kao "profi" mora sam da uplati od njegove zarade.Nije to isto ljudi.Ti kao radnik ne treba da misliš a oni dodatno trebaju da žuljaju mozak.I to nije u redu.Nije Slavko jedini što tako misli.
Kako ne shvatite da poslodavac sam odredjuje cenu svog proizvoda, kako god da se taj proizvod zvao. On ukalkulise i doprinose koje sam uplacuje, a ukalkulise ih i kroz plate da bi zaposleni bili zadovoljni. Poljoprivrednik uglavnom placa sam od zagarantovane cene koju mu drugi odredjuju.
 
Vi njega ne razumete.On sve vreme hoće da dokaže da sve odbitke od plate snosi poslodavac a ne radni.Samo što neki ne mogu da shvate da ste vi taj bruto zaradili i neka skida i Lepa Brena sve vam je isto.A on kao "profi" mora sam da uplati od njegove zarade.Nije to isto ljudi.Ti kao radnik ne treba da misliš a oni dodatno trebaju da žuljaju mozak.I to nije u redu.Nije Slavko jedini što tako misli.
Ma nije sad to, to je bilo do juce. Sad je umislio da je obaveza zaposlenog da placa pio ako radi kod vise poslodavaca. Mene je napao da pored pravog posla imam i dodatni i da zbog toga ja placam pio.
Postoji neka izreka: nikada ne uci svinju da svira klavir. Samo gubis vreme, a i nerviras svinju!

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ma nije sad to, to je bilo do juce. Sad je umislio da je obaveza zaposlenog da placa pio ako radi kod vise poslodavaca. Mene je napao da pored pravog posla imam i dodatni i da zbog toga ja placam pio.
Postoji neka izreka: nikada ne uci svinju da svira klavir. Samo gubis vreme, a i nerviras svinju!

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Jel vidiš da Slavko nije jedini.
Kako ne shvatite da poslodavac sam odredjuje cenu svog proizvoda, kako god da se taj proizvod zvao. On ukalkulise i doprinose koje sam uplacuje, a ukalkulise ih i kroz plate da bi zaposleni bili zadovoljni. Poljoprivrednik uglavnom placa sam od zagarantovane cene koju mu drugi odredjuju.
 
Kako ne shvatite da poslodavac sam odredjuje cenu svog proizvoda, kako god da se taj proizvod zvao. On ukalkulise i doprinose koje sam uplacuje, a ukalkulise ih i kroz plate da bi zaposleni bili zadovoljni. Poljoprivrednik uglavnom placa sam od zagarantovane cene koju mu drugi odredjuju.
A na osnovu cega se ljudima obracunavaju i isplacuju penzije ako niko nista ne uplacuje i sve je to samo umisljeno

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ne lažeš, samo su te, po svemu sudeći, pogrešno informisali...
Ja radim u Firmi, JEDNOJ , i imam isti slučaj kao i ostali koje tako "lepo" si nazvao lažovima...
Dakle PLAĆAM doprinose, sličan iznos kao Poslodavac...
Još nešto, čitam tvoje Postove i ne pada mi na pamet da te stavim na "ignore" ...👋
Tebi drage volje prepuštam odluku da li će s tvoje strane biti obrnut slučaj... 🍻
Pošalji mi papir od tih doprinosa da edukujemo knjigovođe jer oni nikada nisu čuli da deo troškova doprinosa idu na tret zaposlenih. Oni vode nekoliko stotina firmi i žive u neznanju.
Baš su glupi, neka nešto nauče.
 
Nazad
Vrh