Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Kada radiš kod jednog poslodavca (u jednoj firmi) nema doprinosa na teret zaposlenog. U tome je manipulacija, oni su izneli izuzetak i prikazali kao pravilo. A sakrili pravu sliku da bi manipulisali. Mogli su odmah napisati razlog ali nisu hteli, sprdnja im je prioritet, kao većini na forumu.
Ali i dalje mi nije jasno kakve to njihovo pisanje ima veze sa neravnopravnošću između ,,hobi" i ,,profi" poljoprivrednika ?
Da je bolje biti , profi" poljoprivrednik brzo bi oni napunili obore svinjama i štale kravama. Ali je lakše pljuvati po ,,profi" poljoprivrednicima.
Nije to tacno, i kad se radi kod jednog poslodavca isti su procenti koji se placaju. Odnosno kod svakog poslodavca je isto i kod svakog postoje doprinosi na teret zaposlenog..
 
Kada radiš kod jednog poslodavca (u jednoj firmi) nema doprinosa na teret zaposlenog. U tome je manipulacija, oni su izneli izuzetak i prikazali kao pravilo. A sakrili pravu sliku da bi manipulisali. Mogli su odmah napisati razlog ali nisu hteli, sprdnja im je prioritet, kao većini na forumu.
Ali i dalje mi nije jasno kakve to njihovo pisanje ima veze sa neravnopravnošću između ,,hobi" i ,,profi" poljoprivrednika ?
Da je bolje biti , profi" poljoprivrednik brzo bi oni napunili obore svinjama i štale kravama. Ali je lakše pljuvati po ,,profi" poljoprivrednicima.
Грешиш и код једног послодавца имаш терет запосленог за доприносе. Чак мени више скидају него послодавцу.
 
Vi svi meni postavljate pitanja, a niko se nije udostojio da odgovori da li je uredu da ,,profi" poljoprivrednik nema pravo na bolovanje plaćeno od države, plaćeno trudničko, prevremenu ili invalidsku penziju, zašto nema pravo na dečiji dodatak (sve to plaćeno od države) i td.
Hajde da te vidim da li smeš da odgovoriš ?
Ne znam gde si ti pročitao da sam ja uopšte tebi postavio pitanja?
Svi koji to hoće mogu da otvore firmu i dobiće sve to što si ti naveo.
A to da li je u redu moraš pitati vlast koja je donela takve propise.
Kao što je i donela da isto uplaćuje za penziono i socijalno o onaj sa 0,5 ha i onaj sa 1000 ha.
 
Kada radiš kod jednog poslodavca (u jednoj firmi) nema doprinosa na teret zaposlenog. U tome je manipulacija, oni su izneli izuzetak i prikazali kao pravilo. A sakrili pravu sliku da bi manipulisali. Mogli su odmah napisati razlog ali nisu hteli, sprdnja im je prioritet, kao većini na forumu.
Ali i dalje mi nije jasno kakve to njihovo pisanje ima veze sa neravnopravnošću između ,,hobi" i ,,profi" poljoprivrednika ?
Da je bolje biti , profi" poljoprivrednik brzo bi oni napunili obore svinjama i štale kravama. Ali je lakše pljuvati po ,,profi" poljoprivrednicima.
Pa što manipulišeš sa gazdinstvima-da bi prevario državu ili samo tako iz hira.
 
LAŽEŠ da sam ja predložio da se nekome otima.
A vi ste MANIPULATORI . A sada i ti ideš u ignorisane, baš si se sam smestio u ,,lepo" društvo.
Covece, polako, ne nerviraj se, nije dobro za zdravlje. Nemoj brinuti, svi tvoji planovi ce se ostvariti, drzava i belosvetska banda radi na tome da se mali uniste, da se ukrupni da u svako selo ostane po troje da rade. Samo je problem sto ni ti sa 55 h nisi u tih troje u kacu, i ti si MALI samo ne znas 😂😂😂😂
 
Nije to tacno, i kad se radi kod jednog poslodavca isti su procenti koji se placaju. Odnosno kod svakog poslodavca je isto i kod svakog postoje doprinosi na teret zaposlenog..
Kada radiš kod jednog poslodavca NEMA DOPRIMOSA NA TERET ZAPOSLENOG.
Da li lažem ili je ustina ?
A ja nigde nisam spominjao procente i ne znam zašto mi ih spominješ, a ne spominješ i ne osporavaš ono što ja tvrdim ?
 
Kada radiš kod jednog poslodavca NEMA DOPRIMOSA NA TERET ZAPOSLENOG.
Da li lažem ili je ustina ?
A ja nigde nisam spominjao procente i ne znam zašto mi ih spominješ, a ne spominješ i ne osporavaš ono što ja tvrdim ?
Ne lažeš, samo su te, po svemu sudeći, pogrešno informisali...
Ja radim u Firmi, JEDNOJ , i imam isti slučaj kao i ostali koje tako "lepo" si nazvao lažovima...
Dakle PLAĆAM doprinose, sličan iznos kao Poslodavac...
Još nešto, čitam tvoje Postove i ne pada mi na pamet da te stavim na "ignore" ...👋
Tebi drage volje prepuštam odluku da li će s tvoje strane biti obrnut slučaj... 🍻
 
Kada radiš kod jednog poslodavca NEMA DOPRIMOSA NA TERET ZAPOSLENOG.
Da li lažem ili je ustina ?
A ja nigde nisam spominjao procente i ne znam zašto mi ih spominješ, a ne spominješ i ne osporavaš ono što ja tvrdim ?
Apsolutno netačno.
Ja radim u EPS-u i ima doprinosa na teret zaposlenog, sve po tablici kao u svim firmama.
 
Kada radiš kod jednog poslodavca NEMA DOPRIMOSA NA TERET ZAPOSLENOG.
Da li lažem ili je ustina ?
A ja nigde nisam spominjao procente i ne znam zašto mi ih spominješ, a ne spominješ i ne osporavaš ono što ja tvrdim ?

Nije istina. Nemoj pitati knjigovodje, idi kod nekog prijatelja ili rodjaka koji je zaposlen i koji moze da ti pokaze isplatni listic. Videces ovo isto kod koga god da odes:

  • Porez na zarade 10%
  • Doprinos za PIO na teret radnika 14%
  • Doprinos za PIO na teret poslodavca 10%
  • Doprinos za zdravstveno osiguranje na teret radnika 5.15%
  • Doprinos za zdravstveno osiguranje na teret poslodavca 5.15%
  • Doprinos za osiguranje od nezaposlenosti na teret radnika 0.75%
 
E pazi lika sta kaze da se od plate ne odbijaju dazbine drzavi,pa valjda je nekad cuo za bruto i neto platu ako nista drugo

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Vi njega ne razumete.On sve vreme hoće da dokaže da sve odbitke od plate snosi poslodavac a ne radni.Samo što neki ne mogu da shvate da ste vi taj bruto zaradili i neka skida i Lepa Brena sve vam je isto.A on kao "profi" mora sam da uplati od njegove zarade.Nije to isto ljudi.Ti kao radnik ne treba da misliš a oni dodatno trebaju da žuljaju mozak.I to nije u redu.Nije Slavko jedini što tako misli.
 
Споразумом је предвиђено да ће Министарство пољопривреде до краја 2025. године усагласити и завршити правни акт којим ће се дефинисати статус „Активног пољопривредника“, у складу са прописима Европске уније. Овим ће се подстаћи пољопривредни произвођачи који се искључиво баве пољопривредом као основном делатношћу, без дискриминације других пољопривредника.
Sta ovo znaci i da li ce da se ostvari
Evo ko je zakuvao temu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh