Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ubo si procenat.
A tih 99,9% su ,,najpametniji" u ovoj temi.
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor.
 
U Švajcarskoj dobijaš bruto platu i ti uplaćuješ doprinose i poreze

Kod nas (Balkan) dobijaš neto

Evo i sa zvaničnog sajta
8581c82e1e720d9cab441b58b623d0e1.jpg


Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
све што су борци на протесту испреговарали треба и дати само њима јер ја реално нисам излазио и нисам заслужио и то је у реду зашто дати свима ја тако размишљам али моја кћерка не мисли тако
 
Kako ne shvatite da poslodavac sam odredjuje cenu svog proizvoda, kako god da se taj proizvod zvao. On ukalkulise i doprinose koje sam uplacuje, a ukalkulise ih i kroz plate da bi zaposleni bili zadovoljni. Poljoprivrednik uglavnom placa sam od zagarantovane cene koju mu drugi odredjuju.
A da li taj poslodavac ima zakonske obaveze u vezi doprinosa koji važe za svakoga.Samo što ti je bilo lakše dok si radio u LŽTK-oni su ti sve skinuli i to ti je u procentima bilo uvek isto ili duži vremenski period.Ti sada imaš određenu sumu da izdvojiš iz tvog ličnog budžeta i odeš i uplatiš-po tarifi koju je država odredila i ta suma ti je dosta manja nego da radiš u firmi i samim tim je manja penzija.
 
Uopste nije bitno ko placa doprinos poslodavac ili radnik , ako se gleda sustina radnog odnosa i plate. Naravno da se obracunava i uplacuje onako kako je zakon predvidio . Ali sustina je , kad se to gleda finansijski ovakva : krecemo od pocetka saradnje poslodavca i radnika . Radniku se nudi ili on trazi odredjenu neto platu pocetnu (pricamo okvirno) , to radnika zamima i odlucuje dali ce raditi ili ne . Ako odgovara i radniku i poslidavcu pocinje saradnja . Radi ,dobija platu i uplacujumu se doprinosi , totalno je nebitno za sustinu jel dobije bruto pa se odbije ili se odbije pa dobije neto.
Saradnja ,obicno, traje ili dok radnik nece vise da radi za toliko , a poslodavac nece ili nemoze da poveca ,ili dok poslodavac vise nemoze da placa ni toliko jer mu posao pada . To je sva sustina , a obracuni su nebitni
 
Da bude skup u nekoj skoli da bi mogli sve sto bude pricao da zapisemo 👌
Minimum ce morati sest casova
1- ekonomija
2- poljoprivreda 1 i 2
3- medjunarodno pravo
4- unutrasnja bezbednost
5- svet oko nas
6- istorija starih slovena
 
Jbt, strucnjak si za sve,evo citam i neverujem da se razumes i u hemiju i rudnike!? :ppozdrav:
Šef,pa ti! Znaci,dalje nema! :ROFLMAO:
Sledeci skup forumasa,tebi postavljamo pitanja a ti nam dajes odgovore?
Da li ti smeta moje obrazovanje ili ga negiraš ?Napisao sam koje sam stručnosti. Za razliku od većine, neki čak i lažu, a ima i onih koji kriju identitet.
Da li ti misliš možda da nisam delimično (u svakom slučaju iznad prosečnog građanina) stručan u oblasti mikrobiologije, hematologije, biohemije, hemije, fizike, matematike, mašinstva (tehnologije), ponavljam delimično (jer apsolutna sručnost iz bilo čega ne postoji) ?
Ja svakom kažem da mu želim ono što podržava. Svima koji podržavaju rudnike ja im želim da im otvore rudnik u blizini njihovih mesta stanovanja i da im porodica tamo radi. Mislim na sadašnji način rudarenja i sadašnje zakone. Posebno im želim da im kraj kuća prolazi pruga.
A sebi i svojoj porodici želim ono što ja podržavam.
Nemoj biti ciničan, mene ima u nekoliko tema za razliku od mnogih kojih ima u svim temama i nisam primetio da si ih prozivao. Kao što ne prozivaš one koji se sprdaju u ,,ozbiljnim" temama.
Možda sam bio krivo i formisan u vezi doprinosa ali povodom toga ću se oglasiti kada budem imao više informacija.
U svakom učaju sam dozvolio da me manipulatori odvuku na temu koju ne poznajem dovoljno i koja nije imala veze sa suštinom mog komentara i iznetih činjenica koje niko nije oslorio i pitanja na koje niko nije odgovorio.
Nego manipulatorski širili temu i naterivali vidu na svoju vodenicu.
Nego reci ti meni koliko sam ja napisao laži, neistina i td na ovom forumu u procentima sveukupnog broja mojih komentara ?
Svaku moju grešku sam priznao i priznaću, kao što ću grešiti dok sam živ. Za razliku od većine bezgrešnih ,,svetih krava", koji kada pigreše prebace ba sprdnju.
Moram primetiti da ste uspeli mnoge da oterate sa firuma koji su se dokazali u našem zanimanju, a niste uspeli da oterate one koji lupetaju gluposti i nisu se pomerili sa mrtve tačke ceo život. To su činjenice.
Nisam primetio da ti smetaju oni koji miniraju ovu temu i ceo smisao protesta kao vid borbe za naša prava.
Mogu do sura da nabrajam sli ti možeš samo da se sprdaš ner svakako nećeš pošteno i objektivno odgovoriti ni na jedno moje pitanje postavljeno u ovoj temi za poslednjih nedju dana. Ali ćeš nastaviti da spinuješ i ismevaš potencijalne moje greške.
Sve najbolje ti želim. I da se ova tema iskoristi za čega je namenjena.
 
Da li ti smeta moje obrazovanje ili ga negiraš ?Napisao sam koje sam stručnosti. Za razliku od većine, neki čak i lažu, a ima i onih koji kriju identitet.
Da li ti misliš možda da nisam delimično (u svakom slučaju iznad prosečnog građanina) stručan u oblasti mikrobiologije, hematologije, biohemije, hemije, fizike, matematike, mašinstva (tehnologije), ponavljam delimično (jer apsolutna sručnost iz bilo čega ne postoji) ?
Ja svakom kažem da mu želim ono što podržava. Svima koji podržavaju rudnike ja im želim da im otvore rudnik u blizini njihovih mesta stanovanja i da im porodica tamo radi. Mislim na sadašnji način rudarenja i sadašnje zakone. Posebno im želim da im kraj kuća prolazi pruga.
A sebi i svojoj porodici želim ono što ja podržavam.
Nemoj biti ciničan, mene ima u nekoliko tema za razliku od mnogih kojih ima u svim temama i nisam primetio da si ih prozivao. Kao što ne prozivaš one koji se sprdaju u ,,ozbiljnim" temama.
Možda sam bio krivo i formisan u vezi doprinosa ali povodom toga ću se oglasiti kada budem imao više informacija.
U svakom učaju sam dozvolio da me manipulatori odvuku na temu koju ne poznajem dovoljno i koja nije imala veze sa suštinom mog komentara i iznetih činjenica koje niko nije oslorio i pitanja na koje niko nije odgovorio.
Nego manipulatorski širili temu i naterivali vidu na svoju vodenicu.
Nego reci ti meni koliko sam ja napisao laži, neistina i td na ovom forumu u procentima sveukupnog broja mojih komentara ?
Svaku moju grešku sam priznao i priznaću, kao što ću grešiti dok sam živ. Za razliku od većine bezgrešnih ,,svetih krava", koji kada pigreše prebace ba sprdnju.
Moram primetiti da ste uspeli mnoge da oterate sa firuma koji su se dokazali u našem zanimanju, a niste uspeli da oterate one koji lupetaju gluposti i nisu se pomerili sa mrtve tačke ceo život. To su činjenice.
Nisam primetio da ti smetaju oni koji miniraju ovu temu i ceo smisao protesta kao vid borbe za naša prava.
Mogu do sura da nabrajam sli ti možeš samo da se sprdaš ner svakako nećeš pošteno i objektivno odgovoriti ni na jedno moje pitanje postavljeno u ovoj temi za poslednjih nedju dana. Ali ćeš nastaviti da spinuješ i ismevaš potencijalne moje greške.
Sve najbolje ti želim. I da se ova tema iskoristi za čega je namenjena.
Ja sam ti odgovorio na pitanja koja stalno spominješ ali si me ignorisao pa ne vidiš jer sam izneo tvoje hvaljenje kako si hteo da izbatinaš onog čoveka koji je išao da prska a ti se kao vraćaš sa nekog sastanka ili protesta.S kojim pravom.Jel te neko terao.Jel te čovek provocirao_Ovo mnogo govori o tvojoj ličnosti i karakteru.
 
Nazad
Vrh