Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Zaboraviio si da napišeš da je bio i ostao najbolji među najboljima
Prvo da bi nastavili pricu, prekini da sto puta ponavljas fakultet pa fakultet, ja to nigde nisam potencirao.
Drugo nemoj da vredjas, ako nema isto misljenje kao ti ne mora da znaci da nije dobar covek.
Trece, da li ti mislis da je posteno da ti placas 15 hilj mesecno kao i onaj sa 0,5 h i ti sa 55 h? Iste doprinose, to je pravicno?
Da li je pravicno da neki ljudi nikad nisu dobili povracaj ni na jednu masinu? A neko je recimo na 10 vec uspeo? To se moze lako resiti da se dobija npr 30 bodova na to i eto resenja.
Cetvrto, kazes uplacujes 15 h drzavi svaki mesec, pa meni samo skinu bar 50 hiljada sa plate svaki mesec na razne doprinose, ko ima vecu platu bude to i mnogo vise.
Peto, i mi uplacujemo drzavi, proporcionalno sa povrsinom, odvodnjavanje porez pdv na gorivo seme vestak hemiju, ne dobijamo dzabe....
Sesto, da li ti imas srednju poljoprivrednu ili faks poljo ili veterinu? Tek onda si profi ako to imas, ovako si samo labo tehnicar na privremenom radu u poljoprivredi.
 
Evo i ja da odgovorim.
Kaže knjigovođa da je to doprinos na dotatni (,,hobi") posao stalno zaposlenog !!!
I ne kapiram zašto se tema širi, jer nije tema ,,hobi" (dodatni) posao stalno zaposlenog ?
Tema je stalno zaposleni i ,,hobi" poljoprivreda bez doprinosa i u obrnutom slučaju kada ,,profi" poljoprivednik želi dodatni posao u nekoj firmi ili samostalnu delatnost.
Neravnopravnost je činjenica i kolikogod budemo zatrpavami forum ta činjenica se neće promeniti.
Zaključak je da NISMO RAVNOPRAVNI. Da su ,,profi" poljoprivrednici stalno diskriminisani i da postoji izuzetak da su ,,hobi" poljoprivrednici u jednom slučaju diskriminisani u vezi subvencije na mehanizaciju APV. Znači gledajući ukupan broj ,,hobi" poljoprivrdnika tek neki procenat koji je želeo da konkuriše. Za razliku gde su ,,profi" poljoprivdmrednici i njihove porodice DISKRIMINISAMI 365 (7/12) dana u godini od uvek. Ne bih da širim temu na diskriminaciju sa pojavom komunizma kod nas.
 
Prvo da bi nastavili pricu, prekini da sto puta ponavljas fakultet pa fakultet, ja to nigde nisam potencirao.
Drugo nemoj da vredjas, ako nema isto misljenje kao ti ne mora da znaci da nije dobar covek.
Trece, da li ti mislis da je posteno da ti placas 15 hilj mesecno kao i onaj sa 0,5 h i ti sa 55 h? Iste doprinose, to je pravicno?
Da li je pravicno da neki ljudi nikad nisu dobili povracaj ni na jednu masinu? A neko je recimo na 10 vec uspeo? To se moze lako resiti da se dobija npr 30 bodova na to i eto resenja.
Cetvrto, kazes uplacujes 15 h drzavi svaki mesec, pa meni samo skinu bar 50 hiljada sa plate svaki mesec na razne doprinose, ko ima vecu platu bude to i mnogo vise.
Peto, i mi uplacujemo drzavi, proporcionalno sa povrsinom, odvodnjavanje porez pdv na gorivo seme vestak hemiju, ne dobijamo dzabe....
Sesto, da li ti imas srednju poljoprivrednu ili faks poljo ili veterinu? Tek onda si profi ako to imas, ovako si samo labo tehnicar na privremenom radu u poljoprivredi.
Gde sam ja izneo stav da li je pravično ili nije pravično u vezi doprinosa ,,veliki-mali" ?
Tvrdim da potenciranjem te teme će samo nadrljati ,,veliki" sa povećanjem doprinosa, a ,,mali" će ostati isto da plaćaju.
I tvrdim da većini ,,malih" bi blo drago da ,,veliki" plaćaju više, a oni od 0,5ha isto. SAMO NEKA KOMŠIJI CRKNE KRAVA, nema veze što će i meni crći.
Za razlku od ,,velikih" koji su za to da ,,mali" ne plaćaju ali država neće ni da čije.
To je jedan od načina da država natera ,,malog" da proda zemlju ,,profi" poljoprivredniku, radi uvećanja poseda za koji država misli da je do ra stvar.
Ja bih razvojio ravničarske predele od brckoplaninskih po tom pitanju.
To isto postoji i u mnogim evropskim državama ali na druge načine. Recimo da oni do 15ha plaćaju mnogo veći porez na imanje zemlje od onih preko 15ha. I razne druge mere.
Asvoj predlog dostavi nadležnima, a ne ovde na fom. A takav način bodovanja postoji u IPARD-u.
Opet ponavljam da iznosim samo ČINJENICE, a NE SVOJ STAV !!!
Na temu subvencija oko mehanizacije je jasna situacija. Ili nisu konkurisali ili nisu zadovoljili uslove konkurada.
Opet iznosim samo ČINJENICE.
Četvrto je laž. Ne skinu tebi, nego poslodavac plaća doprinose. Znači da njemu izbiju novac, a ne tebi ! I opet ponavljam da je poljoprivreda STRATEŠKA grana privrede i kao takva neuporediva sa drugim granama. A ti isto ako misliš da treba da se povećaju doprinosi piši nadležnima. A iz tvog pisanja vidim da tako misliš
Šesto nism ja pisao pravila pod kojim neko postaje ,,profi". Kod nas je ,,profi" onaj koji isključivo živi od poljoprivrede. Opet te usmeravam da pišeš institucijama svoje predloge, a ne po firumu jer je gubljenje vremena.
Kod mene je došao ,,žuti" savetodavac, jedan od 3.000 agronoma, pogledao po dvorištu i rekao ,,šta ja tebe da savetujem kada ti znaš bolje od mene ?". A i znamo se iz sela.
 
Kakav knjigovodja i kakav dodatni hobi posao ? O cemu pricas ti ? Jel si nosio sesir ako si izlazio danas napolje ?
Ja ti napisao šta je knjigovođa reakao. Jedino napismeno da ti dostavim. Ili ipak da ti pogledaš gde je problem ako si stalno zaposlen u firmi.
A ti nemoj da VREĐAŠ jer sam napisao da je to rekao knjigovođa, a ne ja. Da li je teško razumeti čije je to mišljenje ? A sutra idem kod drugog knjigovođe za mišljenje. Jer to nije oblast mojeg interesovanja.
 
Dok ne obidjes najmanje 5 knjigovodja , ne javljaj se ! Zato te nije bilo ceo dan na forumu . 😂 Profi poljoprivrednik sa viskom slobodnog vremena . Ti definitivno nisi cist .
 
Nazad
Vrh