Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Kako jedini,jesi li pročitao ti uopšte ovu temu u zadnje vreme.Isto tako ima i profi koji hoće da budu kao hobisti.Ima svašta ovde,samo malo temeljnije pročitaj.
 
Procitao sam sve postove i sem Slavka i jos njih par nisam primetio da se ovde oglasavaju ljudi koji se bave iskljucivo poljoprivredom. Samim tim zakljucujem da je malo ljudi bilo na protestima i da su im subvencije s neba pale. Oni nisu mogli da se pojave, morali su da se jave svom poslodavcu da bi im uplatio doprinose.
 
Potrebna je nova strategija drzave oko poljoprivrede . Ovakvim nacinom i pristupom se samo tone sve dublje i dublje . I da vas zaustavim na trenutak oko rasprave . Sta nam je ciniti ako krene da svaka peta godina bude rodna ? Da li profi seljaci o tome razmisljaju . Caba i subvencije i sve ako tako krene .
 
Ja mislim da je suludo pricati o podeli na hobi i profi kad je jednako lose u poljoprivredi za sve. I mislim da je kolegama koji rade mnogo zemlje bolje da usmere snagu i energiju na mnogo vece probleme koje imamo, i da puste komsiju i poznanika koji radi zemlju i trci na posao neka radi i zivi svoj zivot. Nije on taj koji ugozava velike paore nego lobi otkupljivaci sa drzavom. Tu treba resavati a ne kopati kako nauditi komsiji koji radi 20 lanaca posle posla....
 
Ja mislim da je suludo pricati o podeli na hobi i profi kad je jednako lose u poljoprivredi za sve. I mislim da je kolegama koji rade mnogo zemlje bolje da usmere snagu i energiju na mnogo vece probleme koje imamo, i da puste komsiju i poznanika koji radi zemlju i trci na posao neka radi i zivi svoj zivot. Nije on taj koji ugozava velike paore nego lobi otkupljivaci sa drzavom. Tu treba resavati a ne kopati kako nauditi komsiji koji radi 20 lanaca posle posla....
Ja se slazem sa tobom, da mi treba da se borimo i usmeravamo svoju energiju i ujutro izadjemo na ulicu. Mi na ulicu, a neko ce na posao po raznim firmama, a benefit koji se ostvari protestima i pregovorima dobijaju svi jednako.
 
Ja mislim da je suludo pricati o podeli na hobi i profi kad je jednako lose u poljoprivredi za sve. I mislim da je kolegama koji rade mnogo zemlje bolje da usmere snagu i energiju na mnogo vece probleme koje imamo, i da puste komsiju i poznanika koji radi zemlju i trci na posao neka radi i zivi svoj zivot. Nije on taj koji ugozava velike paore nego lobi otkupljivaci sa drzavom. Tu treba resavati a ne kopati kako nauditi komsiji koji radi 20 lanaca posle posla....
Imenuj i jednog kolegu koji radi mnogo zemlje da je ovde na forumu zamerao ,,hobistima".
Za raliku od ,,hobista" koji zameraju godinama onima koji isključivo od poljoprivrede.
 
Imenuj i jednog kolegu koji radi mnogo zemlje da je ovde na forumu zamerao ,,hobistima".
Za raliku od ,,hobista" koji zameraju godinama onima koji isključivo od poljoprivrede.
Pa ti dva dana pricas kako nas treba pogasiti. Zar ne? Da se odlucimo ili radimo njive ili idemo na posao, ne moze oboje. Ja sam vec pisao da ne zameram i ne delima ljude na hobi i profi, na malo i puno zemlje, nego na alave, bahate, duzne i ruzne, i na one normalne prizemne obicne ljude kojih ima i sa par jutara i sa 500 jutara zemlje da rade. Licno poznajem i jedne i druge....
 
Pročitao sam ja. Ali mi je nelogično da čovek takvih sposobnosti nije završio fakultet, a započeo ga.

Ja sam završio Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu. Radim u struci kao hobista, a profesionalno se bavim poljoprivredom.
Ostao sam bez oca mlad a živeli smo isključivo od zemljoradnje. Nedao Bog nikome.
A o meni možeš samo da pitaš moje kolege koje su završile faks ali u mom prisustvu. A profesori su svi pomrli ili bar većina.
Napravio sam jednu grešku koju sebi ne mogu oprosriti što sam odbio poziv da radim na naučnim projektima kao student i to sa drugog fakulteta (hemijskog). Jer na tenološkom fakultetu predaju sa drugih fakulteta zbog kompleksnosti.
 
Nazad
Vrh