Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Pa ti dva dana pricas kako nas treba pogasiti. Zar ne? Da se odlucimo ili radimo njive ili idemo na posao, ne moze oboje. Ja sam vec pisao da ne zameram i ne delima ljude na hobi i profi, na malo i puno zemlje, nego na alave, bahate, duzne i ruzne, i na one normalne prizemne obicne ljude kojih ima i sa par jutara i sa 500 jutara zemlje da rade. Licno poznajem i jedne i druge....
Gde je on to napisao? On samo kaže da zakonski nije ravnopravno. Nema ništa protiv onih koji rade u firmama i pored zemlju...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Procitao sam sve postove i sem Slavka i jos njih par nisam primetio da se ovde oglasavaju ljudi koji se bave iskljucivo poljoprivredom. Samim tim zakljucujem da je malo ljudi bilo na protestima i da su im subvencije s neba pale. Oni nisu mogli da se pojave, morali su da se jave svom poslodavcu da bi im uplatio doprinose.
Pa ne uključuju se što ih neće dotaći ta odluka o oduzimanju subvencija ljudima koji su zaposleni i rade poljoprivredu.Ali ćeš i ti i tvoji istomišljenici zdušno podržati tu ideju kao i ti što se ne javljaju.Ili možda grešim.Postavio sam par hipotetičkih pitanja u vezi malih čistih poljoprivrednika i nisi tu pokušao da se izjasniš ni za ni protiv,nego se javljaš standardno na moj post i standardno o izlascima na proteste.Ne mislim po stoti put da pišem razloge.Koliko sam pisao mogao si ih već napamet naučiti.
 
Aj i ja da napisem. Meni je mnogo krivo sto covek nije mogao da ostvari povracaj na masinu jer je zaposlen, a pojedinci to jos i likuju. Jeste da on ne placa i tih 15000, ali placa i nekoliko puta vise od 15000. I sve ostalo radi kao i ovaj koji nije zaposlen (mozda i bolje...). Ali nekom nije pravedno jer nije platio jos 15000.
Isto tako nekom nije pravedno ni da ovaj sa 50ha plati 15000 kao i onaj sa pola hektara. Cak ovaj zaposleni moze da misli i da je vise ostecen, i on bi mozda hteo da plati samo 15000 preko poljoprivrede, ali zakon ne dozvoljava kako bi se kasa vise napunila. Znaci obojica nisu pravedni, ali su obojica u skladu za zakonom. Stim sto ce ovaj drugi naplatiti subvenciju.
Kako sad izmeriti ko je manje ili vise nepravedan? Ovaj sto je platio par puta vise doprinos, a nije i jos 15000 ili ovaj sto je platio samo 15000 a trebalo bi par puta vise jer obradjuje 50 ha?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Aj i ja da napisem. Meni je mnogo krivo sto covek nije mogao da ostvari povracaj na masinu jer je zaposlen, a pojedinci to jos i likuju. Jeste da on ne placa i tih 15000, ali placa i nekoliko puta vise od 15000. I sve ostalo radi kao i ovaj koji nije zaposlen (mozda i bolje...). Ali nekom nije pravedno jer nije platio jos 15000.
Isto tako nekom nije pravedno ni da ovaj sa 50ha plati 15000 kao i onaj sa pola hektara. Cak ovaj zaposleni moze da misli i da je vise ostecen, i on bi mozda hteo da plati samo 15000 preko poljoprivrede, ali zakon ne dozvoljava kako bi se kasa vise napunila. Znaci obojica nisu pravedni, ali su obojica u skladu za zakonom. Stim sto ce ovaj drugi naplatiti subvenciju.
Kako sad izmeriti ko je manje ili vise nepravedan? Ovaj sto je platio par puta vise doprinos, a nije i jos 15000 ili ovaj sto je platio samo 15000 a trebalo bi par puta vise jer obradjuje 50 ha?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Na koji način plaća više od 15.000 i kome ? Molim konkretno, precizno. Hvala.
 
Pa ti dva dana pricas kako nas treba pogasiti. Zar ne? Da se odlucimo ili radimo njive ili idemo na posao, ne moze oboje. Ja sam vec pisao da ne zameram i ne delima ljude na hobi i profi, na malo i puno zemlje, nego na alave, bahate, duzne i ruzne, i na one normalne prizemne obicne ljude kojih ima i sa par jutara i sa 500 jutara zemlje da rade. Licno poznajem i jedne i druge....
Džaba ti fakutet i još dva kada sam decidno, jasno napisao više puta demanovao i obrazložio da to nisam napisao i pitao da mi napišeš kako si ti stigao do tako genijalnog zaključka. Ali ne, ti i dalje kao SNS-ovci nastavljaš da iznosiš neistine da je neko uradio što nije uradio.
Ali se nisi udostojio da odgovoriš ni na jedno konkretno pitanje koje sam preneo od kolege ,,profesionalca" i ni jednu činjenicu nisi osporio.
Ali si u više navrata izneo neistinu (slagao, tako se u mom kraju govori) za moje pisanje .
Hvala Bogu što nisam završio faks ali sam ostao čovek.
 
Pročitao sam ja. Ali mi je nelogično da čovek takvih sposobnosti nije završio fakultet, a započeo ga.

Ja sam završio Arhitektonski fakultet Univerziteta u Beogradu. Radim u struci kao hobista, a profesionalno se bavim poljoprivredom.
Obrazloži kako možeš da radiš po zakonu u struci kao hobista ?
 
Pitanja jednog ,,profi" poljoprivrednika namenjeno ,,hobi" poljoprivrednicima :
Da li ,,profi" poljoprivrednici imaju dečiji dodatak,
Da li ,,profi" zena ima pravo na trudničko,
Da li , profi" ima pravo na bolovanje,
Na prevremenu ili invalidsku penziju,
... ?
Sve u svemu gde je tu jednakost ?
I posle milona potrošenih slova da li ste bilo kada čuli na zamerke ,,profi" poljoprivrednika da su diskriminisani ? Za razliku od ,,hobi" poljoprivrdnika koji često izigravaju kalimera.
Ko ima više prava za ljutnju zbog nanete mu nepravde.
Da podsetim da je poljoprivreda strateška grana i da je sve oko nje što nam se dešava izazvano subvencionisanjem na zapadu, SSP-om i kupovino socijalnog mira sa jeftinom hranom.
Još nema odgovora !
Isto kao što nema odgovora na sva konkretna pitanja ili bar na najveći broj konkretnih pitanja.
 
Najmanje je bitno ko ga uplati, to su njegove pare. Jos nisam cuo da je poslodavac (gazda) isao da zaradi doprinos za radnika, nego mu radnik zaradio, a on uplatio tako sto mu odbio od plate.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Nije mu odbio od plate, jer da jeste značilo bi da može i da mu da deo teg ,,odbitka" od plate.
To ti je isto kao PDV, nije deo zarade, nego je porez na zaradu (porez na dodatu vrednost)!
A ponavljam da je poljoprivreda strateška grana bilo ge u svetu, inače bi oni nas odavno oladili. Kada je bila ,,Korona" jedino je hrana bila najbitnija, kao i za vreme rata. Bez svega se može ali bez vide i hrane ne može.
Tako da je besmisleno porediti babe i žabe koliko god se vi trudili.
 
U velikim sistemima i javnim preduzećima toga nema ali kod jednog broja privatnika je to vrlo rasprostranjeno. Deo plate ide na račun i na njega su plaćene sve obustave ( porezi i doprinosi), a drugi deo plate ide na "ruke" i na njega nema izdvajanja za državu. Često postoji varijanta da radnik hoće sve da ide na račun ali onda dobije ukupno manje, jer i gazda mora da plati još državi obaveze na taj deo, tako da to umanji radniku od plate...
 
Džaba ti fakutet i još dva kada sam decidno, jasno napisao više puta demanovao i obrazložio da to nisam napisao i pitao da mi napišeš kako si ti stigao do tako genijalnog zaključka. Ali ne, ti i dalje kao SNS-ovci nastavljaš da iznosiš neistine da je neko uradio što nije uradio.
Ali se nisi udostojio da odgovoriš ni na jedno konkretno pitanje koje sam preneo od kolege ,,profesionalca" i ni jednu činjenicu nisi osporio.
Ali si u više navrata izneo neistinu (slagao, tako se u mom kraju govori) za moje pisanje .
Hvala Bogu što nisam završio faks ali sam ostao čovek.
Prvo da bi nastavili pricu, prekini da sto puta ponavljas fakultet pa fakultet, ja to nigde nisam potencirao.
Drugo nemoj da vredjas, ako nema isto misljenje kao ti ne mora da znaci da nije dobar covek.
Trece, da li ti mislis da je posteno da ti placas 15 hilj mesecno kao i onaj sa 0,5 h i ti sa 55 h? Iste doprinose, to je pravicno?
Da li je pravicno da neki ljudi nikad nisu dobili povracaj ni na jednu masinu? A neko je recimo na 10 vec uspeo? To se moze lako resiti da se dobija npr 30 bodova na to i eto resenja.
Cetvrto, kazes uplacujes 15 h drzavi svaki mesec, pa meni samo skinu bar 50 hiljada sa plate svaki mesec na razne doprinose, ko ima vecu platu bude to i mnogo vise.
Peto, i mi uplacujemo drzavi, proporcionalno sa povrsinom, odvodnjavanje porez pdv na gorivo seme vestak hemiju, ne dobijamo dzabe....
Sesto, da li ti imas srednju poljoprivrednu ili faks poljo ili veterinu? Tek onda si profi ako to imas, ovako si samo labo tehnicar na privremenom radu u poljoprivredi.
 
Obrazloži kako možeš da radiš po zakonu u struci kao hobista ?
U zemlji gde ništa nije po zakonu, što bih se ja držao istog.

Ja to kroz šalu kažem da mi je poljoprivreda osnovno zanimanje. Radio sam 25 hektara dok sam studirao i polako uvećavao.
Da se samo oslonim na poljoprivredu ne mogu, jer kao prvo ja živim u brdskom kraju, zemlja od 5. do 7. klase. Nemam mnogo svoje zemlje, većina pod zakupom. Kvalitetna zemlja koja je u ravnici polako nestaje zbog širenja površinskih kopova. Ovako mi je sigurnije u ovo ludo vreme.
 
Nazad
Vrh