Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Debela je toliko da mi pokriva sve gubitke u poljoprivredi,kako neki ovde misle.Ma Slavko je za mene sitna riba-da ga kupim sa svom zemljom i možda još po nekog jačeg od njega.
 
Boderlica prozvao si me i proslim postom da ko hoce ima nacina da protestuje. Dodje na dr mesto. Sad si se samo ponovio. I ne pisi da ne citam sta pises. Ti si mnogo tvrdoglav covek. Pises ovde svima nama da samo nastavljamo temu i razvodnjavamo a niko da kaze sta konkretno. Pa zar tebi nije dovoljno kad ti ovde napisu da i ti odes negde i radis u firmi i budes taj hobista pa neces onda davati tih famoznih 15000.
Ponovo ti pisem ovde. Treba da svi koji hoce i zele i vole poljoprivredu da rade i nesto privredjuju. Kako god da se zvali. Pa ja imam par drugara sto rade po firmam i imaju i zemlju i krave i svinje, rade i ratarstvo i povrtarstvo. Pa sta su oni? Isto hobisti? Svi mi smo od malena na toj zemlji i uz dede i oceve je zavoleli. Usla nam pod kozu. I niko nam je nece oduzeti. Radicemo je uvek i do kraja zivota. Kako god bilo sa rezultatima i prinosima i na kraju dabli ima ili nema dobiti. A da ova drzava moze jos vise i bolje da pomogne svima nama moze. Pa samo neka se ugledaju na Holandiju sa koliko malo zemlje oni donose ogromne svote novca svojoj zemlji. Ali zato i dobijanju od nje dosta i od prodaje svojih proizvoda mogu i da zive i da investiraju.
E o tome se ovde radi. Da se mi svi ne svadjamo nego da zajedno izguramo da nam daju svima sto vise a mi cemo znati to dobro da vratimo. Toliko. I vise se necu ukljucivati ovde u ovu temu.
Ma sve je to OK što ti pišeš osim da ja imam nešto protiv nekoga. Jedino činjenice koje iznosim nekome smetaju. I što postavljam pitanja koa nekome smetaju.
Kako činjenica može nekome da smeta ?
Kakvi smo to ljudi ?
Većina se ponaša kao Vučić.
 
Postovani kolega nisam napisao da PODRZAVAM ali ne mozes ti pisati o stetnosti rudarenja.Evo ovako poticem iz dela YU gde je potekla prva nafta verujes da je to sve bilo med i mleko .Stete na sve strane gazenje njiva puteva nigde i ko je protestvovao.Ali radni narod bar ona sirotinja koja je htela da radi imala je hleb.Kolega vi ste dobili ne tvoje selo ali blize tebi nego meni Sutjesku 1.A miris sirove nafte mulj i talog ostavili kod nas.Ne nastavljam jer nije tema srdacan pozdrav
Ja sam stručno obrazovan sa mogu da pričam o tehnologiji i hemiji koje su satavni deo rudarenja. A treba biti samo normalan i realno sagedati posledice rudarenja.
O Rusima i NIS-u, o njihovom načinu rada ti do sutra mogu argumentovano pisati.
Jbg, stručan sam, nisam nepošen i nisam mogo glup. Dovoljno razloga za komentarisanje rudarenja.
A svakom želim u svom komšiluku što podržava i da mu porodica radi tamo što podržava. Naravno da to želim i sebi i svojoj porodici.
 
Pitanja jednog ,,profi" poljoprivrednika namenjeno ,,hobi" poljoprivrednicima :
Da li ,,profi" poljoprivrednici imaju dečiji dodatak,
Da li ,,profi" zena ima pravo na trudničko,
Da li , profi" ima pravo na bolovanje,
Na prevremenu ili invalidsku penziju,
... ?
Sve u svemu gde je tu jednakost ?
I posle milona potrošenih slova da li ste bilo kada čuli na zamerke ,,profi" poljoprivrednika da su diskriminisani ? Za razliku od ,,hobi" poljoprivrdnika koji često izigravaju kalimera.
Ko ima više prava za ljutnju zbog nanete mu nepravde.
Da podsetim da je poljoprivreda strateška grana i da je sve oko nje što nam se dešava izazvano subvencionisanjem na zapadu, SSP-om i kupovino socijalnog mira sa jeftinom hranom.
Ne vidim ni jedan odgovor, a kamoli pošten i realan.
A tek da ne pišem o ,,profi" stočarima koji nisu u ,,sistemu" sa vlašću.
 
Pitanja jednog ,,profi" poljoprivrednika namenjeno ,,hobi" poljoprivrednicima :
Da li ,,profi" poljoprivrednici imaju dečiji dodatak,
Da li ,,profi" zena ima pravo na trudničko,
Da li , profi" ima pravo na bolovanje,
Na prevremenu ili invalidsku penziju,
... ?
Sve u svemu gde je tu jednakost ?
I posle milona potrošenih slova da li ste bilo kada čuli na zamerke ,,profi" poljoprivrednika da su diskriminisani ? Za razliku od ,,hobi" poljoprivrdnika koji često izigravaju kalimera.
Ko ima više prava za ljutnju zbog nanete mu nepravde.
Da podsetim da je poljoprivreda strateška grana i da je sve oko nje što nam se dešava izazvano subvencionisanjem na zapadu, SSP-om i kupovino socijalnog mira sa jeftinom hranom.
Ova pitanja imaju smisla i ja bi ih podržao.Ali verovatno je jedan od odgovora- mala suma novca se izdvaja.Verovatno bi morao otvoriti i firmu da bi ostvario benefite.Tako i ja sa umatičenim kravama ne ispunjavam uslove i mogu smatrati da sam diskriminisan da su i nama mogli nešto povećati kao svim stočarima ali mrka kapa od toga.
 
Значи онај ко је запошљен његов ПИО не важи само се рачуна онај из пољопривреде што плаћаш? Па већи је мој ПИО допринос од твог што у пољопривреди плаћаш.
Samo sto ne placas ti svoj doprinos vec ti uplacuje poslodavac.
 
Ja sam stručno obrazovan sa mogu da pričam o tehnologiji i hemiji koje su satavni deo rudarenja. A treba biti samo normalan i realno sagedati posledice rudarenja.
O Rusima i NIS-u, o njihovom načinu rada ti do sutra mogu argumentovano pisati.
Jbg, stručan sam, nisam nepošen i nisam mogo glup. Dovoljno razloga za komentarisanje rudarenja.
A svakom želim u svom komšiluku što podržava i da mu porodica radi tamo što podržava. Naravno da to želim i sebi i svojoj porodici.
Koje si struke kad već pišeš da si stručno obrazovan?
 
Профи жене имају право на трудничко преко газдинства. Једини проблем је у локалним социјалним службама која неће тиме да се баве па те скину са к...а и кажу не може. Из личног искуства знам јер у Новом Саду може и нама су рекли идите и дајте им ове папире да виде како. Када смо дошли у Врбас и када су видели замолили нас да пријавим супругу као чистачицу преко било кога само да их не мучимо са пољопривредним газдинство.
 
Da si nekada bio zaposlen znao bi da se doprinos placa i na teret poslodavca i na teret zaposlenog . Vise na teret zaposlenog . Cak se na njegov teret skida doprinos i za nezaposlene .
Bio je on zaposlen i zna vrlo dobro koliko mu se skidalo ali sad kad nije zaposlen on je najljući protivnik hobista ili možda smatra da mi svi treba da pođemo njegovim putem.Ne znam samo kako će penzionere tretirati.Šta će biti predlog da oni plaćaju.
 
Bio je on zaposlen i zna vrlo dobro koliko mu se skidalo ali sad kad nije zaposlen on je najljući protivnik hobista ili možda smatra da mi svi treba da pođemo njegovim putem.Ne znam samo kako će penzionere tretirati.Šta će biti predlog da oni plaćaju.
Zar ne primecujes da si skoro jedini koji potenciras tu rec hobisti.
 
Nazad
Vrh