Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
@pexap druže napiši tamo da se bavi 100% i ne mudruj. Kad budu proveravali onda piši kako jeste, dok je ovako kako jeste a smatraš da te uskraćuju uskrati i ti njih za informacije.
Nisi morao, čak je možda u suprotnosti sa zakonom to što si plaćao. Naravno ako si plaćao na svoje ime.
Niko nikome ne može da zabrani plaćanje privatnih penzionih fondova ali nisu zakonska obaveza.
Koliko znam nije u suprotnosti sa zakonom ali mu neće važiti paralelna uplata staža.
Tako da je poklonio novce državi iz neznanja.
 
Veruj mi da imaju neki radnika sa 100 kj. Ore sa dva traktora, ovaj mu vuce vodu kad prska, prikolicu sa vestakom i tako dalje.
Pa onako na grubo od 100 do 500 evra po kj zavisi od godine na svojoj zemlji, i ako imas recimo repu i soju pored kukuruz, sunc, psenica.
Verujem da ima...Radis sve sam...Precizirao sam kulture...bez secerne repe posto ti treba vadilica-kombajn a to je malo skuplja investicija i moras da platis prevoz...dakle 100-500 evra godsnja zarada po kj?...Slazem se da je takav raspon zarade iako je prosle godine psenica bila minus...Slozices se da kazemo da je visegodisnji prosek zarade po kj 250 evra?...Paradoks!!!...Zar ne?...Po toj ceni od 250 e/kj mozes da izdas svojih 100 kj i da vreme trosis na drugi nacin,da nemas rizike koje nosi poljoprivredna proizvodnja,da nemas ulozene pare u mehanizaciju,amortizaciju,rez delove...itd...
 
Boderlica dakle imas mnogo vise od mene. Ja radim dedovinu od 5 ha. Nemam sta da mislim. I pusti me da to radim posteno i da imam pravo na sve od drzave jer sam i ja neki proizvodjac. Mali ali neki. Radim u firmi i placam sve sto treba. A sto se tice protesta prvi bih izasao u mom kraju za poljoprivrednike ali nema nikoga da to podrzi. Svima izgleda da je sve ok. A sto se tice tog rudarenja bio sam kod mene na protestu pre par dana. Eto sada mogu i ja ovde da napisem da je lako lupati po tastaturi ako nesto ne znas.
Aaaaaallllooooo, kako i koga ja sprečavam da radi bilo šta ili imam nameru da sprečim ?
Hiljadati put ponavljam da sam izneo činjenice koje mnogima smetaju.
Niko nije osporio ni jednu činjenicu, nego se samo širi tema i mene optužujete za nešto što nisam uradio.
Opet ne čitaš sa razumevanjem ! Nigde nisam tebe prozvao za protest i ogradio sam se ,,čast izuzetcima".
E sada da te prozovem. Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor. Ja odem i sam ako znam da su negde neki izašli na protest. A budi ti faca pa idi van svoje opštine na protest protiv rudarenja.
 
Poslednja izmena:
Aaaaallllloooooooo ograniceni ko tebi brani da se ti zaposlis i da imas ista prava kao i ostali hobisti, i kako bi onda bili isti ako neko ima 5 hektara a ti imas 55 hektara, nikad nismo bili isti niti cemo biti i ja kao hobista mesecno placam harac drzavi minimum 80000 a ti kukas za 15000 i hoces da budemo ravnopravni
 
Pa npr poljoprivredniku se prihodi sabiraju u jednu kasu i on odatle uzima sebi "platu" da tako kazemo kao sto zaposlen dobija od firme neku platu iz firminog budzeta. Takodje poljoprivrednik iz ukupnih prihoda placa poreze i doprinose koje placa i radnik samo indirektno, umesto njega to uplacuje firma u kojoj radi. Kao sto kad se poljoprivrednik ne bi bavio poljoprivredom i punio budzet tako se ni od zaposlenog ne bi punio budzet kad on ne bi radio. Zaposlen na taj nacin puni budzet sledecim stvarima:
  • Porez na zarade 10%
  • Doprinos za PIO na teret radnika 14%
  • Doprinos za PIO na teret poslodavca 10%
  • Doprinos za zdravstveno osiguranje na teret radnika 5.15%
  • Doprinos za zdravstveno osiguranje na teret poslodavca 5.15%
  • Doprinos za osiguranje od nezaposlenosti na teret radnika 0.75%
To ukupno dodje na ~45% ako sam dobro sabrao. Sto na prosecnu zaradu u Srbiji u poslednje vreme donosi u budzet preko 40k po zaposlenom. Za one koji su prijavljeni na minimalac to bude preko 20.000 sto je slozices se vise od PIO koji uplacuje vecina poljoprivrednika.

(treba naglasiti da sve na teret poslodavca postoji jer radnik radi, da je to radno mesto upraznjeno ne bi bilo priliva u budzetu)
 
Ali ne treba da ostvatis pravo na subvenciju jer placas 2-3 puta vise doprinos, a ne placas samo 15000. Kako ne razumes?

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
E sad jos i Tintoreto u ovoj temi.Za poljoprivredu uvek podrzavam ali ostalo samo da protestujem to ne moze.Zadrti sam hobista i mislio sam da je to vec arhivirano.Kako vi znate kakve ce stetne posledice ce izazvati rudarenje u poljoprivredi?
 
Svakom želim ono što podržava, tako da želim onima koji podržavaju rudarenje da im otvore rudnik pokraj njihovog sela i da oni sa svojom porodicom rade u tim rudnicima i u preradi rude.
Da im rudnik odnese njivu vez obavešavanha i nadoknade baš kako se sada kod nas radi.
Mnogo su u zabludi oni koji misle da su rudnici daleko od njihovih kuća.
Ali no.
 
Ja bih pitao šta je za bilo koju državu strateški proizvod ili koji su strateški proizvodi ?
Mislim da se za vreme ,,Korone" najbolje pokazalo.
 
Boderlica prozvao si me i proslim postom da ko hoce ima nacina da protestuje. Dodje na dr mesto. Sad si se samo ponovio. I ne pisi da ne citam sta pises. Ti si mnogo tvrdoglav covek. Pises ovde svima nama da samo nastavljamo temu i razvodnjavamo a niko da kaze sta konkretno. Pa zar tebi nije dovoljno kad ti ovde napisu da i ti odes negde i radis u firmi i budes taj hobista pa neces onda davati tih famoznih 15000.
Ponovo ti pisem ovde. Treba da svi koji hoce i zele i vole poljoprivredu da rade i nesto privredjuju. Kako god da se zvali. Pa ja imam par drugara sto rade po firmam i imaju i zemlju i krave i svinje, rade i ratarstvo i povrtarstvo. Pa sta su oni? Isto hobisti? Svi mi smo od malena na toj zemlji i uz dede i oceve je zavoleli. Usla nam pod kozu. I niko nam je nece oduzeti. Radicemo je uvek i do kraja zivota. Kako god bilo sa rezultatima i prinosima i na kraju dabli ima ili nema dobiti. A da ova drzava moze jos vise i bolje da pomogne svima nama moze. Pa samo neka se ugledaju na Holandiju sa koliko malo zemlje oni donose ogromne svote novca svojoj zemlji. Ali zato i dobijanju od nje dosta i od prodaje svojih proizvoda mogu i da zive i da investiraju.
E o tome se ovde radi. Da se mi svi ne svadjamo nego da zajedno izguramo da nam daju svima sto vise a mi cemo znati to dobro da vratimo. Toliko. I vise se necu ukljucivati ovde u ovu temu.
 
Da li ti to nas pitaš šta je za državu strateški proizvod. Pa to u ovuj zemlji, a ni u zemljama u okruženju nikoga nije briga.

Verujem da ovi iz ministarstva poljoprivrede ( a i drugih državnih organizacija ) kada pročitaju šta se piše u ovoj temi moraju da se smeju.
 
Pitanja jednog ,,profi" poljoprivrednika namenjeno ,,hobi" poljoprivrednicima :
Da li ,,profi" poljoprivrednici imaju dečiji dodatak,
Da li ,,profi" zena ima pravo na trudničko,
Da li , profi" ima pravo na bolovanje,
Na prevremenu ili invalidsku penziju,
... ?
Sve u svemu gde je tu jednakost ?
I posle milona potrošenih slova da li ste bilo kada čuli na zamerke ,,profi" poljoprivrednika da su diskriminisani ? Za razliku od ,,hobi" poljoprivrdnika koji često izigravaju kalimera.
Ko ima više prava za ljutnju zbog nanete mu nepravde.
Da podsetim da je poljoprivreda strateška grana i da je sve oko nje što nam se dešava izazvano subvencionisanjem na zapadu, SSP-om i kupovino socijalnog mira sa jeftinom hranom.
 
Verujem da ima...Radis sve sam...Precizirao sam kulture...bez secerne repe posto ti treba vadilica-kombajn a to je malo skuplja investicija i moras da platis prevoz...dakle 100-500 evra godsnja zarada po kj?...Slazem se da je takav raspon zarade iako je prosle godine psenica bila minus...Slozices se da kazemo da je visegodisnji prosek zarade po kj 250 evra?...Paradoks!!!...Zar ne?...Po toj ceni od 250 e/kj mozes da izdas svojih 100 kj i da vreme trosis na drugi nacin,da nemas rizike koje nosi poljoprivredna proizvodnja,da nemas ulozene pare u mehanizaciju,amortizaciju,rez delove...itd...
Ok, slazem se sa ovim sto si napisao.
 
Svakom želim ono što podržava, tako da želim onima koji podržavaju rudarenje da im otvore rudnik pokraj njihovog sela i da oni sa svojom porodicom rade u tim rudnicima i u preradi rude.
Da im rudnik odnese njivu vez obavešavanha i nadoknade baš kako se sada kod nas radi.
Mnogo su u zabludi oni koji misle da su rudnici daleko od njihovih kuća.
Ali no.
Postovani kolega nisam napisao da PODRZAVAM ali ne mozes ti pisati o stetnosti rudarenja.Evo ovako poticem iz dela YU gde je potekla prva nafta verujes da je to sve bilo med i mleko .Stete na sve strane gazenje njiva puteva nigde i ko je protestvovao.Ali radni narod bar ona sirotinja koja je htela da radi imala je hleb.Kolega vi ste dobili ne tvoje selo ali blize tebi nego meni Sutjesku 1.A miris sirove nafte mulj i talog ostavili kod nas.Ne nastavljam jer nije tema srdacan pozdrav
 
Da li ti to nas pitaš šta je za državu strateški proizvod. Pa to u ovuj zemlji, a ni u zemljama u okruženju nikoga nije briga.

Verujem da ovi iz ministarstva poljoprivrede ( a i drugih državnih organizacija ) kada pročitaju šta se piše u ovoj temi moraju da se smeju.
Kako da ti odgovorim a da ne napišem činjenice koje će tebe uvrediti, a u vezi toga što si napisao ?
Razumeo bih da je ovao nešto napisao bilo ko iz SNS-a sa kupljenom diplomom osnovne škole ali ne mogu da razumem da ovako neko piše ko je bio sposoban da osnuje ovakav forum ili je to ipak delo službe ? Žao mi je ali svaka tvoja reakcija i komentar me navode na takav zaključak. Lično poznajem ljude kojima je služba naredila da osnuju ili da kontrolišu svašta iz oblasti poljoprivrede, a tako je i u drugim granama društva.
Godine osnivanja se podudaraju, baš slučajnost.
 
Vreme strateških proizvoda je prošlo.Samo se izdvoje novci i kupi se strateški proizvod.Zar nisu zbog toga kod nas pale cene naših proizvoda.Zato država ne vodi brigu o poljoprivredi jer ako nećemo mi da radimo ima ko hoće i tu je kraj priče.Za 20 godina ćemo imati više meleza nego Srba i ostalih naroda i narodnosti.Još kako smo složni možda i za kraće vreme.
 
Nazad
Vrh