Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Бодерлица, опет није свима у интересу да пуно раде. Већ колико им је потребно.
Ево чист пример, месечно оставим у патенту 35 - 50 хиљада динара за компоненте и готову храну. Колико је то више од ево на пример тебе. На све то платим порез. За маркице, пасоше, потврде сваки месец, све у државни буџет.
На крају крајева немам ама баш ништа од државе, само неку нову уплатницу.
Колико је оваквих хобиста, што само сипају у буџет?
 
Pokušava da tera na svoju vodenicu.
Možda ima nešto takvo na zapadu ili negde.
Ajde neka napiše gde ima tako nešto što on hoće.
A niko od tih koji imaju preko 10 kj ne kaže da nije u redu da plaćaju doprinose kao ovi sa 2 kj.
Zašto ne kažu da treba da plaćaju doprinose u zavisnosti od prometa preko računa.
Ja plaćam doprinose u zavisnosti od zarade ali kada nemam zarade minimum mi je oko 15.000 mesečno. Ovo pišem već minimalo drugi put za nekoliko dana.
Nemojte da mislite negi čitajte šta pišem ili pitajte ako vam nešto nije jasno.
Moje pisanje je isključivo odgovor na neke komentare u vidu iznošenja činjenica i postavljanja pitanja.
I vidim da to mnogima smeta.
 
E kad bi uveli da se PIO plaća spram prometa preko računa gazdinstva, Boderlica bi bio najglasniji protivnik toga.
Opet moram da ponovim već napisano da treba da čitaš šta sam napisao, a ne da misliš jer iznosiš neistine.
A napisao sam već nekoliko puta da plaćam doprinose prema zaradi, a minimalno oko 15.000 mesečno.
I šta ćemo sada ? Nikom od vas što ,,mislite" ne pada na pamet da se izvinete jer ceo svet posmatrate iz vašeg ugla. Zna se šta to znači.
 
Бодерлица, опет није свима у интересу да пуно раде. Већ колико им је потребно.
Ево чист пример, месечно оставим у патенту 35 - 50 хиљада динара за компоненте и готову храну. Колико је то више од ево на пример тебе. На све то платим порез. За маркице, пасоше, потврде сваки месец, све у државни буџет.
На крају крајева немам ама баш ништа од државе, само неку нову уплатницу.
Колико је оваквих хобиста, што само сипају у буџет?
Nije stvar u tome što si na pisao. Stvar je u nejednakosti pred zakonom, a bune se oni koji su favorizovani. Ja se ne bunim i ne iznosim svoj stav. Iznosim činjenice i postavljam pitanja, a to mnogima smeta.

Inače i kod nas je bilo strogo kontrolisana usluga ali mladi to ne znaju.
 
Opet moram da ponovim već napisano da treba da čitaš šta sam napisao, a ne da misliš jer iznosiš neistine.
A napisao sam već nekoliko puta da plaćam doprinose prema zaradi, a minimalno oko 15.000 mesečno.
I šta ćemo sada ? Nikom od vas što ,,mislite" ne pada na pamet da se izvinete jer ceo svet posmatrate iz vašeg ugla. Zna se šta to znači.

Koliko to bude maksimalno mesečno? Pusti ti minimalno...
 
Бодерлица, опет није свима у интересу да пуно раде. Већ колико им је потребно.
Ево чист пример, месечно оставим у патенту 35 - 50 хиљада динара за компоненте и готову храну. Колико је то више од ево на пример тебе. На све то платим порез. За маркице, пасоше, потврде сваки месец, све у државни буџет.
На крају крајева немам ама баш ништа од државе, само неку нову уплатницу.
Колико је оваквих хобиста, што само сипају у буџет?
Tih 35- 50 hiljada nisu troškovi nego investicije.
 
Boderlica evo ja radim u firmi i radim zemlju. Moji doprinosi mesecno su 25 000. Samo moj deo a još toliko je od strane firme (na njihov teret).
A ti verovatno imaš 10x više zemlje od mene ( u svojini) i sigurno 20x i više zajedno sa zakupom. I šta ćemo sad?
Opet pišem ovde. Ova zemlja NE SME da kažnjava ljude (stare i mlade- penzionere i zaposlene) koji hoće, žele i rade zemlju (dedovinu-očevinu, u zakupu) jer bi sve to bilo u parlogu. Ovo se odnosi na zemlju ispod Save i Dunava jer su se mnogi iselili u gradove. U Vojvodini to nije slučaj ili nije u tolikoj meri. I ne treba da se raspravljamo oko ovoga i delimo na PROFI i HOBI (kao zvezda-partizan; partizani-četnici; Obrenovići-Karađorđevići ...) već da budemo jedinstveni i da ni jedna vlast ne može da radi sa nama kako ona hoće nego da napravimo uslove da mi možemo normalno svi da radimo i da imamo zarade u tom poslu. A možemo sa našom zemljom da imamo daleko više i bolje u svakom segmentu poljoprivrede i da ima i za sve nas ovde i da većinu izvezemo i onda se taj novac vrati u budžet Republike iz kojeg će i nama onda biti više isplaćeno.
Daj te ljudi braćo Srbi prizovite se pameti i dosta više rasprava i podela. Jel moramo da se ujedinimo samo kad je neka velika muka (prirodna katastrofa) ili ne daj Bože RAT? I zaboravite na ono: Daj Bože da komšiji crkne krava pa da dolazi kod mene da kupuje mleko. Nema toga više. Nego ajde da vidimo možemo li: KOMŠIJA ili PRIJATELJU trebali kako da ti pomognem, možeš li sam, ajde zajednički da napravimo i uradimo nešto. Kao kada se po pojedinim mestima (selima) dogovore meštani sami i srede letnje puteve da bi ih mogli i dalje koristiti, bez da im neka MZ ili Opština pomognu. E tako treba u svemu da delujemo. A ne MALI i VELIKI.
 
Vidiš ti moj ...
Gde sam ja to napisao ili čime nagovestio ?
Isključivo sam pisao o jednakosti u pravima. Da, čuo sam za pokrajinski konkurs. Neka i mene diskriminišu kao hobi zaposlenog na isti način, nemam ništa protiv.
Druže, džaba ti fakultet i dva, kada ti je teško da priznaš da nismo ravnopravni. A činjenice to govore.
Ponavljam da nisam počeo temu, samo sam se nadovezao i vidim da istina nije poželjna.
Činjenica je da na ovom forumu najviše ima hobista i najmanjih poljoprivrednika, a ,,ozbiljni" su davno napustili ovaj forim jer ne mogu da dođu do reči od prve dve grupe koje sve znaju jedino ne mogu od postanu veći i da žive isključivo od poljoprivrede. Ali sve ostalo ,,znaju" najbolje na svetu, baš kao Vučić što zna bolje od svoje mame kakva je bio beba.

Većina nas koji nismo mali smo prvo bili mali i mnogi zaposleni, pa smo napredovali i osmelili se da napustimo posao (ja državni). I opet svi vi što sve to niste uradili bolje znate od nas koji smo to uradili 😂😂😂😂
Lepo meni kaže Minđušar da gubim vreme sa vama, čast izuzetcima.
Moram priznati da nemam zamerke ni na jednog člana iz Hrvatske.
Uh covece, bas si tezak tip. Ja ne da ne mogu da postanem veci poljoprivrednik nego ne zelim, da kupim velike kolicine zemlje u vlasnistvo ne mogu a da uzimam skupe arende ne zelim. Da zarobim i svoje dete sa kreditom stvarno nema potrebe.
Neka svako radi kako misli da treba.
I da ne merim ljude po tome ko ima fakultet a ko ne, ne merim ljude po tome koliko zemlje radi, koji traktor vozi i koji auto, nego ko je kakva osoba ( los ili dobar, lazov i prevarant ili posten).
I kao sto je neki predhodni kolega napisao, istina, skromnost je vrlina.
 
Prosto ne treba svoju srecu graditi na tudjoj nesreci/propadanju.Nije dobro.Zivi i pusti druge da zive.
Slažem se ali stalno ,,mali" zavide i ,,hobisti" kukaju, bar ovde na forumu.
Pokušao sam činjenicama da dokažem da nusmo jednaki ali oni ne žele da čuju šta njima ne odgovara.
Zato odustajem ali tvrdim da ,,veliki" (bar onu u Inicijativi) se bire za ,,male" a da ti ,,mali" bi tim ,,velikima" sva prava oduzeli samo da se nešto pitaju i da imaju hrabrosti da izađu na protest. Čast izuzetcima
 
Boderlica evo ja radim u firmi i radim zemlju. Moji doprinosi mesecno su 25 000. Samo moj deo a još toliko je od strane firme (na njihov teret).
A ti verovatno imaš 10x više zemlje od mene ( u svojini) i sigurno 20x i više zajedno sa zakupom. I šta ćemo sad?
Opet pišem ovde. Ova zemlja NE SME da kažnjava ljude (stare i mlade- penzionere i zaposlene) koji hoće, žele i rade zemlju (dedovinu-očevinu, u zakupu) jer bi sve to bilo u parlogu. Ovo se odnosi na zemlju ispod Save i Dunava jer su se mnogi iselili u gradove. U Vojvodini to nije slučaj ili nije u tolikoj meri. I ne treba da se raspravljamo oko ovoga i delimo na PROFI i HOBI (kao zvezda-partizan; partizani-četnici; Obrenovići-Karađorđevići ...) već da budemo jedinstveni i da ni jedna vlast ne može da radi sa nama kako ona hoće nego da napravimo uslove da mi možemo normalno svi da radimo i da imamo zarade u tom poslu. A možemo sa našom zemljom da imamo daleko više i bolje u svakom segmentu poljoprivrede i da ima i za sve nas ovde i da većinu izvezemo i onda se taj novac vrati u budžet Republike iz kojeg će i nama onda biti više isplaćeno.
Daj te ljudi braćo Srbi prizovite se pameti i dosta više rasprava i podela. Jel moramo da se ujedinimo samo kad je neka velika muka (prirodna katastrofa) ili ne daj Bože RAT? I zaboravite na ono: Daj Bože da komšiji crkne krava pa da dolazi kod mene da kupuje mleko. Nema toga više. Nego ajde da vidimo možemo li: KOMŠIJA ili PRIJATELJU trebali kako da ti pomognem, možeš li sam, ajde zajednički da napravimo i uradimo nešto. Kao kada se po pojedinim mestima (selima) dogovore meštani sami i srede letnje puteve da bi ih mogli i dalje koristiti, bez da im neka MZ ili Opština pomognu. E tako treba u svemu da delujemo. A ne MALI i VELIKI.
Opet sebi dajete za pravo da mislite 😂😂😂. Naprotiv radim u zakup 10x manje od svojine. Ko ne veruje neka pita one koji znaju, a ne lažu.
I stano mi se nameće nešto što nisam napisao i nisam uradio.
Jednistavno sam izneo činjenice da nismo ravnopravni i to isprovociran pisanjem nekog ,,hobiste" da nismo ravnopravni ali po njemu na njihovu štetu.
Sve si lepo napisao ali zaboravljaš da na protestima skoro da nema ni jednog ,,hobiste" ali ,,hobisti" i ,,mali" redovno pljuju po protestantima i pregovaračima. Veruj mi da to boli.
Koliko je forumaša bilo po protestima protiv Rio Tinta ? Ja znam da oni koji protestvuju za poljopriveru, protestuju i za opstanak Srbije.
Lako je biti ,,pametan" iza tastature ali treba usuti gorivo, otići na protest i protestvovati.
Kakvih požrtvovanih ljudi ima ja sam 0.
 
Poslednja izmena:
Uh covece, bas si tezak tip. Ja ne da ne mogu da postanem veci poljoprivrednik nego ne zelim, da kupim velike kolicine zemlje u vlasnistvo ne mogu a da uzimam skupe arende ne zelim. Da zarobim i svoje dete sa kreditom stvarno nema potrebe.
Neka svako radi kako misli da treba.
I da ne merim ljude po tome ko ima fakultet a ko ne, ne merim ljude po tome koliko zemlje radi, koji traktor vozi i koji auto, nego ko je kakva osoba ( los ili dobar, lazov i prevarant ili posten).
I kao sto je neki predhodni kolega napisao, istina, skromnost je vrlina.
A ko ti je rekao da ti treba da uradiš bilo šta od toga što si napisao ?
Jedino što sam ja potencirao isprovociran posanjem ,,hobiste" je da nismo ravnopravni i obrazložio nekoliko puta.
Ali vam je bilo lakše da širite temu umesto da sagledate činjenice i da kažete činjenicu koja stoji, a to je da ,,hobista" može da se bavi poljoprivredom i da ne plaća doprinose, a obrnuto ne može. I ništa više !!!
Pa jel to nije očigledno i da li je toliko teško reći ,,da" ?
 
Pa može obrnuto, treći put ti pišem da sam ja lično 10 godina plaćao penziono preko poljoprivrede a radio u firmi.
Potvrdi da si pročitao moj post.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Eto vidis da je covek gore napisao da moze. I opet ti kazem da ne radim zemlju iz hobija, nego zbog profita tj zarade i osecaja da to sto sam nasledio od dede ostavim deci ako mogu malo prosirim.
 
Pa može obrnuto, treći put ti pišem da sam ja lično 10 godina plaćao penziono preko poljoprivrede a radio u firmi.
Potvrdi da si pročitao moj post.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Nisi morao, čak je možda u suprotnosti sa zakonom to što si plaćao. Naravno ako si plaćao na svoje ime.
Niko nikome ne može da zabrani plaćanje privatnih penzionih fondova ali nisu zakonska obaveza.
 
Eto vidis da je covek gore napisao da moze. I opet ti kazem da ne radim zemlju iz hobija, nego zbog profita tj zarade i osecaja da to sto sam nasledio od dede ostavim deci ako mogu malo prosirim.
Nisam ja izmislio pojam ,,hobi", niti sam prvi ovde napisao prvi na forumu. Ovo pišem već nekoliko puta.
Pa ne znam zašto to meni pišeš ?
Hajde odluči kako želiš da zovemo ,,hobiste" ?
 
Boderlica dakle imas mnogo vise od mene. Ja radim dedovinu od 5 ha. Nemam sta da mislim. I pusti me da to radim posteno i da imam pravo na sve od drzave jer sam i ja neki proizvodjac. Mali ali neki. Radim u firmi i placam sve sto treba. A sto se tice protesta prvi bih izasao u mom kraju za poljoprivrednike ali nema nikoga da to podrzi. Svima izgleda da je sve ok. A sto se tice tog rudarenja bio sam kod mene na protestu pre par dana. Eto sada mogu i ja ovde da napisem da je lako lupati po tastaturi ako nesto ne znas.
 
Nazad
Vrh