Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Čak nisam ni počeo ovde tu temu, samo sam se nadovezao. Vidim da istina svima smeta.
Gde sam ja bilo koga osudio ?
Zašti ti smeta jednakost i pravičnost ? A činjenica je da nismo jednaki i izneo sam činjenice. Ni na jednu činjenicu nisi odgovorio pošteno, nego onako kako tebi odgovara.
A sve je krenulo od nečijeg pisanja u vezi hobi poljoprivrednika i mera koje će doneti ministarstvo.
O kojoj jednakosti pricas kad ja kao zaposlen nisam mogao da konkurisem ove godine na pokrajinski konkurs za mehanizaciju?
A vidim da bi ti uveo i da subvencije po hektaru nam uzmu, i verovatno vama "profi" povecaju. Tako imam utisak od tvog pisanja.
 
што се тиче копања јасам ове године у нашем атару видео два човека са мотиком и чудноје што су обадвојица била дебељуце
 
Jesam u prethidnim postovima.
Niti sam počeo temu, samo sam se nadovezao sa iznošenjem činjenica ali niko neće da kaže istinu. A istina je da nismo ravnopravni pred zakonom.
Hobi poljoprivrdnik je onaj koji je zaposlen u firmi, ima platu i plaćene doprinose i nikakve obaveze kada se bavi poljoprivredom. Obrnut slučaj je nemoguć. Da li je pošteno i pravedno ?
Plaća porez na zemlju koju obrađuje,navodnjavanje.Problem je samo u tome što neki hoće da PIO bude uslov jer samim tim što ga uplaćuju misle da su profesionalci.Ako ćemo po nekoj pravdi PIO ne može biti jednak sa zemljom koju poseduješ jer je isti za sve od 0,5ha pa na dalje.Ti sad razmisli kako utiče PIO na tvoj budžet i na onog što ima 0,5.Naravno-to te ne zanima.A o onima koji imaju više zemlje od tebe ne bih pisao.
Kada bi se i izglasao takav zakon treba samo dodati da to važi samo za zemlje u vlasništvu.Da li bi se složili sa tim.
 
O kojoj jednakosti pricas kad ja kao zaposlen nisam mogao da konkurisem ove godine na pokrajinski konkurs za mehanizaciju?
A vidim da bi ti uveo i da subvencije po hektaru nam uzmu, i verovatno vama "profi" povecaju. Tako imam utisak od tvog pisanja.
Pa vidis nisam ni ja mogao da konkurisem na pokrajinskom a bavim se samo poljoprivrdnom proizvodnjom...a necu moci ni na republickom...
 
Ucen si covek pa te pitam:Koliko je zarada na 100 kj svoje zemlje?
Uh sad si bas opsirno pitao. Zavisi da li imas svoje masine sve, kolike su ti velike parcele, kakav je kvalitet zemlje, sta sejes od kultura, da li radis i povrce nesto od tih 100kj, kako uradis te njive, da li radis sam ili placas radnika, ..... Milion kockica ima da se sloze da bi dobili cifru
 
Uh sad si bas opsirno pitao. Zavisi da li imas svoje masine sve, kolike su ti velike parcele, kakav je kvalitet zemlje, sta sejes od kultura, da li radis i povrce nesto od tih 100kj, kako uradis te njive, da li radis sam ili placas radnika, ..... Milion kockica ima da se sloze da bi dobili cifru
Izvini nisam precizirao...100 kj ratarstvo...koji ce ti radnik za 100 kj!?...radis najbolje sto umes i znas...sejes kukuruz,suncokret,psenicu i soju...imas sve svoje masine...
 
Uh sad si bas opsirno pitao. Zavisi da li imas svoje masine sve, kolike su ti velike parcele, kakav je kvalitet zemlje, sta sejes od kultura, da li radis i povrce nesto od tih 100kj, kako uradis te njive, da li radis sam ili placas radnika, ..... Milion kockica ima da se sloze da bi dobili cifru
Da jos dodam...to su tri gazdinstva koji rade zemlju razlicitog kvalitete...2,3 klasa zemlje...jedan zivi u Idvoru,jedan u Glogonju a jedan u Kacu.
 
Uh sad si bas opsirno pitao. Zavisi da li imas svoje masine sve, kolike su ti velike parcele, kakav je kvalitet zemlje, sta sejes od kultura, da li radis i povrce nesto od tih 100kj, kako uradis te njive, da li radis sam ili placas radnika, ..... Milion kockica ima da se sloze da bi dobili cifru
5-o godisnji prosek.
 
Izvini nisam precizirao...100 kj ratarstvo...koji ce ti radnik za 100 kj!?...radis najbolje sto umes i znas...sejes kukuruz,suncokret,psenicu i soju...imas sve svoje masine...
Veruj mi da imaju neki radnika sa 100 kj. Ore sa dva traktora, ovaj mu vuce vodu kad prska, prikolicu sa vestakom i tako dalje.
Pa onako na grubo od 100 do 500 evra po kj zavisi od godine na svojoj zemlji, i ako imas recimo repu i soju pored kukuruz, sunc, psenica.
 
Evo i ja bi to isto što ti hoćeš da radim u firmi i da plaćam preko poljoprivrede doprinose a ne preko firme Ajde razmisli da li je to u redu prema zaposlenima koji nemaju zemlju.Zašto bi oni plaćali veće doprinose od nas.
Ili treba svaki zaposleni da ima po 0,5 ha zemlje i da otvori poljoprivredno gazdinstvo i preko njega plaća doprinose.
Radi se o tome ko je zaposlen, a radi poljoprivredu ne plaća doprinose iz poljoprivrede.
Prestanite da se pravite ludi.
Jednakost je ako mi je osnovna delatnost poljoprivreda i tu plaćam doprinose da kada odem dodatno negde da radim da budem u istom položaju kao hobi poljoprivrednici.
Šta tu nije jasno ?
 
Pokušava da tera na svoju vodenicu.
Možda ima nešto takvo na zapadu ili negde.
Ajde neka napiše gde ima tako nešto što on hoće.
A niko od tih koji imaju preko 10 kj ne kaže da nije u redu da plaćaju doprinose kao ovi sa 2 kj.
Zašto ne kažu da treba da plaćaju doprinose u zavisnosti od prometa preko računa.
 
O kojoj jednakosti pricas kad ja kao zaposlen nisam mogao da konkurisem ove godine na pokrajinski konkurs za mehanizaciju?
A vidim da bi ti uveo i da subvencije po hektaru nam uzmu, i verovatno vama "profi" povecaju. Tako imam utisak od tvog pisanja.
Vidiš ti moj ...
Gde sam ja to napisao ili čime nagovestio ?
Isključivo sam pisao o jednakosti u pravima. Da, čuo sam za pokrajinski konkurs. Neka i mene diskriminišu kao hobi zaposlenog na isti način, nemam ništa protiv.
Druže, džaba ti fakultet i dva, kada ti je teško da priznaš da nismo ravnopravni. A činjenice to govore.
Ponavljam da nisam počeo temu, samo sam se nadovezao i vidim da istina nije poželjna.
Činjenica je da na ovom forumu najviše ima hobista i najmanjih poljoprivrednika, a ,,ozbiljni" su davno napustili ovaj forim jer ne mogu da dođu do reči od prve dve grupe koje sve znaju jedino ne mogu od postanu veći i da žive isključivo od poljoprivrede. Ali sve ostalo ,,znaju" najbolje na svetu, baš kao Vučić što zna bolje od svoje mame kakva je bio beba.

Većina nas koji nismo mali smo prvo bili mali i mnogi zaposleni, pa smo napredovali i osmelili se da napustimo posao (ja državni). I opet svi vi što sve to niste uradili bolje znate od nas koji smo to uradili 😂😂😂😂
Lepo meni kaže Minđušar da gubim vreme sa vama, čast izuzetcima.
Moram priznati da nemam zamerke ni na jednog člana iz Hrvatske.
 
Значи онај ко је запошљен његов ПИО не важи само се рачуна онај из пољопривреде што плаћаш? Па већи је мој ПИО допринос од твог што у пољопривреди плаћаш.
Mislim da generalno zaposleni mnogo vise uplacuju u budzet od nezaposlenih poljoprivrednika. Da se ogradim, nzm kako je kad neko ima DOO firmu..
 
Veruj mi da imaju neki radnika sa 100 kj. Ore sa dva traktora, ovaj mu vuce vodu kad prska, prikolicu sa vestakom i tako dalje.
Pa onako na grubo od 100 do 500 evra po kj zavisi od godine na svojoj zemlji, i ako imas recimo repu i soju pored kukuruz, sunc, psenica.
Svi znamo za to, samo se neki prave "Toše". Jedini problem je što mnogi nemaju svojih 100 kj niti mehanizaciju, pa dok plate neke usluge i arende, onda se desi da nastanu problemi.
Poljoprivreda ima još jednu osobenost, za razliku od drugih grana, veliki deo rada u sivoj zoni. Sve usluge koje se pružaju su bez ikakve evidencije i prijavljene delatnosti tj plaćanja poreza i tu se akumulira određena količina novca. Kad sam bio pre desetak godina u poseti u HR, reče jedan tamošnji paor, da im ne pada na pamet da rade usluge nekome na njivi a da nisu prijavili to državi, ode glava na panj...
 
Nazad
Vrh