Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Samo da vam bude jasno. Ako pristanu na to sa PIO-m, znajte da će ovih današnjih 150k biti minimum. Samo će onima ko radi više poskupeti. Manjima neće biti jeftinije...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Pogrešno razmišljanje totalno. Barem po meni. Mnogo bi pravednije bilo da sve ide kroz repromaterijal. A sa trgovcima se lako izadje na kraj. Danas barem ima ponuda sa svih strana i konkurencija je velika...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Ne mogu da garantujem da bi bilo tako jer nemam nikakav dokaz ali s obzirom da kod nas u drzavi svako moze da dize ili spusta cenu kako hoce to mi je najlogicniji scenario.. Najvise bih voleo da se varam..
 
Reci slpbodno da sam glup,
Pa naravno da bi se morali ubaciti neki dodaci da bi se zaštitili poljoprivrednici.
Zašto onda idete sa zahtevom za sertifikovano seme,zar to nije isto :unsure:
Neka sam ja glup ali bi to bio jedan od načina da se odredi poljoprivredno gazdinstvo koje se bavi poljoprivredom.
Što se Slavka tiče,on se sa svima posvađao tako da ne znam ni sa kim se dopisuje.
Sa Compom nisam imao neke diskusije i ne bih komentarisao i nisam ni pisao o njemu.
Nisam rekao da si glup nego bez tih kako ti kazes "dodataka" bi opet mi najebali..
 
Sigurno bi i tu država mogla da pomogne, da povede računa o maržama i prodavcima i kao što može da ograniči cene parizera i deterdženta tako može i za veštačko đubrivo i herbicide, samo treba dobra volja. Može se u svakom okrugu pregovarati i ugovarati repromaterijal sa prodavcima koji neće da deru poljoprivrednike i davati podsticaj da kupujemo kod njih a ovi drugi neka dižu cene kome hoće...ali u ministarstvu svega ima samo nema poljoprivrednika pa svi oni gledaju samo analize, brojeve, prava a za praksu ih zabole patka...
Slazem se, ali nesto ne vidim da ovu drzavu intereresuje da se neki problem resi zato i mislim da bi se opet nama obilo o glavu.. Sve se prebacuje od ove do one vlade, igraju se sa ljudima kao sa decom a narod vazda naivan.
 
Da li postoli volja u udruzenjima da se spoje i formiraju jedno ozbiljno udruženje?
Objasni mi kako neko može da sarađuje sa udruženjem u kojem drugi čovek udruženja piše ono što smo svi imali priliku da vidimo ?
Prvo svi treba da se odreknemo sujete i ličnih interesa, svi smo alfa mužjaci, ...
Mora se stalno dešavati rotacija ljudi u izvršnim organima kao u Inicijativi koja je sama udruženje mnogo udruženja poljoprivrednika. Inicijativa je sama ono što se traži (znači da već postoji) ali neki ne žele da poštuju odluke skupštine i rade iza leđa, neko kaže i za svoje interese ali ja dokaza nemam.
Da ponovim: traženo udruženje već postoji ali su se neki ,,odmetnuli".
 
Po tome što je za tu namenu prošle godine formirano 126 kofer udruženja od opštinskih činovnika širom Srbije.
I zamisli koji bi pametan predlog prošao u nekom krovnom udruženju u tim uslovima glasanja.
Zato je odlučeno da samo proverena udruženja i provereni ljudi (bez putera na glavi) mogu da budu u Inicijativi. Upravo da se ne bi desilo to što pišeš, logično zar ne ?
 
Objasni mi kako neko može da sarađuje sa udruženjem u kojem drugi čovek udruženja piše ono što smo svi imali priliku da vidimo ?
Prvo svi treba da se odreknemo sujete i ličnih interesa, svi smo alfa mužjaci, ...
Mora se stalno dešavati rotacija ljudi u izvršnim organima kao u Inicijativi koja je sama udruženje mnogo udruženja poljoprivrednika. Inicijativa je sama ono što se traži (znači da već postoji) ali neki ne žele da poštuju odluke skupštine i rade iza leđa, neko kaže i za svoje interese ali ja dokaza nemam.
Da ponovim: traženo udruženje već postoji ali su se neki ,,odmetnuli".
Ako sam dobro razumeo, neki clanovi Inicijative ne postuju odluke svog udruzenja??
 
Primetio sam da mnogi nisu pročitali objavljenu prepisku, nisu proverili ko piše istinu i ko laže, nego samo onako pušalno sude kao što i poljoprivredu rade, tek da nešto napišu.
 
Samo da vam bude jasno. Ako pristanu na to sa PIO-m, znajte da će ovih današnjih 150k biti minimum. Samo će onima ko radi više poskupeti. Manjima neće biti jeftinije...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
To ja pričam od prvog dana. ,,Mali" će dobiti da ,,velikima" crkne krava. A to mnogima znači za hranjenje sujete.
 
Ko te ili bar musliš da te jeb... ? Napiši konkretno
Smatram dok se udruzenje namesti i okrene i udovolji i 10 udruženja svako za sebe pregovara, da je moja guzica najebala.

Ne moze bez politike i licnog interesa nigde! (Valjda smo takav narod i sa tim se moramo pomiriti!)
Mora se formirati "to" veliko udruženje i da ostali nemaju opciju cak ni kad uzmu "nesto" za sebe
 
To veliko udruženje postoji i u njemu postoji konstantna rotacija pregovarača da bi se izbegla lična korist ali očigledano ta to nekima smeta pa miniraju udruženje valjda zbog tog koncepta, otkud znam.
Znači da sve postoji što si poželeo.
 
A šta misliš zašto?
Cilj je da se što više razjedine poljoprivrednici i da bude što više kojekakvih predstavnika poljoprivrednika.Zato i rade to što rade odnosno osnivaju lažna udruženja odnosno šalju svoje poltrone da osnivaju lažna i buše prava udruženja.
Ovoj zmiji se mora stati na put a zmija se mora hvatati za glavu.
 
Nazad
Vrh