Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Šta sve svi zapeli za veličinu poseda!?Ti bi sigurno izdvajao godišnje 500k i više dinara za PIO da obrađuješ npr 200ha, totalni apsurd za koga se većina uhvatila k'o pijan za plot.
Minimalna penzija 15k i za to uplaćivati 80k ili 100k godišnje, struka će izračunati. Ko hoće da uplati 500k imaće 100k penziju npr...i da bude na dobrovoljnoj bazi, ko hoće imaće penziju, ko neće - nema...uplati 3 godine pa ako ga uhvati kriza jednu godinu preskoči i sve da bude dobrovoljno. Naravno neki minimum od 15 godina uplate i to je to. Posed i nije toliko bitan, bitno je da bude dobrovoljno i možda bi mogli nekako da olakšaju onima što imaju manje zemlje od koje žive (takvih još ima južnije) a jednostavno nemaju gde da se zaposle nego se snalaze sa 2 krave, par ovaca i svinja i manje od 10 hektara zemlje u 2 - 3 sobe što imaju bez kupatila.
 
Ја би то урадио овако, ко хоће нека уплаћује пио, ко неће када дође у године за пензију одрекне се земље у корист државе и добије пензији. И то да се иде према неком просеку 10кј за 15000дин па више кј већа пемзија.
 
Ја би то урадио овако, ко хоће нека уплаћује пио, ко неће када дође у године за пензију одрекне се земље у корист државе и добије пензији. И то да се иде према неком просеку 10кј за 15000дин па више кј већа пемзија.
Prodaš 10kj za 150000e i krckaš polako dok si živ..... Nego za 15000 din mesečno 😂😂😂😂 da pokloniš nekom 10kj 😂
 
Сад једна радница на фарми добила услов за пензију, велика већина стажа било преко уплате газдинства. Пензија 23 000 динара. Ено је одлепила, неће у пензију хоће још да ради.
 
PIO mora biti na dobrovoljnoj osnovi....
Ne plaćam pio neću penziju i ćao.....
Ljudi uplaćuju a velika većina ni ne dočeka penziju (ili bude godina ili dve penzije i ćao) bez obzira gde je radio.....
Time se potencijalno stvaraju socijalni slučajevi.
Po tome bi i sve ostale grane privrede tražile da ne plaćaju PiO.
 
Сад једна радница на фарми добила услов за пензију, велика већина стажа било преко уплате газдинства. Пензија 23 000 динара. Ено је одлепила, неће у пензију хоће још да ради.
Ja lično bih bio zadovoljan sa tolikom penzijom ali imam zaleđinu.
 
Vec sam pisao u nekoj temi da je i poreska politika prilikom nasledjivanja poprilicno blagonaklona prema naslednicima tj mali se porez placa.
 
Po tome što je za tu namenu prošle godine formirano 126 kofer udruženja od opštinskih činovnika širom Srbije.
I zamisli koji bi pametan predlog prošao u nekom krovnom udruženju u tim uslovima glasanja.
 
Da li hoćeš da mi prodaš svu moju zemlju po 15.000e/kj (kako si napisao), imaš proviziju od mene ?
Samo okačiti na oglasnu tablu i planuće.
Tabla plače prazna za ponudama zemlje na prodaju, već više od 6 meseci ne može brazde da se nađe da se kupi.... Pogotovo što sada u selu neki traže 50kj+ da kupe....
 
Nazad
Vrh