Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Pa to prvo poljoprivrednicima ne odgovara pa onda nekom drugom, mozda. Da li razmislis pre nego sto napises nesto ili napises da bi se napisalo ??
Ti kazes da treba dobiti subvencije od na primer 300e za djubrivo, seme, hemiju...
Super, i onda ce ovi koji prodaju repromaterijal da dignu cene (jedva cekaju da im neko pruzi motivaciju) pa ces djubrivo koje sad placas 300e/h platiti 500e, seme koje placas 200e/h placaces 300e/h, hemiju koju placas 100e/h placaces 200e/h i sta si ti time dobio?! Daj stavi nesto na papir ili provuci izmedju usiju pre nego sto napises pa ces videti da tvoj modalitet donosi 100e manju zaradu nego sto je imas trenutno ne racunajuci subvencije..

Ja sam licno misljenja da i Inicijativa i Stig imaju iste ciljeve ali putevi do ciljeva im se nekad drasticno razilaze. Kako oni tako i sva druga udruzenja imaju svog Compu, Slavka ili nekog treceg ko ima svoj modalitet razmisljanja i ponasanja, radi najbolje sto moze a opet ne moze da se slozi sa svima jer jbga svako ima potrebu da vuce na svoju stranu. Ono sto nam najmanje treba je da blatimo jedni druge osim kada su na stolu dokazi kao sto ih je bilo kad je onaj Bacina probao nesto da mulja, tad nemam problem i da pljunem u lice...

Nije lepo pisati sad kad covek nije tu na forumu i ne moze da napise nista ali Compa je ko se seca i na forumu bio impulsivan, znao svakako da odreaguje i za cas kaze svasta ali meni je to i tada delovalo da je iz nekog revolta koji prouzrokuje recimo trenutna situacija u agraru a ne zato sto on eto hoce nekog da nablati, jednostavno ima neki gard koji se tako manifestuje kad se ne slaze sa nekim.. Sa druge strane i Slavko dobija svakakve komentare, nekad sa razlogom a nekad bez ikakvog razloga.. Ove sa razlogom dobije jer on jednostavno ima potrebu da ulazi u detalje i da kaze sve sto je cuo/naucio a neko ima drugacije iskustvo i to naravno nece da prihvati pa se odnos zategne a sa druge strane ima i kad je potpuno u pravu pa neko ko veze nema pocne da izmislja toplu vodu.

Sve u svemu, sve to je opisano sa onom starom prostom izrekom: "sto ljudi - sto cudi"..
Ili u danasnje vreme prosto prosirenom: "sto ljudi - sto cudi, sto zena - dvesta ...... nogu" :D
Pogrešno razmišljanje totalno. Barem po meni. Mnogo bi pravednije bilo da sve ide kroz repromaterijal. A sa trgovcima se lako izadje na kraj. Danas barem ima ponuda sa svih strana i konkurencija je velika...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Ja sam samo preneo činjenicu. Trudim se da sve što napišem potkrepim činjenicom i gogikom ili se pozovem na izvor i formacija.
Jedino popizdim na gluposti (po mom mišljenju) isto kao ti sada od ljudi koji ni sebi ne mogu da pomognu.
 
Pogrešno razmišljanje totalno. Barem po meni. Mnogo bi pravednije bilo da sve ide kroz repromaterijal. A sa trgovcima se lako izadje na kraj. Danas barem ima ponuda sa svih strana i konkurencija je velika...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Sa mehanizacijom se desilo kako kolega piše, ne vidim razloga da ne bude i sa repromaterijalom.
Veruj mi da samo nekoliko firmi drži celo tržište repromaterijala ali ima mnogo posrednjika između njih i nas.
Daj Bože da nisam upravu.
 
Verovatno je negde u svetu to najbolje rešeno u nekoj zemlji sličnoj našoj (sa ne razvijenom industrijom).
 
Sa mehanizacijom se desilo kako kolega piše, ne vidim razloga da ne bude i sa repromaterijalom.
Veruj mi da samo nekoliko firmi drži celo tržište repromaterijala ali ima mnogo posrednjika između njih i nas.
Daj Bože da nisam upravu.
To nema nikakve veze sa subvencijom, nego sa inflacijom. Nije svuda u evropi poskupelo zato što u Srbiji dobiješ 50% nazad...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Pa to prvo poljoprivrednicima ne odgovara pa onda nekom drugom, mozda. Da li razmislis pre nego sto napises nesto ili napises da bi se napisalo ??
Ti kazes da treba dobiti subvencije od na primer 300e za djubrivo, seme, hemiju...
Super, i onda ce ovi koji prodaju repromaterijal da dignu cene (jedva cekaju da im neko pruzi motivaciju) pa ces djubrivo koje sad placas 300e/h platiti 500e, seme koje placas 200e/h placaces 300e/h, hemiju koju placas 100e/h placaces 200e/h i sta si ti time dobio?! Daj stavi nesto na papir ili provuci izmedju usiju pre nego sto napises pa ces videti da tvoj modalitet donosi 100e manju zaradu nego sto je imas trenutno ne racunajuci subvencije..

Ja sam licno misljenja da i Inicijativa i Stig imaju iste ciljeve ali putevi do ciljeva im se nekad drasticno razilaze. Kako oni tako i sva druga udruzenja imaju svog Compu, Slavka ili nekog treceg ko ima svoj modalitet razmisljanja i ponasanja, radi najbolje sto moze a opet ne moze da se slozi sa svima jer jbga svako ima potrebu da vuce na svoju stranu. Ono sto nam najmanje treba je da blatimo jedni druge osim kada su na stolu dokazi kao sto ih je bilo kad je onaj Bacina probao nesto da mulja, tad nemam problem i da pljunem u lice...

Nije lepo pisati sad kad covek nije tu na forumu i ne moze da napise nista ali Compa je ko se seca i na forumu bio impulsivan, znao svakako da odreaguje i za cas kaze svasta ali meni je to i tada delovalo da je iz nekog revolta koji prouzrokuje recimo trenutna situacija u agraru a ne zato sto on eto hoce nekog da nablati, jednostavno ima neki gard koji se tako manifestuje kad se ne slaze sa nekim.. Sa druge strane i Slavko dobija svakakve komentare, nekad sa razlogom a nekad bez ikakvog razloga.. Ove sa razlogom dobije jer on jednostavno ima potrebu da ulazi u detalje i da kaze sve sto je cuo/naucio a neko ima drugacije iskustvo i to naravno nece da prihvati pa se odnos zategne a sa druge strane ima i kad je potpuno u pravu pa neko ko veze nema pocne da izmislja toplu vodu.

Sve u svemu, sve to je opisano sa onom starom prostom izrekom: "sto ljudi - sto cudi"..
Ili u danasnje vreme prosto prosirenom: "sto ljudi - sto cudi, sto zena - dvesta ...... nogu" :D
Reci slpbodno da sam glup,
Pa naravno da bi se morali ubaciti neki dodaci da bi se zaštitili poljoprivrednici.
Zašto onda idete sa zahtevom za sertifikovano seme,zar to nije isto :unsure:
Neka sam ja glup ali bi to bio jedan od načina da se odredi poljoprivredno gazdinstvo koje se bavi poljoprivredom.
Što se Slavka tiče,on se sa svima posvađao tako da ne znam ni sa kim se dopisuje.
Sa Compom nisam imao neke diskusije i ne bih komentarisao i nisam ni pisao o njemu.
 
Pa to prvo poljoprivrednicima ne odgovara pa onda nekom drugom, mozda. Da li razmislis pre nego sto napises nesto ili napises da bi se napisalo ??
Ti kazes da treba dobiti subvencije od na primer 300e za djubrivo, seme, hemiju...
Super, i onda ce ovi koji prodaju repromaterijal da dignu cene (jedva cekaju da im neko pruzi motivaciju) pa ces djubrivo koje sad placas 300e/h platiti 500e, seme koje placas 200e/h placaces 300e/h, hemiju koju placas 100e/h placaces 200e/h i sta si ti time dobio?! Daj stavi nesto na papir ili provuci izmedju usiju pre nego sto napises pa ces videti da tvoj modalitet donosi 100e manju zaradu nego sto je imas trenutno ne racunajuci subvencije..

Ja sam licno misljenja da i Inicijativa i Stig imaju iste ciljeve ali putevi do ciljeva im se nekad drasticno razilaze. Kako oni tako i sva druga udruzenja imaju svog Compu, Slavka ili nekog treceg ko ima svoj modalitet razmisljanja i ponasanja, radi najbolje sto moze a opet ne moze da se slozi sa svima jer jbga svako ima potrebu da vuce na svoju stranu. Ono sto nam najmanje treba je da blatimo jedni druge osim kada su na stolu dokazi kao sto ih je bilo kad je onaj Bacina probao nesto da mulja, tad nemam problem i da pljunem u lice...

Nije lepo pisati sad kad covek nije tu na forumu i ne moze da napise nista ali Compa je ko se seca i na forumu bio impulsivan, znao svakako da odreaguje i za cas kaze svasta ali meni je to i tada delovalo da je iz nekog revolta koji prouzrokuje recimo trenutna situacija u agraru a ne zato sto on eto hoce nekog da nablati, jednostavno ima neki gard koji se tako manifestuje kad se ne slaze sa nekim.. Sa druge strane i Slavko dobija svakakve komentare, nekad sa razlogom a nekad bez ikakvog razloga.. Ove sa razlogom dobije jer on jednostavno ima potrebu da ulazi u detalje i da kaze sve sto je cuo/naucio a neko ima drugacije iskustvo i to naravno nece da prihvati pa se odnos zategne a sa druge strane ima i kad je potpuno u pravu pa neko ko veze nema pocne da izmislja toplu vodu.

Sve u svemu, sve to je opisano sa onom starom prostom izrekom: "sto ljudi - sto cudi"..
Ili u danasnje vreme prosto prosirenom: "sto ljudi - sto cudi, sto zena - dvesta ...... nogu" :D
Milane dobio pare na ruke ili kroz repromaterijal oni će se ugraditi jer je takav sistem a zašto je možda bolji sistem subvencionisanja repromaterijala zato što tad pare moraš da pravdaš kupovinom repromaterijala i isti da uložiš u proizvodnju tako da razmisli malo i ti pre nego što nekog počneš da prozivaš i podjebavaš a sklon si tome.Zbog tih podjebavanja su mnogi članovi prestali da pišu i napustili forum.
 
Sa mehanizacijom se desilo kako kolega piše, ne vidim razloga da ne bude i sa repromaterijalom.
Veruj mi da samo nekoliko firmi drži celo tržište repromaterijala ali ima mnogo posrednjika između njih i nas.
Daj Bože da nisam upravu.
Slavko ima služba koja to treba da kontroliše samo ta služba neće otići tamo jer je taj što vedri i oblači sa repromaterijalom pod zaštitom vlasti jer ih finansira i izdržava ali zato će kod tebe-mene-onog rado otići ako smo za dobrobit svih.
 
Pa to prvo poljoprivrednicima ne odgovara pa onda nekom drugom, mozda. Da li razmislis pre nego sto napises nesto ili napises da bi se napisalo ??
Ti kazes da treba dobiti subvencije od na primer 300e za djubrivo, seme, hemiju...
Super, i onda ce ovi koji prodaju repromaterijal da dignu cene (jedva cekaju da im neko pruzi motivaciju) pa ces djubrivo koje sad placas 300e/h platiti 500e, seme koje placas 200e/h placaces 300e/h, hemiju koju placas 100e/h placaces 200e/h i sta si ti time dobio?! Daj stavi nesto na papir ili provuci izmedju usiju pre nego sto napises pa ces videti da tvoj modalitet donosi 100e manju zaradu nego sto je imas trenutno ne racunajuci subvencije..
Sigurno bi i tu država mogla da pomogne, da povede računa o maržama i prodavcima i kao što može da ograniči cene parizera i deterdženta tako može i za veštačko đubrivo i herbicide, samo treba dobra volja. Može se u svakom okrugu pregovarati i ugovarati repromaterijal sa prodavcima koji neće da deru poljoprivrednike i davati podsticaj da kupujemo kod njih a ovi drugi neka dižu cene kome hoće...ali u ministarstvu svega ima samo nema poljoprivrednika pa svi oni gledaju samo analize, brojeve, prava a za praksu ih zabole patka...
 
Pravdanje repromaterijala i PIO kao prošli put rešilo bi deo problema.
Repromaterijal odgovara svima ali PIO je rak rana, Pandorina kutija.
 
pio se mora resiti po meni kao i zivotno osiguranje

po tabeli koliko uplacujes toliko ces imati i poljo penziju

ovo sada sto svi isto placaju sa primer 8h i onaj od 200h je glupost nevidjena

jos veca glupost je da se iz toga nemozes izvuci osim ako se ne zaposlis,tj nemoguce je prestati placati iako ne zelis vise vec ti ide svake godine
 
Šta sve svi zapeli za veličinu poseda!?Ti bi sigurno izdvajao godišnje 500k i više dinara za PIO da obrađuješ npr 200ha, totalni apsurd za koga se većina uhvatila k'o pijan za plot.
 
Imamo previše udruženja i previše problema koji treba da se rešavaju. Zato se država lako obračunava sa poljoprivrednicima. Bilo je predloga da postoji samo jedno udruženje na nivou Srbije i da svi članarinom od, recimo 100 dinara, finansiraju predstavnike koji će stalno sedeti ministru poljoprivrede na glavi i pratiti zahteve članova iz svih oblasti (ratarstvo, stočarstvo, voćarstvo...).
Ali nekome takav aranžman ne odgovara.
To sam ja predložio još na prvim protestima 2022 samo nemože da se slože nikako, stalno neko misli da je oštećen, lični interes mora da nestane kod vođa udruženja a i onih koji ih podržavaju, ova borba je večna, tu nema pobednika, jednom mi jednom oni, dogod to neshvatimo nikad nećemo biti složni, doživotno nadvlačenje konopcom je ova borba.Naš najveći neprijatelj je sloga a tako nam malo fali, samo 2 dana da stojimo kraj puta sa 10-20000 traktora onda se na pregovore ide kao pobednik.Još nešto, nikada nikom neće biti potaman sa zahtevima ali ako se jednom krene u dobrom smeru i vrati to poverenje u pregovarače doće i ta tvoja stavka na red, višedecenisko uništavanje poljoprivrede nemože da se reši jednim protestom, kada se ima velika podrška poljoprivrednika onda će nas i vlast, mediji, društvo... gledati drugačije.
 
Šta sve svi zapeli za veličinu poseda!?Ti bi sigurno izdvajao godišnje 500k i više dinara za PIO da obrađuješ npr 200ha, totalni apsurd za koga se većina uhvatila k'o pijan za plot.
naravno da ne

sa vise poseda ova mera koja je sada neka se placa 150k godisnje do 50h primer

mi sa manje nekih 70k godisnje

itd itd

zasto bi neko placao 500k? ne razumem

naravno ta penzija ne bi bila danasnjih 17-18hilj ili koliko je vec nego vise

psotojala bi minimalna pa na vise
kao i od plata u firmi sto se uzima,sve po zasluzi
 
Pravdanje repromaterijala i PIO kao prošli put rešilo bi deo problema.
Repromaterijal odgovara svima ali PIO je rak rana, Pandorina kutija.
Na takav način bi nam bilo i lakše.Dok imaš,trošiš i kraj.Ali neko hoće na more,da kupi nešto što nema veze sa poljoprivredom pa mu ne odgovara.Što se PIO tiče nisam u tim vodama ali podržavam svaki dobar korak koji će svakom odgovarati.Ne samo biti sebičan.Kad se neko bude setio komšije i pomenuo šta njega muči da i on dobije koju crkavicu,onda ljudi napunite rezervoare i krenite,jer će krenuti i taj tvoj komšija a kad krene mala grudva(komšija)-šta će biti na dnu planine.
 
PIO mora biti na dobrovoljnoj osnovi....
Ne plaćam pio neću penziju i ćao.....
Ljudi uplaćuju a velika većina ni ne dočeka penziju (ili bude godina ili dve penzije i ćao) bez obzira gde je radio.....
 
Ја би епитет субвенционисање ставио највише на домаћу робу. Ако се већ нешто субвенционише онда нека то буду наше семенске куће. Подржавам ја да се купује и страно али прво наше па после све остало. Што се тиче семена са тавана ја би и то субвенционисао али под условом да је у сертификованој кући рађена дорада и да се од стране ПСС добије потврда о провери клијавости и исправност семена.
 
PIO mora biti na dobrovoljnoj osnovi....
Ne plaćam pio neću penziju i ćao.....
Ljudi uplaćuju a velika većina ni ne dočeka penziju (ili bude godina ili dve penzije i ćao) bez obzira gde je radio.....
Na to sam i mislio

Ako krenes da uolacujes,jedino da izadjes je da se zaposlis bar na 3 meseca sto je apsurd
 
Nazad
Vrh