Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
zasto se mesas, nije ovo tvoja prica.
nije nicija, i trebalo bi da to resite privatno a ne ovako na forumu, jer samo smanjujete podrsku udruzenjima ovakvim ponasanjem, vise se bavite sami sobom nego problemima poljoprivrednika i stanjem u poljoprivredi.
rekoh nedavno da je potreban reset i drugi ljudi, ovi su se pokazali kao nedorasli zadatku.
 
Ko tu treba koga da sluša.Mislim da je sramota šta se radi.Jedno udruženje se dogovara sa nadležnima,drugo ne pristaje na taj dogovor a treće potpisuje nešto polovično.I na taj način hoćete da skupite više od 1 % traktora.Vide ljudi sve,samo nekom treba više vremena.
Jel se ta prepiska odnosi na našeg Slavka,koji je dosta cenjen na ovom forumu.Nedeljko se bar povukao i ćuti.Sa takvim tipom ljudi idete u proteste.
Izvinjavam se odmah Mačvanima koji su na konkretnim stazama i ostalim poštenim poljoprivrednicima.
 
Niko ,jer niko neće da iznese sve.
A i ne treba ovo je trebalo rešiti početkom godine kad je bilo prilika.
U pravu je @trtmrt neke stvari su za rešavanje oči u oči ali....
 
Niko ,jer niko neće da iznese sve.
A i ne treba ovo je trebalo rešiti početkom godine kad je bilo prilika.
U pravu je @trtmrt neke stvari su za rešavanje oči u oči ali....
Trebalo je da se to desi i imao sam dogovor sa jednim kolegom kojeg mnogo cenim da utičemo na obe strane da se sastanu oči u oči i razjasne nesporazume ali posle ovakvog pisanja meni ne pada na pamet da molim ozbiljne ljude da sednu za sto sa nekim ko piše ovo što je Compa pisao. I nije ovo jedino njegovo nerazumno pisanje.
Prvo moraju sami da ga sklone da bi se nastavio bilo kakav dijalog.
 
nije nicija, i trebalo bi da to resite privatno a ne ovako na forumu, jer samo smanjujete podrsku udruzenjima ovakvim ponasanjem, vise se bavite sami sobom nego problemima poljoprivrednika i stanjem u poljoprivredi.
rekoh nedavno da je potreban reset i drugi ljudi, ovi su se pokazali kao nedorasli zadatku.
Nije lako usaglasiti stavove u jednom udruzenju, a kamoli udruzenja da se usaglase. Po meni treba resavati ono sto je urgentno i sto dotice i pomaze svakom poljoprivredniku od najmanjeg do najveceg, a berza, PIO i slicno resavati u hodu.
 
Mislim da tu i jeste problem,čovek treba da bude ambiciozan u svom dvorištu,ovde treba biti realan...A realnost je takva da je poljoprivreda nista vise nego kocka,imajuci u vidu i vremenske prilike i tržište koje je piludelo u celom svetu.Slažem se da treba biti uporan i izboriti se za što veću pomoć jer će nekim regionima biti preko potrebna da bi ostali u ovom cirkusu zvanom ratarstvo,ali treba i imati u vidu da je poljoprivrednik čuvar socijalnog mira(na žalost),i da vlasti nemaju baš puno sluha za 'naše' probleme.
 
Trebalo je da se to desi i imao sam dogovor sa jednim kolegom kojeg mnogo cenim da utičemo na obe strane da se sastanu oči u oči i razjasne nesporazume ali posle ovakvog pisanja meni ne pada na pamet da molim ozbiljne ljude da sednu za sto sa nekim ko piše ovo što je Compa pisao. I nije ovo jedino njegovo nerazumno pisanje.
Prvo moraju sami da ga sklone da bi se nastavio bilo kakav dijalog.
Nije fer iznositi privatne prepiske. Kad bi iznosili sta je sve Slankamenac iznosio i pisao gde bi stigli. Verovatno je zato i stavljen u zapecak Inicijative.
 
u ovom sporazumu koji ce biti potpisan sutra od strane ovih 7 udruzenja(iako je glasanje kako smo culi bilo 5-2) nisam pronasao gde pise od kada traju racuni za prijavu sertifikovanog semena?

ako traju od 1 novembra da ljudi onda ne kupuju seme jer ce baciti novce a subvencije nece moci uzeti

osim ako se ne dogovore sa zadrugom ili gde vec kupuju da im se ne otkuca racun sve do decembra
 
Uf teško je povratiti poverenje poljoprivrednika posle ovakvih manipulacija, mislim da smo samo još dalje od sloge, zahtevi za ostvarivanje bilo kakvih benefita treba da objedine što više poljoprivrednika tojest da što više dobije pa makar se nečeg i odreći, ovako nevidim nadu ali no.
 
zanimljivo da se u nekim udruzenjima promenilo od osnivanja i prvih protesta vise predsednika i ljudi koji odlucuju a u nekima i dalje 1 ili 2 coveka vode glavnu rec i problem nisu gde je taj 1 covek vec ovamo gde su se ljudi izmenili...zanimljivo takodje
 
Nazad
Vrh