Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Osnovni problem je kao i svugde u ovom društvu,ko je bliže vatri bolje se ogreje.Ovoj vlasti nije u interesu da se radi po zakonu i da su svi građani pred zakonom isti.Pogledajte samo jedan primer.Jovanjica.To je sprega kriminala i vlasti.Najgora moguća solucija gde službe koje treba da štite građane štite kriminalce.
I onda na sve to ovaj žvalavi se pojavi na njegovim televizijama i kaže kako tu nema ništa.
Brinem se samo što ovi bez nemira i stradanja običnog naroda neće otići s vlasti.Suviše imaju putera na glavi.
U ovakvoj državi i najmanji okidač može dovesti do katastrofalnih posledica po društvo u celini a to je da krenu Srbi na Srbe.
 
Poslednja izmena:
Najjednostavnije , najpravednije i najjeftinije rjesenje za drzavu ,a da svi budu zadovoljni je :nema nikakvih subvencija nikome, nema drzavne zemlje ,...ali naravno u cijeloj Evropi .
 
Poslednja izmena:
Mnogo pravednije je ipak da dobiju samo ko ima račune za deklarisana semena (ni sam nemam)..... nego davati nekom subvenciju ko seje pšenicu i ječam sa tavana i to još rasipačem je van svake pameti...... A takvih je bar 50% preko Dunava i Save......

I kada bi davali svakom bez pravdanja računima, onda bi svi što izdaju zemlju u zakup.... a imali gazdinstvo te pare dobili bez problema.... Ne ideeeeee
Organizovaćemo se mi ispod Save i Dunava pa da organizujemo neki kurs sejanja rasipačem, očigledno ne radite nešto kako treba.
 
Nisam ti ja lično pomogao niti bilo ko drugi već sistem a taj sistem od nekog mora da uzme a uzima od svih nas da bi pojedini dobili a uzgred ti se boriš protiv tog sistema, ne razumeš me Slavko šta sam hteo da kažem i nisam hteo da te uvredim ali no. Jednostavno nemamo svi iste startne pozicije i mogućnosti i kraj a država nas tako i tretira "neki će poginete a neki će se i vrnu" a te ciljane subvencije su ustvari jedan od razdora među nama i jedna čistka koja se polako odvija, žalosno je što će dosta poštenih ljudi napustiti ovaj posao ali to državi ide na ruku "zavadi pa vladaj" a novih regruta uvek ima.Što se tiče ljubomore i zavidnosti, muljatori, prevaranti, ološ mi se gadi a krvave i poštene radnike poštujem i klanjam im se do zemlje i takvim ću uvek pomoći, uvek sam se borio da i drugi dobiju isto ko god se trudi i bori pošteno.Moj deda je ovde došao 1951. god sa suprugom i dva kofera a mog oca koji je bio najstariji od petoro (šesto nažalost preminulo na rođenju) dece koji je bio rođen 1949. ostavio je kod brata i snaje i roditelja dok se neskući i počeo od nule i hvala i njemu i mom ocu na žrtvi koju su podneli da bi ja moga da nastavim i imam kakav takav život i mogućnost da se dalje borim što i činim ali jednostavno (još jednom) nemamo iste startne pozicije, takav je sistem,Od poštenog rada se uvek teško živelo ali no.
Da li si čuo za reč ,,konkurs" ? Zamisli da na konkursu za neko arhitektonsko delo svi učesnici konkursa jednako budu nagrađeni, pa i oni koji nisu zadovoljili uslove konkursa. Niko se ne bi trudio da zadovolji uslove konkursa i da bude njegov rad bolji od drugog bodovanjem koje je unapred određeno u pozivu za konkurs.
Gubiš vreme umesto da vidiš kako pravilno da konkurišeš i ostvariš suvenciju za mašinu koju si novu kupio.
Opet ponavljam da se slažem da baš ti predložiš novi, pošteniji modalitet za koji ću ja prvi glasati ali dok je ovo na snazi ja ću konkurisati (ako budem u fi ansijskoj mogućnosti) i prihvatam rizik da iz nekog raloga ne prođem na konkursu (što mi neće biti drago). Recimo svi su mi pričali da ne pokušavam na Pokrajinu, ja pogledam pravilnik prošle godine i vidim da se neki bodovi dobijaju ako je mašina već kupljena. Rizikujem i kupim mašinu, konkurišem i prođem. Kolega mi kaže ,,e, a ti si konkurisao sa računom a ja sa predračunom, nije fer". I šta da ja kažem ?
Da li ja treba da budem ljubomoran na tebe i sve koji imaju sinove ili da se potrudim da i ja imam sina ? Razmisli.
 
Mnogo pravednije je ipak da dobiju samo ko ima račune za deklarisana semena (ni sam nemam)..... nego davati nekom subvenciju ko seje pšenicu i ječam sa tavana i to još rasipačem je van svake pameti...... A takvih je bar 50% preko Dunava i Save......

I kada bi davali svakom bez pravdanja računima, onda bi svi što izdaju zemlju u zakup.... a imali gazdinstvo te pare dobili bez problema.... Ne ideeeeee
Jel smatraš da i mi sto sejemo deklarisano seme sa rasipacem, isto ne treba da dobijemo subvenciju za seme ?

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
 
Znam kako treba da bude, ako ne bude kako treba konstrukcija će pasti ili prave arhitekte neće ko kurisati.
Nije suština koji konkurs u pitanju, suština je princip konkursa.
A da bi bilo pošteno svaka vlast mora biti kritikovana.
 
мени са ценом семена није јасно нека су јефтинија нека скупља рецимо кукуруз разлика између дкц и наших је 10000 хиљада што ће рачун ваљда дајеш по количини земље ако хоћеш да помогнеш а и сама помоћ није потребна свима исто ваљда је потребно помоћи малима који пропадају сточарима који су такође највише угрожени
 
Da li si čuo za reč ,,konkurs" ? Zamisli da na konkursu za neko arhitektonsko delo svi učesnici konkursa jednako budu nagrađeni, pa i oni koji nisu zadovoljili uslove konkursa. Niko se ne bi trudio da zadovolji uslove konkursa i da bude njegov rad bolji od drugog bodovanjem koje je unapred određeno u pozivu za konkurs.
Gubiš vreme umesto da vidiš kako pravilno da konkurišeš i ostvariš suvenciju za mašinu koju si novu kupio.
Opet ponavljam da se slažem da baš ti predložiš novi, pošteniji modalitet za koji ću ja prvi glasati ali dok je ovo na snazi ja ću konkurisati (ako budem u fi ansijskoj mogućnosti) i prihvatam rizik da iz nekog raloga ne prođem na konkursu (što mi neće biti drago). Recimo svi su mi pričali da ne pokušavam na Pokrajinu, ja pogledam pravilnik prošle godine i vidim da se neki bodovi dobijaju ako je mašina već kupljena. Rizikujem i kupim mašinu, konkurišem i prođem. Kolega mi kaže ,,e, a ti si konkurisao sa računom a ja sa predračunom, nije fer". I šta da ja kažem ?
Da li ja treba da budem ljubomoran na tebe i sve koji imaju sinove ili da se potrudim da i ja imam sina ? Razmisli.
Sve je to u redu, ali kad je konkurs da du svi slicni sa bodovima pa onda ko prvi posalje tako se rangira. Oni da hoce da stimulisu mogu da daju recimo 50 bodova onom ko nikad nije dobio subvenciju na masinu. Imaju te podatke. Tada bi recimo vecina dobila i na predracun i sve ostalo. Ali to nije cilj jer onda bratija, partija, i tajkunska mafija ne bi mogli da prodju. I sve se vrti oko toga.
 
Sve može, predložite, ko vam brani. Manite se pisanja, delajte.
Na republičkim konkursima muslim da su uvek svi dobili ko je zadovoljio uslove, samo je razločito vreme ostvarivanja. Ispravite me ako nisam upravu ?
 
Da li ce danasnjim protestom koji pokrece Inicijativa pasti u vodu dogovor oko semena i ostalog sto je bilo na razgovorima u vladi??
 
Uf Slavko ja u klin ti u ploču, uopšte se ne razumemo, nemogu ja da čekam samo konkurse kad imam milion drugih stvari (bitnijih) da rešavam, tvoje stanje u porodici,životu, radu.... nije isto kao moje ili bilo čije, ajde shvati već jednom.Kupovo sam kad sam mogao i kako sam mogao (krediti, pozajmice) ali nikad mi se nije poklopilo da mogu da konkurišem na konkursu zbog opšteg stanja u životu , jeb.m ga tako mi se zalomilo i ko zna zašto je to dobro, i nekukam ja sam zadovoljan,Kad je sin podneo zahtev pre 2-3 godine kao mladi poljoprivrednik za priključnu mehanizaciju iako je ispunjavao sve uslove i završio poljoprivrednu školu nije prošao od 5-5500 zahteva a zašto nije prošao zato što nije među nogama ima piz.u već ku.ac tako da i tu nema pravila, opet si ti bolje prošao sa ćerkom ako si konkurisao (džaba 100 sinova ako nisu nizašta, nikad nisam pravio razliku međ decom bilo muško bilo žensko niti priželjkivao sina da imam već samo da su sa svetom, normalni)ali takav je sistem nakaradan i to sam napomenuo u vladi Brnabićki i ostalima 2022 da nije dobro a njihov odgovor je da to EU zahteva.Na tom konkursu je moglo konkurisati za više mašina i prošlo je preko 3000 zahteva a od tog 70% devojke (koje uglavnom nemaju veze sa tim sem što im sistem dzvoljava), zašto se nisu na primer donele izmene da svako može da dobije po jednu mašinu i svi da prođu konkurs (nije bilo ne izvodljivo) ali ne kod nas nekom sve a nekom ništa, nisam za ovaj vid subencija nekom sve a nekom ništa i kraj.
 
Jel smatraš da i mi sto sejemo deklarisano seme sa rasipacem, isto ne treba da dobijemo subvenciju za seme ?

Sent from my SM-A155F using Tapatalk
Ocigledno je hteo da nas ponizi umesto prvo da pita nekoga da li su ti ljudi zaostali ili iz nekog drugog razloga seju rasipacima...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bio sam mnogo mlađi kada sam prvi put uživo video kako ujak seje žito rasipačem za veštak, a imao je OLT sejalicu..
To je bilo tamo oko 2000 -te, koja godina gore-dole, davno beše...
Ja izigravao "logistiku", vukao auto prikolicu sa žitom u rinfuzu, pa kofom sipam u rasturivač za naredni krug...😃
Tvrdo, suvo, beton bukvalno, tanjiraču od 28 tanjira je opteretio velikim komadom betona, par komada prednjih tegova od Rusa, istanjirao kukuruzišta, par prelaza, zatim "posejao" žito rasipačem, pa podrljao lakom konjskom drljačom....
I to par parcela po nekoliko jutara...
Najinteresantnije mi je bilo kako uspeva da uskladi kretanje traktora i da rasipač ravnomerno razbacuje žito, a da to isto žito ne završi kod komšije na njivi...😂
Posle prvih jačih kiša, sasvim lepo i solidno je to niklo i lepo izgledao sklop, bez onih karakterističnih " linija" kada se seje na klasičan način...
Umeo je i ručno da poseje Lucerku, naučih od njega te pokrete ruku i kako da se krećeš, korak po korak da ravnomerno razbaciš seme...
I par puta isprobao u praksi, po raznim "ćoškovima" i baštama...
Čak i da od semenskog kukuruza u klipu , odvoji seme za sejanje, okruni semenski kukuruz u klipu, pa sedne i polako "trebi" zrno po zrno, kao pasulj kada hoćeš da skuvaš, a koje je pre samog sejanja tretirao nekim hemijskim sredstvom, u najlonskom džaku je mešao seme sa preparatom, ne sećam se više kojim, verujem da danas ni ne možeš da ga kupiš-nabaviš...
Moglo se zaista od njega svašta naučiti...😊
Primitivno jeste bilo, efikasno takođe, ali, rentabilnost takvog "sejanja" je bila vrlo upitna, plus, sejana je "tavanuša", bez ikakvog tretiranja , tako da, prinos nije bio za ponos, najverovatnije...
 
Uf Slavko ja u klin ti u ploču, uopšte se ne razumemo, nemogu ja da čekam samo konkurse kad imam milion drugih stvari (bitnijih) da rešavam, tvoje stanje u porodici,životu, radu.... nije isto kao moje ili bilo čije, ajde shvati već jednom.Kupovo sam kad sam mogao i kako sam mogao (krediti, pozajmice) ali nikad mi se nije poklopilo da mogu da konkurišem na konkursu zbog opšteg stanja u životu , jeb.m ga tako mi se zalomilo i ko zna zašto je to dobro, i nekukam ja sam zadovoljan,Kad je sin podneo zahtev pre 2-3 godine kao mladi poljoprivrednik za priključnu mehanizaciju iako je ispunjavao sve uslove i završio poljoprivrednu školu nije prošao od 5-5500 zahteva a zašto nije prošao zato što nije među nogama ima piz.u već ku.ac tako da i tu nema pravila, opet si ti bolje prošao sa ćerkom ako si konkurisao (džaba 100 sinova ako nisu nizašta, nikad nisam pravio razliku međ decom bilo muško bilo žensko niti priželjkivao sina da imam već samo da su sa svetom, normalni)ali takav je sistem nakaradan i to sam napomenuo u vladi Brnabićki i ostalima 2022 da nije dobro a njihov odgovor je da to EU zahteva.Na tom konkursu je moglo konkurisati za više mašina i prošlo je preko 3000 zahteva a od tog 70% devojke (koje uglavnom nemaju veze sa tim sem što im sistem dzvoljava), zašto se nisu na primer donele izmene da svako može da dobije po jednu mašinu i svi da prođu konkurs (nije bilo ne izvodljivo) ali ne kod nas nekom sve a nekom ništa, nisam za ovaj vid subencija nekom sve a nekom ništa i kraj.
Slavko,jako dobro zna kako se prolazi kroz takve konkurse pa može da ovde palamudi nama nesnalažljivima.Treba znati gde pogurati::novac::Kome se obratiti....
 
Nazad
Vrh