Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Ako budu nesto dali za sertifikovano seme, bice to direktna davanje 17.000din..Ne mogu oni za 2-3meseca da uvode ono sa racunima..
 
Ako budu davali, nece oni 17.000dati, nego tipa 10.000-12.000din i to direktna davanja svima bez racuna
 
Ako budu nesto dali za sertifikovano seme, bice to direktna davanje 17.000din..Ne mogu oni za 2-3meseca da uvode ono sa racunima..
A što ne bi mogli da ubace novi program u e-agrar da skeniraš račune i pošalješ pa onda operateri 6 meseci to da gledaju i da odobravaju? Naravno da bi to bagovalo i često bilo van funkcije pa bi poziv produžili na 2-3 meseca tako da bi se te pare dobile ko zna kada.

Jednostavno, predsednica vlade i ministarka su potpisale u Kisaču, ovi novi MORAJU to da ispoštuju inače se blokiraju granice, auto-put i Beograd pa ako treba i da se bijemo sa policijom i batinašima pa to lepo svet da vidi. Ali za to se ne bi skupilo 50 čoveka a gde su 10 000...

Ovo je samo još jedno poniženje i davanje para a sistem se ne podiće nikako, berza ostaje neuređena, PIO i dalje ostaje neuređen i drugi sistemski problemi, samo će dati još malo para iz budžeta ili od nekog kredita.
 
Kalendarska godina u poljoprivredi počinje 1 septembra tojest setvom pšenice, šta ste očekivali da će vlast tek tako da se isprsi i da deli novac, tražiće začkoljice svakojake da što manje daju, pitanje je još koliko će trebati semena po ha da bi se opravdala subvencija, mnogi imaju semena od prošle godine po koji džačić kukuruza pa svoje seme soje ali nije to jedini problem nego je problem ako te subvencije važe samo za ovu godinu, šta dogodine opet jovo nanovo, dokle tako.Malo se i preteruje sa zahtevima, ima tu i drugih stvari, što neko ne pokrene pitanje marži na semena, đubriva i hemiju, delove...nego nas klepaju kako ko hoće, krediti za kupovinu zemljišta sa 0-1% kamate na 10-20g i da nemože svaka šuša da kupuje zemlju, ukinuti subvencije za kupovinu mehanizacije (tu nas razdvajaju i razjedinjuju jer onaj koji prođe konkurs teško da će protestvovati a uglavnom isti prolaze i veći samo postaju veći, nemamo mi svi iste startne pozicije), neka ukinu PDV na mehanizaciju umesto povraćaja pa nek kupi ko šta može, isto ograničiti marže na mehanizaciju a ne da se kurče po našim leđima, ima tu milion stvari gde se može pričepiti i smanjiti troškovi a ne samo direktna davanja, normalno i mi da oladimo malo glavudže sa arendama.Primer ja sam do sad kupio tri nova traktora (dva još otplaćujem) i nešto priključne mehanizacije i od države nisam nikad dobio ni dinara pomoći za kupovinu a da su mi samo PDV oprostili imao bih još jedan traktor gratis ali zato tamo neki su dobili 30-50% povraćaja i to na strane brendove a ja kupio ruseve ali nemamo iste startne pozicije, još jednom nije sve u direktnim davanjima ima i drugih stvari, isto primer, semenari čuli da ćemo dobiti 17000 po ha za kupovinu semena i odmah podigli semena da se i oni ugrade a mi izvisili, pa i da smo dobili subvencije ministarstvo treba odmah da reaguje i iskontroliše marže, uf lutamo mnogo, želje su nam velike a problema puno.
 
Kalendarska godina u poljoprivredi počinje 1 septembra tojest setvom pšenice, šta ste očekivali da će vlast tek tako da se isprsi i da deli novac, tražiće začkoljice svakojake da što manje daju, pitanje je još koliko će trebati semena po ha da bi se opravdala subvencija, mnogi imaju semena od prošle godine po koji džačić kukuruza pa svoje seme soje ali nije to jedini problem nego je problem ako te subvencije važe samo za ovu godinu, šta dogodine opet jovo nanovo, dokle tako.Malo se i preteruje sa zahtevima, ima tu i drugih stvari, što neko ne pokrene pitanje marži na semena, đubriva i hemiju, delove...nego nas klepaju kako ko hoće, krediti za kupovinu zemljišta sa 0-1% kamate na 10-20g i da nemože svaka šuša da kupuje zemlju, ukinuti subvencije za kupovinu mehanizacije (tu nas razdvajaju i razjedinjuju jer onaj koji prođe konkurs teško da će protestvovati a uglavnom isti prolaze i veći samo postaju veći, nemamo mi svi iste startne pozicije), neka ukinu PDV na mehanizaciju umesto povraćaja pa nek kupi ko šta može, isto ograničiti marže na mehanizaciju a ne da se kurče po našim leđima, ima tu milion stvari gde se može pričepiti i smanjiti troškovi a ne samo direktna davanja, normalno i mi da oladimo malo glavudže sa arendama.Primer ja sam do sad kupio tri nova traktora (dva još otplaćujem) i nešto priključne mehanizacije i od države nisam nikad dobio ni dinara pomoći za kupovinu a da su mi samo PDV oprostili imao bih još jedan traktor gratis ali zato tamo neki su dobili 30-50% povraćaja i to na strane brendove a ja kupio ruseve ali nemamo iste startne pozicije, još jednom nije sve u direktnim davanjima ima i drugih stvari, isto primer, semenari čuli da ćemo dobiti 17000 po ha za kupovinu semena i odmah podigli semena da se i oni ugrade a mi izvisili, pa i da smo dobili subvencije ministarstvo treba odmah da reaguje i iskontroliše marže, uf lutamo mnogo, želje su nam velike a problema puno.
Upravo tako, najlakše se pristaje na pare, daj pare a sistem ostaje isti i postaje još gori. Isto kao što se podižu plate a sve poskupljuje još više tako i subvencije kada se povećaju povećaju se svi troškovi tako da te subvencije ne znače ništa. Treba smanjiti troškove da poljoprivredniku ostane više, treba urediti tržište da poljoprivrednika ne vuku za nos kada odveze prikolicu pšenice da proda, PIO da bude dobrovoljan i srazmeran obradivoj površini koju poljoprivrednik radi, gorivo bez akcize i povrat pdv-a za gorivo, na mnogo mesta može da se smanji trošak a ne samo davati pare iz bužeta a svi podignu cene repromaterijala i onda džabe dobiješ te subvencije.
 
Nejasan si kolega ,Po automatizmu znaci koliko imas posejano u e-agraru tolikko ce da ti se u isplati...kao sto autiomatski isplatili subvencije po hektaru za posejane i prijavljene povrsine u e-agraru , toliko hektara- toliko para.
A ako trebaju racuni Onda bar pola njih nece da dobuju tih 17 hiljada za posejane a prijavljene povrsine..( ne pricam o povrsinama koje NISI uspeo da ubacis u gazdinstvo iz raznih razloga a radis ih) jer kada se sejala psenica nije se ni znalo da trebaju da se uzimaju i cuvaju racni,aa za kukuruz suncokret itd mnogi nisu ni uzimali racune jer su mislili da od toga nema nista ..
Doprineo si nešto da se ovo dobije?
Ispituješ kolegu.Kao da je on kriv da li će biti ili ne.On se bar borio.
 
Sale, ja sam do sada ostvario svaku subvenciju na kupljenu mehanizaciju, bile su mi kontrole, kada sam izašao sa pregovora poslali su mi kontrolu uz IPARD-a. Sve je bilo OK. I na svakim protestima sam bio, u mom selu me naprednjaci mrze više nego sve opozicionare zajedno.
Tako da nisi upravu za ono što si napisao.
Sutra bih prodao neku njivu ako bi mi ponudili dobru lovu ili ako bi mi komšija dao zanimljivu ponudu da se on ukrupni. Ali bi i dalje bio protiv pretvaranja obradivog zemljušta u građevinsko kao i do sada.
 
Doprineo si nešto da se ovo dobije?
Ispituješ kolegu.Kao da je on kriv da li će biti ili ne.On se bar borio.
Pa cekaj
Evo ja tebi kazem sad,dodji ovde kod mene gde trenutno vrtimo jagnje i kuvamo skembe i kazem ti za 3-4 meseca bice jutro 2k evra....dodjes sad dogovoris se samnom usmeno i za tri meseca dodjes opet i ja ti kazem ne vazi nista od toga

Sta onda?
 
Doprineo si nešto da se ovo dobije?
Ispituješ kolegu.Kao da je on kriv da li će biti ili ne.On se bar borio.
Bozee dragi koo koga napada i ko sta rekao protiv kolege????
Samo sam pitao da bude i meni i ostalim kolegama jasno sta treba od dokumentacije i na koji nacin mogu da ostvare tu subvenciju za seme..
Mnogi stariji ljudi nisu ni subvencuje po hektaru uzeli jer ne znaju ni da rukuju mobilnim telefonima ,i sta je lose ako sam pitao sta je dogovoreno da bude savv narod koji cita ovaj forum obvesten kako i na koji nacin do tih 17 hiljada...??
 
Sale, ja sam do sada ostvario svaku subvenciju na kupljenu mehanizaciju, bile su mi kontrole, kada sam izašao sa pregovora poslali su mi kontrolu uz IPARD-a. Sve je bilo OK. I na svakim protestima sam bio, u mom selu me naprednjaci mrze više nego sve opozicionare zajedno.
Tako da nisi upravu za ono što si napisao.
Sutra bih prodao neku njivu ako bi mi ponudili dobru lovu ili ako bi mi komšija dao zanimljivu ponudu da se on ukrupni. Ali bi i dalje bio protiv pretvaranja obradivog zemljušta u građevinsko kao i do sada.
Како није у праву за претње ипардашима? Лично је човек са мном кренуо трактором за НС код Ченеја су га назвали и рекли му да заборави на ипард ако се не врати. Кад сам организовао блокаде у Врбасу сви до једног су ми рекли, знаш ми не смемо, јбг имамо књиге, а знаш сви ми мутимо по мало па ако нам пошаљу инспекције казни ће нас. Само сам им рекао мењајте књиговођу. Сви они су толико ојачали и на сваком конкурсу пролазе као да је само за њих прављен. Мене и супругу су одјебали за пластеник, мени хтели оружије да одузму због организовања блокада. И како онда од неког таквог који је изгледа "Богом дан" за све конкурсе натерати да изађе на улицу?
 
A sto je po meni najsmesnije od svega ovo je FORUM i moze da pise ko sta hoce,u smislu da ne prica gluposti i vredjanje drugih clanova

Pisemo ono sto neznamo i znamo
Ja se eto interesujem sta i kako.mislim da nikog nisam vredjao i pitam ostale kako ide 🙂
Ovo sto se dogovorilo je balon i sta bude za 3 meseca
 
I ja tako mislim jer su dobili i merama u ratarstvu i merama u stocarstvu. Sinoc na nasem sastanku je bilo vise stocara sa 50+krava i kazu da ovakvim merama mogu biti zadovoljni jer nikada nije bilo vise subvencija u stocarskoj proizvodnji pocev od premije za mleko preko onog za junice i krave, za utovljenu junad i sl. Samo da se sve ispostuje i koliko toliko ne kasni sa isplatom.
A jel bio kojih sa 10ak krava a da je zadovoljan. :unsure:
 
A niko da kaze JEL CE OVIH 17 HILJADA ZA SEME DA IDE PO AUTOMATIZMU ZA SVE POVRSINE KOJE SU POSEJANE POD KUKURUZOM, PSENICOM,SUNCOKRETOM ITD
ILI CE DOBITI SAMO ONI KOJI IMAJU RACUNE SA UPISANIM BROJEM GAZDINSTVAA ZA KUPLJENO SEME DA TO OPRAVDAJU???
Naravno samo sa računima a ko je bacio jer su najavili da neće biti tih subvencija-ŠIPAK.A to je sitna riba sva uradila (uglavno) a ovim belikim 100+ je OK
 
Nazad
Vrh