Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Како није у праву за претње ипардашима? Лично је човек са мном кренуо трактором за НС код Ченеја су га назвали и рекли му да заборави на ипард ако се не врати. Кад сам организовао блокаде у Врбасу сви до једног су ми рекли, знаш ми не смемо, јбг имамо књиге, а знаш сви ми мутимо по мало па ако нам пошаљу инспекције казни ће нас. Само сам им рекао мењајте књиговођу. Сви они су толико ојачали и на сваком конкурсу пролазе као да је само за њих прављен. Мене и супругу су одјебали за пластеник, мени хтели оружије да одузму због организовања блокада. И како онда од неког таквог који је изгледа "Богом дан" за све конкурсе натерати да изађе на улицу?
Kako ih natjerati?
Napraviti udruženje poljoprivrednika Srbije. Jedno krovno udruženje.
Imate svoje članove koji imaju obavezu da izađu kad ih udruženje pozove.
Ako ne izađu gube članstvo.
Borite se za interese članova i sve što izborite dobijaju samo članovi.
Tako možete izbjeći muljatore, one što čekaju da nešto dobiju a nisu prstom mrdnuli i sve ostale manipulatore, političke, filozofske ili neke koji su se dosjetili, na neuobičajen način da se okoriste tuđim radom.
Znači borba za svoje članove a ne za sve koji žive ili se izjašnjavaju kao poljoprivrednici.
Kome se nesviđa neka se učlani.
Možda grubo zvuči ali natjerati nekog da se bori, pa makar i sa dobrim namjerama da i njemu bude bolje, neće da može.
 
Pa i to je lepo, nek daju tih 10-12000 za svaki hektar upisan u registru bez računa, netreba biti ni alav ima i drugih stvari za rešavanje a ne samo keš na ruke.
Mnogo pravednije je ipak da dobiju samo ko ima račune za deklarisana semena (ni sam nemam)..... nego davati nekom subvenciju ko seje pšenicu i ječam sa tavana i to još rasipačem je van svake pameti...... A takvih je bar 50% preko Dunava i Save......

I kada bi davali svakom bez pravdanja računima, onda bi svi što izdaju zemlju u zakup.... a imali gazdinstvo te pare dobili bez problema.... Ne ideeeeee
 
Upravo tako, najlakše se pristaje na pare, daj pare a sistem ostaje isti i postaje još gori. Isto kao što se podižu plate a sve poskupljuje još više tako i subvencije kada se povećaju povećaju se svi troškovi tako da te subvencije ne znače ništa. Treba smanjiti troškove da poljoprivredniku ostane više, treba urediti tržište da poljoprivrednika ne vuku za nos kada odveze prikolicu pšenice da proda, PIO da bude dobrovoljan i srazmeran obradivoj površini koju poljoprivrednik radi, gorivo bez akcize i povrat pdv-a za gorivo, na mnogo mesta može da se smanji trošak a ne samo davati pare iz bužeta a svi podignu cene repromaterijala i onda džabe dobiješ te subvencije.
Možda sam glup a i mnogima se neće svideti ja bih svih tih 35000 finansirao bez direktnih davanja-Kroz repromaterijal i gorivo.
 
Kako ih natjerati?
Napraviti udruženje poljoprivrednika Srbije. Jedno krovno udruženje.
Imate svoje članove koji imaju obavezu da izađu kad ih udruženje pozove.
Ako ne izađu gube članstvo.
Borite se za interese članova i sve što izborite dobijaju samo članovi.
Tako možete izbjeći muljatore, one što čekaju da nešto dobiju a nisu prstom mrdnuli i sve ostale manipulatore, političke, filozofske ili neke koji su se dosjetili, na neuobičajen način da se okoriste tuđim radom.
Znači borba za svoje članove a ne za sve koji žive ili se izjašnjavaju kao poljoprivrednici.
Kome se nesviđa neka se učlani.
Možda grubo zvuči ali natjerati nekog da se bori, pa makar i sa dobrim namjerama da i njemu bude bolje, neće da može.
Krovno udruženje beć postoji.
Čime bi neko bio kažnjen ako mu pestane članstvo zato što što se nije odazvao ?
 
Mnogo pravednije je ipak da dobiju samo ko ima račune za deklarisana semena (ni sam nemam)..... nego davati nekom subvenciju ko seje pšenicu i ječam sa tavana i to još rasipačem je van svake pameti...... A takvih je bar 50% preko Dunava i Save......

I kada bi davali svakom bez pravdanja računima, onda bi svi što izdaju zemlju u zakup.... a imali gazdinstvo te pare dobili bez problema.... Ne ideeeeee
Mnogo su zatucani ti preko Dunava i Save
 
Nemože da ostvari, dobije, ono što je udruženje izborilo.
Briše se iz registra članstva i samim tim prestaju sve njegove obaveze i dobit od tog udruženja.
Ako država hoće da daje subvencije, ili neke benefite, svima koji se prijave to nek dobiju svi. Članovi dobijaju ono što se dogovori preko toga.
Ne svako udruženje za sebe, što bi dovelo do razdora već za sve članove krovnog udruženja.
U početku bi to išlo kilavo ali za članove se vrijedi boriti jer će oni u budućnosti donijeti potrebnu snagu u broju izašlih na bilo koje proteste.
Oni koji neće neka sjede kod kuće pa ako im neko nešto da to nije problem organizacije.
Mislim da bi to razdvojilo gotovane od radnika.
 
Sale, ja sam do sada ostvario svaku subvenciju na kupljenu mehanizaciju, bile su mi kontrole, kada sam izašao sa pregovora poslali su mi kontrolu uz IPARD-a. Sve je bilo OK. I na svakim protestima sam bio, u mom selu me naprednjaci mrze više nego sve opozicionare zajedno.
Tako da nisi upravu za ono što si napisao.
Sutra bih prodao neku njivu ako bi mi ponudili dobru lovu ili ako bi mi komšija dao zanimljivu ponudu da se on ukrupni. Ali bi i dalje bio protiv pretvaranja obradivog zemljušta u građevinsko kao i do sada.
Bravo za tebe, drago mi je da sam ti pomogao (i ostali) da kupiš mašine u pola cene, ja sam verovatno nesposoban i ostali, malo je nepravedno ali sistem je takav,niko meni ni drugima nije kriv što smo imali lošu startnu poziciju samo ima u životu mnogo bitnijih stvari od gvožđa i zemlje ali no.Ja sam zadovoljan sa ovim što imam i što su mi deca zdrava i prava a uvek sam za to da svi srazmerno dobiju isto.

Inače i mene je juče policija zvala u vezi protesta samo neznam zašto ali no.
 
Nazad
Vrh