Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Uf Slavko ja u klin ti u ploču, uopšte se ne razumemo, nemogu ja da čekam samo konkurse kad imam milion drugih stvari (bitnijih) da rešavam, tvoje stanje u porodici,životu, radu.... nije isto kao moje ili bilo čije, ajde shvati već jednom.Kupovo sam kad sam mogao i kako sam mogao (krediti, pozajmice) ali nikad mi se nije poklopilo da mogu da konkurišem na konkursu zbog opšteg stanja u životu , jeb.m ga tako mi se zalomilo i ko zna zašto je to dobro, i nekukam ja sam zadovoljan,Kad je sin podneo zahtev pre 2-3 godine kao mladi poljoprivrednik za priključnu mehanizaciju iako je ispunjavao sve uslove i završio poljoprivrednu školu nije prošao od 5-5500 zahteva a zašto nije prošao zato što nije među nogama ima piz.u već ku.ac tako da i tu nema pravila, opet si ti bolje prošao sa ćerkom ako si konkurisao (džaba 100 sinova ako nisu nizašta, nikad nisam pravio razliku međ decom bilo muško bilo žensko niti priželjkivao sina da imam već samo da su sa svetom, normalni)ali takav je sistem nakaradan i to sam napomenuo u vladi Brnabićki i ostalima 2022 da nije dobro a njihov odgovor je da to EU zahteva.Na tom konkursu je moglo konkurisati za više mašina i prošlo je preko 3000 zahteva a od tog 70% devojke (koje uglavnom nemaju veze sa tim sem što im sistem dzvoljava), zašto se nisu na primer donele izmene da svako može da dobije po jednu mašinu i svi da prođu konkurs (nije bilo ne izvodljivo) ali ne kod nas nekom sve a nekom ništa, nisam za ovaj vid subencija nekom sve a nekom ništa i kraj.
Da li sam ja kriv zbog svega toga ?
Napisao sam da odete i to kažete na mestu odlučivanja, a ne da se meni i meni sličnima spočitava jer nema koristi od toga, samo zameranje.
 
Слушај сад .на задња два конкурса учествовао са три различита предмета. Последњи конкурс испраћен са веlikom pažnjom . Posle obrade predmeta i bodovanja u jednom momentu dolazi do prekrajanja bodovne liste i promena na istoj po raznoraznim prioritetima ... Nepodobni predmeti iznenada gube deo bodova i ispadaju ispod crte.
 
Tu postoji bese i ona fora da kad prvi put prodjes narednih 5 godina si slabije bodovan? Tj ako si prosao u prethodnih 5 godina onda nemas neke poene?!
Tako je. Ali je u konkursu napravljena greška što se to vezivalo za nosioca gazdinstva, a ne za broj gazdinstva. Pa su onda mnogi pred sledeći konkurs menjali nosioca gazdinstva.
 
Da li ce danasnjim protestom koji pokrece Inicijativa pasti u vodu dogovor oko semena i ostalog sto je bilo na razgovorima u vladi??
Zar to sve nije već dogovoreno u novembru? Ovi sada išli i pristali na mnogo mnogo manje nego što je u novembru potpisala ministarka i premijerka.
Kako misliš da Inicijativa sada nešto potkopava kada su dogovorili mnogo više nego što su ovi sada nešto kao postigli?
 
Sve što pišete ima smisla samo preko zvaničnih udruženja preneti onima koji odlučuju o subvencijama. Ali prvo treba da se mi sami usaglasimo šta i kako želimo (a to je sizifov posao, 100 ljudi-100 predloga).
O nesposobljakovićima koji druge optužuju za svoju lenjost ne želim da komentarišem i mnogo mi prija opcija ,,igoriši". Jer da to ne koristim ne bi bilo dobro ni za druge, a ni za mene. Jer ljudi lako optuže nesvesni posledica.
 
Слушај сад .на задња два конкурса учествовао са три различита предмета. Последњи конкурс испраћен са веlikom pažnjom . Posle obrade predmeta i bodovanja u jednom momentu dolazi do prekrajanja bodovne liste i promena na istoj po raznoraznim prioritetima ... Nepodobni predmeti iznenada gube deo bodova i ispadaju ispod crte.
Ne želim licitirati sa pojedinim predmetima , verovatno ima nekih sporadičnih slučajeva ali neka bude i tebi i Zokiju da ne odgovaram i njemu na pp.
Primer konkursa za mlade.
15 bodova opština,5 bodova žensko mlađe od 40, 3 boda dete.
Svaka majka u Lokvama koja ima minimum jedno dete je prošla.
Mislim 10-12 nas je prošlo.
Moje društvo nas 5 tada svi oženjeni i svi dvoje dece i žene ispod 40 samo ja konkurišem .Posle problem ko da sam ja kupio bodove.Član Ćipu 84 neka potvrdi da li sam ih savetovao sve da idu Bilo je aj da vidimo pa dogodine,nikad više nije izašao konkurs.
Ljudi shvatite ,sve što je u pravilniku,sve što je zakonski dozvoljeno nije nikakva mutljavima ili nešto nego je takav propis i tačka.Da li se nrkom sviđa ili ne da li je ispravno ili ne ostaje veliki upitnik .Sad je tako i prilagodite se.
Te doskočice da li neki nema piz** međ nogama ili žena,ćerka ni ne zna voziti traktor ostavite za kafanu i počnite brinuti za vas.
 
Prvo. Nista u novembru nije potpisano. Drugo. Novo ministarstvo bas zbog tog sto nista nije potpisano ne priznaje taj dogovor pa se moralo razgovarati sa novoformiranom vladom i novim ministrom. Trece nije samo Inicijativa bila na novembarskim protestima da bi sebi sada dali za pravo da ruse zadnji dogovor. Cetvrto. Novembra uopste nije bilo dogovora oko konacnog modela isplate za seme i registrovanja povrsina po drugom osnovu.
 
Prvo. Nista u novembru nije potpisano. Drugo. Novo ministarstvo bas zbog tog sto nista nije potpisano ne priznaje taj dogovor pa se moralo razgovarati sa novoformiranom vladom i novim ministrom. Trece nije samo Inicijativa bila na novembarskim protestima da bi sebi sada dali za pravo da ruse zadnji dogovor. Cetvrto. Novembra uopste nije bilo dogovora oko konacnog modela isplate za seme i registrovanja povrsina po drugom osnovu.
Jel sad potpisano,ili je samo usmeni dogovor?U temi sam ali nisam video da je neko pisao da li je ili nije potpisano.
 
Не желим лицитирати са појединачним предметима , вероватно има неких спорадичних случајева али нека буде и теби и Зокију да не одговарам и њему на пп.
Пример конкурса за младе.
15 бодова општина,5 бодова женско млађе од 40, 3 бода дете.
Свака мајка у Локама која има минимум једно дете је прошла.
Мислим 10-12 нас је прошло.
Моје друштво нас 5 тада сви ожењени и сви двоје деце и жене испод 40 само ја конкуришем .После проблем ко да сам ја купио бодове.Члан Ћипу 84 нека потврди да ли сам их саветовао све да дође до године, да се јавим. више није изашао конкурс.
Људи схватите ,све што је у правилнику,све што је законски дозвољено није никакав мутљавима или нешто него је такав пропис и тачка.Да ли се нрком свиђа или не да ли је исправно или није у питању остао толико.
Те доскочице да ли неки нема пиз** међу ногама или жена, ћерка ни не зна возити трактор оставите за кафану и почните бринути за вас.
У оvom slučaju ne radi se o pravilima ona su takva kakva su . Radi se o čistoj kradji za nečiji interes. Ili možda smatraš da ne znamo da sabiramo do dvesta.
 
Na zadnjem sastanku nije potpisano. Trebalo je da ljudi koji su bili u ime svojih udruzenja prenesu clanstvu sta je predlog dogovora i da se u toku veceri udruzenja izjasne. Kao sto se zna pet udruzenja je prihvatilo predlog, a dva su bila protiv. Znaci da je ministarstvu prosledjen mejl u kojem ih udruzenja obavestavaju da se predlog iz razgovora prihvata. Ne znam sta se sada dogadja posto su se pojavila druga udruzenja, a koja nisu prisustvovali sastanku u vladi i koja su nezadovoljna merama koje su predlozene i prihvacene.
 
Predsednik inicijative za opstanak poljoprivrednika Srbije Goran Filipović rekao je za N1 da su oko 11.30 časova imali poziv iz kabineta premijera, gde ima je, kako je naveo, obećano da će dobiti zvanični mejl do ponedeljka i da su voljni da ih prime do srede 24. jula.


Ne znam da li je neko postavljao link do ove vesti, ali evo ga i ovde.

Bilo bi veoma korisno da svi koji imaju predloge preko svojih uduženja te predloge pripreme za sredu i da se to prenese na tom zakazanom sastanku.

To ne ograničava članove koji misle da će pisanje na forumu pomoći da se stanje sredi, da nastave da pišu u ovoj temi.
 
Treba da ,,zahvalite" Jovanovu za to što vlast nije želela da potpiše dogovoreno. Njivovo ,,opravdanje" je bilo da nisu sva udruženja prisutna i prvo sva udruženja moraju da se dogovore śta žele. Samo da podsetim da je Jovanov spinovao 24 časa pre sastanka u Kisaču laži da nijsu sva udruženja zastupljena na pregovorima, jer je sam učestvovao u dogovoru sa udruženjima isto u Kisaću da on i Stig ne mogu da učestvuju na pregovorima zbog nekih stvari koje su uradili a nisu trebali po mišljenju većine. Oni sami, a i sam Jovanov se složio sa tim da ne učestvuje na pregovorima, a posle je lagao. Tvrdim da toliku medijsku pažnju nije mogao tek tako dobiti bez protivusluge.
Samo da primetim da na pregovore ispred Inicijative uvek idu drugi ljudi za razliku od većine udruženja gde isti ljudi imaju monopol na sve dogovore i pregovore. Samo primećujem.
 

Ne znam da li je neko postavljao link do ove vesti, ali evo ga i ovde.

Bilo bi veoma korisno da svi koji imaju predloge preko svojih uduženja te predloge pripreme za sredu i da se to prenese na tom zakazanom sastanku.

To ne ograničava članove koji misle da će pisanje na forumu pomoći da se stanje sredi, da nastave da pišu u ovoj temi.
Opet očigledno zamajavanje i odugovlačenje.
Mejl može da se pošalje za 15 minuta, naravno kada oni žele.
I satanak može da se organizuje već sutra, naravno kada oni žele.
Sa Šulcom su se satali brže nego što će se satati sa poljoprivrednicima. Sve je stvar prioriteta, volje i želje.
Istina mora da se sazna.
 
Treba da ,,zahvalite" Jovanovu za to što vlast nije želela da potpiše dogovoreno. Njivovo ,,opravdanje" je bilo da nisu sva udruženja prisutna i prvo sva udruženja moraju da se dogovore śta žele. Samo da podsetim da je Jovanov spinovao 24 časa pre sastanka u Kisaču laži da nijsu sva udruženja zastupljena na pregovorima, jer je sam učestvovao u dogovoru sa udruženjima isto u Kisaću da on i Stig ne mogu da učestvuju na pregovorima zbog nekih stvari koje su uradili a nisu trebali po mišljenju većine. Oni sami, a i sam Jovanov se složio sa tim da ne učestvuje na pregovorima, a posle je lagao. Tvrdim da toliku medijsku pažnju nije mogao tek tako dobiti bez protivusluge.
Samo da primetim da na pregovore ispred Inicijative uvek idu drugi ljudi za razliku od većine udruženja gde isti ljudi imaju monopol na sve dogovore i pregovore. Samo primećujem.
To sto idu uvek drugi ljudi nije uvek prednost. Izmenjali su oni od Adamovica preko Grujica, Slankamenca, Dacija, Visica, Filipovica da ne nabrajam druge, pa sledeci koji ode ne zna sta je bilo na prethodnom sastanku jer istom nije prisustvovao. Malo njih sujeta bije. Hoce da su krovno udruzenje i to je to.
Opet očigledno zamajavanje i odugovlačenje.
Mejl može da se pošalje za 15 minuta, naravno kada oni žele.
I satanak može da se organizuje već sutra, naravno kada oni žele.
Sa Šulcom su se satali brže nego što će se satati sa poljoprivrednicima. Sve je stvar prioriteta, volje i želje.
Istina mora da se sazna.
I sad ja tebe pitam dali ce ovi prihvatiti to odugovlacenje?? Hoce sigurno, samo su se uplasili da vise nisu u igri pa hajde malo da se cuje i za nas.
 
Samo da napišem što se tiče Slavka i konkursa. Ja ne znam da je u poslednje vreme nešto kupio novo a da nije dobio neke subvencije za to. Protiv SNS-a je totalno. Kad je dolazio Vučić u selo, lokalni kerovi su dolazili kod njega na kuću da ga mole da ne pravi sranja jer je bina bila postavljena par metara od njegove kuće. Za vreme posete, nekoliko "opasnih" ljudi je nonstop stojalo iza bine i motrilo na njegovu kuću. Za vreme protesta u avgustu Nedimoviću je rekao svašta pred kamerama. Išao na pregovore u vladu i tad i Brnabićki rekao svašta i izašao. Tako da nije podoban što se toga tiče. Konkurse čita jako dobro i jako dobro planira šta i kako sa dokumentacijom. Zadnji pokrajinski konkurs sam i ja konkurisao za prskalicu i nisam prošao, to jest ispod crte. On je prošao. Ja sam član zadruge, ispod 40, i išao na predračun. On je pored svega toga video da ima više bodova ako je račun, dobijaju se bodovi ako imaš samo zemlju u vlasništvu u gazdinstvu pa je prijavio na takvo gazdinstvo. Ja imam i zakupa i nisam imao te bodove. Onda, ima bodova za ispitivanje zemljišta. On je i to odradio, ja nisam... Na kraju on je prošao a ja nisam. Ja nemam nikakvo pravo da se ljutim na njega jer sam bio lenj da odradim sve to. Ima primera u selu gde su odbijeni i na republici i ljute se kako je namešteno. Reko što si odbijen, ima 52 ha upisano a može do 50. Pa što nisi čitao! Prijavljivali se na povrće a nema upisano u setvenoj strukturi, i tako... Lično sam bio prisutan kada je lokalni SNS-ovac pitao Slavka kako uspeva da ostvari svaku subvenciju a toliko je protiv vlasti? On mu je rekao da on za svaki konkurs spremi papire i odradi tako da ako slučajno ne prodje da ima prava da tuži državu jer sve moguće iz konkursa ispuni od uslova... Tako da nije Slavko kriv, mi smo krivi...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Nije dobro što nisu složni, time samo pojačavaju sumnju potencijalnih pristalica, ponuda je dobra samo je treba sprovesti u delo i biti uporan za ispunjavanje drugih problema u bližoj budućnosti a za to treba podrška (poljoprivrednici) koja je slaba, nikad niko nije uspeo sve da dobije pa nećemo ni mi, ko misli da je ova ponuda loša nek prošeta malo do atara.
 
Ovo je zesce od spanske serije, ovde sad neko nekoga hvali a prosli put ga je pljuvao i obrnuto
Ukazivanje na neke greske nije pljuvanje. Inicijativa je jako udruzenje, ali od kako se Radoslav delimicno povukao cini mi se da su malo izgubili na kredibilitetu da ne kazem na popularnosti. Nihovi zahtevi koje su izneli onomad u medija centru 90% se poklapaju sa tackama dogovora koje su sedam udruzenja dogovorili u vladi i zato kazem da im nije trebalo ovo iskakanje sa protestom.
 
Prvo ne poznajes me, a znas da sudis. Nikad nisam glasao za Vucica niti cu. Samo malo realno gledam na stvari, a ona glasi da se mora razgovarati sa ministarstvom i vladom pa bila ona DS, SPS ili SNS. Sad si bio prisiljen da razgovaras sa ovima i postignut je kakav takav dogovor. Taj dogovor je trebao da prodje kroz skupstinsku proceduru i da bude usvojen kao zakonski akt koji ce vaziti i sledecih godina. Ako mi nismo zadovoljni sa 17000+ 17000+povracaj refakcije i jos podsticaji u stocarstvu onda mi generalno nismo normalni. Slusao sam udruzenje koje pokrece danasnji protest i nisam cuo koje ima zahteve sem sto je optuzilo neka udruzenja da su se prodala.
ti idalje verujes da su vam na lepe oci nesto dali

ova vlast,ponavljam koja je mafijaska i kriminalna organizacija

ukoliko se ne varam nista nije dogovoreno ako traktori nisu bili na ulicama bar 3 dana

sada su vam zbog rio tinta i kopanja -usmeno- nesto obecali da se niko ne pojavi na putu

ovo sto pricas u teoriji je sve lepo i bajno,praksa nam pokazuje nesto sasvim drugo
 
Nazad
Vrh