Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Bio sam mnogo mlađi kada sam prvi put uživo video kako ujak seje žito rasipačem za veštak, a imao je OLT sejalicu..
To je bilo tamo oko 2000 -te, koja godina gore-dole, davno beše...
Ja izigravao "logistiku", vukao auto prikolicu sa žitom u rinfuzu, pa kofom sipam u rasturivač za naredni krug...😃
Tvrdo, suvo, beton bukvalno, tanjiraču od 28 tanjira je opteretio velikim komadom betona, par komada prednjih tegova od Rusa, istanjirao kukuruzišta, par prelaza, zatim "posejao" žito rasipačem, pa podrljao lakom konjskom drljačom....
I to par parcela po nekoliko jutara...
Najinteresantnije mi je bilo kako uspeva da uskladi kretanje traktora i da rasipač ravnomerno razbacuje žito, a da to isto žito ne završi kod komšije na njivi...😂
Posle prvih jačih kiša, sasvim lepo i solidno je to niklo i lepo izgledao sklop, bez onih karakterističnih " linija" kada se seje na klasičan način...
Umeo je i ručno da poseje Lucerku, naučih od njega te pokrete ruku i kako da se krećeš, korak po korak da ravnomerno razbaciš seme...
I par puta isprobao u praksi, po raznim "ćoškovima" i baštama...
Čak i da od semenskog kukuruza u klipu , odvoji seme za sejanje, okruni semenski kukuruz u klipu, pa sedne i polako "trebi" zrno po zrno, kao pasulj kada hoćeš da skuvaš, a koje je pre samog sejanja tretirao nekim hemijskim sredstvom, u najlonskom džaku je mešao seme sa preparatom, ne sećam se više kojim, verujem da danas ni ne možeš da ga kupiš-nabaviš...
Moglo se zaista od njega svašta naučiti...😊
Primitivno jeste bilo, efikasno takođe, ali, rentabilnost takvog "sejanja" je bila vrlo upitna, plus, sejana je "tavanuša", bez ikakvog tretiranja , tako da, prinos nije bio za ponos, najverovatnije...
Pre neku godinu , 10 ari secerac da posejem za prodaju, za probu.. ma reko hebem ga rucno cu ja to pod motiku na brzinu, jbm li ti sunce ceo dan sam mlatio, ali posteno bili lepi redovi :osmeh: ...
 
Da li ce danasnjim protestom koji pokrece Inicijativa pasti u vodu dogovor oko semena i ostalog sto je bilo na razgovorima u vladi??
kakav dogovor bogte mazo i coveka


ti i dalje mislis da su oni vama nesto rekli da ce biti


sad vec ozbiljno mislim da si se zajebo gadno,neki clan je pisao jos pre godinu dana
da li u sport temi ili negde da si clan sekte---kako sada pises to je to
 
Obrazloži zašto se ne isplati
Nisam vidio pitanje. Mislio sam prvenstveno ovde gdje sjeme soje kosta oko 1.6e kilogram. Minimum koji priznaju je 100kg po ha. Imamo za soju oko 150 e po ha posticaj ,plafon . Znamo da nema razlike kod soje izmedju kupovnog i vlastitog sjemena. Zato sam napisao. Nisam ulazio u detaljnu racunicu za Srbiju al pretpostavljam da je slicno
 
Slavko,jako dobro zna kako se prolazi kroz takve konkurse pa može da ovde palamudi nama nesnalažljivima.Treba znati gde pogurati::novac::Kome se obratiti....
Zasto mislis da je dao lovu da bi prosao? Ok, prolazi se tako na mnogim mestima u Srbiji, mito je skoro pa potpuno legalan, ali nema potrebe da optuzujes nekog ako nisi siguran da je tako nesto uradio. Ako si siguran onda prilozi neki dokaz, najlakse je napisati..

Ja sam par puta prosao na konkursima bez da sam igde ikog kontaktirao. Na nekima nisam prosao jer nisam dobro proucio uslove konkursa i bodovanje i niko mi nije kriv zbog toga..
 
Slavko,jako dobro zna kako se prolazi kroz takve konkurse pa može da ovde palamudi nama nesnalažljivima.Treba znati gde pogurati::novac::Kome se obratiti....
Ajde Zoki molim te reci svima ovde na koliko si konkursa aplicirao ?
Meni je krivo što prozivate Slavka,tako i mene prozivaju u selu ,pogotovo oni što nikad nisu ni probali da konkurišu a sve znaju.Koliko znam da nisi ni umatičio krave koje imaš a da si pročitao pravilnike koliko imaš bodova za umatičena grla i koliko su ti šanse veće na konkursima sigurno bi to uradio.
Ja već godinama konkurišem na sve što se može konkurisati,kod republike,kod pokrajine, SCAP-A,još samo na ipard nisam a i to ću i to na sva gazdinstva.
Odbijen sam ili bio ispod crte 20-ak puta ali se i isplatilo i za mlade i za scap i kod pokrajine.
 
Zoran ceka da dodje neko iz ministarstva kuci, da sinovi posluze kafu i ratluk, ovaj izvadi kofer sa kesom i pita "koliko bese imate krava, aha, 20 komada, cek da izbrojim samo..". Pljune pare tu na licu mesta i ide kuci, sta koji djavo ima da se zanosi tu da matici krave i da se prijavljuje na konkurse kad je ovako lakse.. 😂
 
Ало . Овде се много праве наивне будале. Па покрајински конкурс без штеле неможеш проћи да си
тица.
 
Slavko,jako dobro zna kako se prolazi kroz takve konkurse pa može da ovde palamudi nama nesnalažljivima.Treba znati gde pogurati::novac::Kome se obratiti....
Tako izgled svi razmišljaju kad neko prođe a oni ne prođu.
Da li može da se orovuče kroz uši d aje recimo ove g kod pokrajine za voćare bilo namenjeno 80 miliona a potrošeno 60 jel jesnostavno nije bilo aplikanata.
Uslov 0,5 ha vićnjaka pa majku mu jel teško posaditi 150 šljiva i imati bar za rakiju, možeš uzeti nekoliko mašina za obradu,niko te ne pita d ali češ ih koristiti samo za taj voćnjak ili ne.
 
Ima svega.
Konkurisao sam više puta na konkurs Grada Beograda za priključnu mehanizaciju, do sad sam jednom prošao. Kod Grada nema dopune dokumentacije, ako nešto fali odbacuje se odmah. Kad izadje rang lista, da vidite koliki je samo spisak ljudi koji su odbačeni zbog nepotpune dokumentacije. U zagradi stoji i zbog čega. Pa na primer nije dostavljena očitana lična karta, pa nema potvrde o aktivnom statusu, itd. Sve gluposti. To je toliko neozbiljno da kad konkurišeš da ne možeš 7-8 papira da povadiš i spakuješ u kovertu.
 
Ima svega.
Konkurisao sam više puta na konkurs Grada Beograda za priključnu mehanizaciju, do sad sam jednom prošao. Kod Grada nema dopune dokumentacije, ako nešto fali odbacuje se odmah. Kad izadje rang lista, da vidite koliki je samo spisak ljudi koji su odbačeni zbog nepotpune dokumentacije. U zagradi stoji i zbog čega. Pa na primer nije dostavljena očitana lična karta, pa nema potvrde o aktivnom statusu, itd. Sve gluposti. To je toliko neozbiljno da kad konkurišeš da ne možeš 7-8 papira da povadiš i spakuješ u kovertu.
Tu postoji bese i ona fora da kad prvi put prodjes narednih 5 godina si slabije bodovan? Tj ako si prosao u prethodnih 5 godina onda nemas neke poene?!
 
Prošle g je 15 kjudi iz Lokava koji su sami popunjavali zahteve odbijeno zbog nečitko popunjene prijave!
I ko je kriv?Zašto mene nisu odbili.
Ljudi čitajte oravilnike ,ugađajte šta s traži i konkurišite.
Manite se šta je ispravno ili šta bi trebalo.
 
kakav dogovor bogte mazo i coveka


ti i dalje mislis da su oni vama nesto rekli da ce biti


sad vec ozbiljno mislim da si se zajebo gadno,neki clan je pisao jos pre godinu dana
da li u sport temi ili negde da si clan sekte---kako sada pises to je to
Prvo ne poznajes me, a znas da sudis. Nikad nisam glasao za Vucica niti cu. Samo malo realno gledam na stvari, a ona glasi da se mora razgovarati sa ministarstvom i vladom pa bila ona DS, SPS ili SNS. Sad si bio prisiljen da razgovaras sa ovima i postignut je kakav takav dogovor. Taj dogovor je trebao da prodje kroz skupstinsku proceduru i da bude usvojen kao zakonski akt koji ce vaziti i sledecih godina. Ako mi nismo zadovoljni sa 17000+ 17000+povracaj refakcije i jos podsticaji u stocarstvu onda mi generalno nismo normalni. Slusao sam udruzenje koje pokrece danasnji protest i nisam cuo koje ima zahteve sem sto je optuzilo neka udruzenja da su se prodala.
 
Ima svega.
Konkurisao sam više puta na konkurs Grada Beograda za priključnu mehanizaciju, do sad sam jednom prošao. Kod Grada nema dopune dokumentacije, ako nešto fali odbacuje se odmah. Kad izadje rang lista, da vidite koliki je samo spisak ljudi koji su odbačeni zbog nepotpune dokumentacije. U zagradi stoji i zbog čega. Pa na primer nije dostavljena očitana lična karta, pa nema potvrde o aktivnom statusu, itd. Sve gluposti. To je toliko neozbiljno da kad konkurišeš da ne možeš 7-8 papira da povadiš i spakuješ u kovertu.
Pa ako je neko debil pa ne stavi ocitanu LK ili potvrdu o aktivnom stausu ne treba ni da dobije. Imas desetak zahteva za koje treba da pribavis dokumentaciju, pa majku mu ako treba deset puta gledaj da li je sve prilozeno i ako treba potpisano.
 
Zasto mislis da je dao lovu da bi prosao? Ok, prolazi se tako na mnogim mestima u Srbiji, mito je skoro pa potpuno legalan, ali nema potrebe da optuzujes nekog ako nisi siguran da je tako nesto uradio. Ako si siguran onda prilozi neki dokaz, najlakse je napisati..

Ja sam par puta prosao na konkursima bez da sam igde ikog kontaktirao. Na nekima nisam prosao jer nisam dobro proucio uslove konkursa i bodovanje i niko mi nije kriv zbog toga..
Namerno sam tako napisao jer sad očekujem salvu negodovanja prortiv mene.Ne radi se samo novcwm ali mi je to bilo najlakše da napišem.
 
Prvo ne poznajes me, a znas da sudis. Nikad nisam glasao za Vucica niti cu. Samo malo realno gledam na stvari, a ona glasi da se mora razgovarati sa ministarstvom i vladom pa bila ona DS, SPS ili SNS. Sad si bio prisiljen da razgovaras sa ovima i postignut je kakav takav dogovor. Taj dogovor je trebao da prodje kroz skupstinsku proceduru i da bude usvojen kao zakonski akt koji ce vaziti i sledecih godina. Ako mi nismo zadovoljni sa 17000+ 17000+povracaj refakcije i jos podsticaji u stocarstvu onda mi generalno nismo normalni. Slusao sam udruzenje koje pokrece danasnji protest i nisam cuo koje ima zahteve sem sto je optuzilo neka udruzenja da su se prodala.
Možda je sve ovo nameštaljka ali se slažem se sa tobom da su subvencije za sada dobre ako bude sve isplaćeno.
 
Nazad
Vrh