Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Ma slagali su u prvom odmah jer onda dogovor u kisacu od tih 17 hilj nije bio takodje moguc dok ne promene taj neki zakon

Sad su navodno nasli u zakonu da nije minimum 6hilj nego maksimum 6hilj davanja za seme

Znaci da ili su jos u kisacu lagali ili sad lazu

Ja kazem da lazu i tad i sad

A ovo sto je dogovor ovih 7 koji su bili na dogovorima,bice puj pike ne vazi posebno sto za 3 meseca ko zna sta ce biti sa vladom koja nema jos ni 100dana a raspada se vec
Sta ces reci ako ipak bude??
 
Sta ces reci ako ipak bude??
ako ipak bude i vi kao sto si napisao u predhodnom postu,zasutavljaju traktor i pisu prijavu koja ni ne postoji,vas 7 udruzenja,tj vas 5 koji su ovo prihvatili naterate mafijasku vlast i organizovani kriminal na celu drzave da svim poljoprivrednicima izadje u susret tek tako i daju nam novce na lepe oci---reci cu svaka vam cast i HVALA

cime ste ih vi to onda ucenili???
 
Sema ide po automatizmu, ali od prvog novembra. Sto znaci da racuni pre prvog novembr za uljanu repicu, jecam i psenicu nece vaziti. Nisu hteli da prihvate atgument da se proizvodna godina drugacije racuna.
Nejasan si kolega ,Po automatizmu znaci koliko imas posejano u e-agraru tolikko ce da ti se u isplati...kao sto autiomatski isplatili subvencije po hektaru za posejane i prijavljene povrsine u e-agraru , toliko hektara- toliko para.
A ako trebaju racuni Onda bar pola njih nece da dobuju tih 17 hiljada za posejane a prijavljene povrsine..( ne pricam o povrsinama koje NISI uspeo da ubacis u gazdinstvo iz raznih razloga a radis ih) jer kada se sejala psenica nije se ni znalo da trebaju da se uzimaju i cuvaju racni,aa za kukuruz suncokret itd mnogi nisu ni uzimali racune jer su mislili da od toga nema nista ..
 
Sema ide po automatizmu, ali od prvog novembra. Sto znaci da racuni pre prvog novembr za uljanu repicu, jecam i psenicu nece vaziti. Nisu hteli da prihvate atgument da se proizvodna godina drugacije racuna.
ne razumem

znaci samo kukuruz,suncokret,soja,repa se racuna? tj prolecni usevi

ko jos kupuje jecam posle prvog novembra
 
ne razumem

znaci samo kukuruz,suncokret,soja,repa se racuna? tj prolecni usevi

ko jos kupuje jecam posle prvog novembra
Gde sam ja to napisao da se jecam kupuje posle prvog novembra?? Ali u stvari moze i posle prvog novembra ako si u setvenoj strukturi naveo jari jecam koji si posejao u prolece, a racun za seme ti je posle prvog novembra.
 
coci064 je napisao(la):
Sema ide po automatizmu, ali od prvog novembra. Sto znaci da racuni pre prvog novembr za uljanu repicu, jecam i psenicu nece vaziti. Nisu hteli da prihvate atgument da se proizvodna godina drugacije racuna.

pa ja imam racun od oktobra za psenicu i jecam znaci meni otpadaju subvencije za to ako se racunaju racuni posle 1 novembra

znaci samo prolecni usevi se racunaju ako sam dobro shvatio kako pises
 
Nejasan si kolega ,Po automatizmu znaci koliko imas posejano u e-agraru tolikko ce da ti se u isplati...kao sto autiomatski isplatili subvencije po hektaru za posejane i prijavljene povrsine u e-agraru , toliko hektara- toliko para.
A ako trebaju racuni Onda bar pola njih nece da dobuju tih 17 hiljada za posejane a prijavljene povrsine..( ne pricam o povrsinama koje NISI uspeo da ubacis u gazdinstvo iz raznih razloga a radis ih) jer kada se sejala psenica nije se ni znalo da trebaju da se uzimaju i cuvaju racni,aa za kukuruz suncokret itd mnogi nisu ni uzimali racune jer su mislili da od toga nema nista ..
U pravu si kolega. Velika je nepoznanica koliko ce biti prilozenih racuna i samim tim se ne zna koliko budzetskih sredstava treba da se obezbedi rebalansom. Za te sto su mislili da nece biti nista i da nisu uzimali racune ne znam sta da kazem. Verovatno nisu prstom mrdnuli da se to i ostvari.
 
U pravu si kolega. Velika je nepoznanica koliko ce biti prilozenih racuna i samim tim se ne zna koliko budzetskih sredstava treba da se obezbedi rebalansom. Za te sto su mislili da nece biti nista i da nisu uzimali racune ne znam sta da kazem. Verovatno nisu prstom mrdnuli da se to i ostvari.
Ja mislim da ce biti mnogo maloo racuna...
Sto rece kolega talianu daj boze da ima 30 posto.
 
coci064 je napisao(la):
Sema ide po automatizmu, ali od prvog novembra. Sto znaci da racuni pre prvog novembr za uljanu repicu, jecam i psenicu nece vaziti. Nisu hteli da prihvate atgument da se proizvodna godina drugacije racuna.

pa ja imam racun od oktobra za psenicu i jecam znaci meni otpadaju subvencije za to ako se racunaju racuni posle 1 novembra

znaci samo prolecni usevi se racunaju ako sam dobro shvatio kako pises
Tako je. I moj slucaj je isti. Za tu situaciju mogu na neki nacin da prigovorim i nekim udruzenjima. Zasto?? Svi zahtevi iz novembra se kako tako postuju i na osnovu tih pregovora iz novembra su i jucerasnji kakvi takvi rezultati. Konkretno. U novebru nije mogao da se postigne konacan dogovor oko povracaja za seme jer su mnogi posejali psenicu sa tavana i bili su protiv toga da samo seme psenice koje ima racun bude obuhvaceno naknadom od 17000. Mozda smo sami sebi skocili u stomak.
 
Tako je. I moj slucaj je isti. Za tu situaciju mogu na neki nacin da prigovorim i nekim udruzenjima. Zasto?? Svi zahtevi iz novembra se kako tako postuju i na osnovu tih pregovora iz novembra su i jucerasnji kakvi takvi rezultati. Konkretno. U novebru nije mogao da se postigne konacan dogovor oko povracaja za seme jer su mnogi posejali psenicu sa tavana i bili su protiv toga da samo seme psenice koje ima racun bude obuhvaceno naknadom od 17000. Mozda smo sami sebi skocili u stomak.
pa zar niste rekli da su premijer,ministar i predsednica skupstine rekli da predhodni dogovori sa proslim sastavom vlade-ne vaze

sad mi odgovaras da se prosli put tako dogovorili i da je to to

vrlo ne jasno i ne iskusno sa vase strane
 
Nazad
Vrh