Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Zasto je covek debil?? Sve sto je rekao culo se i na onoj konferenciji inicijative i udruzenja oko nje. Jedino se kod njih nije spominjalo to oko uslovnog grla. Po meni to i nije realno, mada to sad odgovara velikim stocarima. Ako na primer za 100ha treba da imam 50 uslovnih grla jebes poso kad treba da pravim objekat i nabavljam mehanizaciju za tu vrstu proizvodnje. Udruzenja sto pre da sednu da se dogovore, zaborave sujetu jer jer jedino tako se moze nesto uraditi.
Naziva ga debilom a ni ne poznaje ga ali zna da uslov-grlo po he,pa subvencionisanje ratara ne može biti kao za stočare,povrtare,voćare i subvencije u planinskim i ravničarskim predelima ne mogu biti isti.To je po meni osnov da se odradi sistem subvencija.
 
Naziva ga debilom a ni ne poznaje ga ali zna da uslov-grlo po he,pa subvencionisanje ratara ne može biti kao za stočare,povrtare,voćare i subvencije u planinskim i ravničarskim predelima ne mogu biti isti.To je po meni osnov da se odradi sistem subvencija.
Ja sam u množini rekao debili, uopšteno ne konkretno za tog čoveka već većinu.
Ovo zadnje se slažem,da se uredi način subvencionisanja u različitim uslovima proizvodnje,ali tako da niko nije oštećen.
 
Zasto je covek debil?? Sve sto je rekao culo se i na onoj konferenciji inicijative i udruzenja oko nje. Jedino se kod njih nije spominjalo to oko uslovnog grla. Po meni to i nije realno, mada to sad odgovara velikim stocarima. Ako na primer za 100ha treba da imam 50 uslovnih grla jebes poso kad treba da pravim objekat i nabavljam mehanizaciju za tu vrstu proizvodnje. Udruzenja sto pre da sednu da se dogovore, zaborave sujetu jer jer jedino tako se moze nesto uraditi.
Ova zadnja rečenica je poenta, potpuno se slažem.
 
Nabroja šta njemu treba,za seme može,junica 100000 kad predje u kravu,plus onda za kravu,pa još i ako može od lokalne da dobije na tu istu junicu i kravu.Još uslovno grlo za direktnih 18000.I ako može da mu ja još stojim na drumu za to.
Prijatelju.Veruj mi da se bavim stočarstvom 35 godina i deca su nastavila.Nemam državne zemlje-Jedino što imam više od tebe je 20000 za neumatičene krave.To ti je 200000.I naravno to ni ne znam kada i da li ću dobiti.Prošle godine je bio prvi konkurs a sada ni u najavi. Ukoliko rod kukuruza bude loš što nije daleko od istine-stavljamo katanac.
 
Prijatelju.Veruj mi da se bavim stočarstvom 35 godina i deca su nastavila.Nemam državne zemlje-Jedino što imam više od tebe je 20000 za neumatičene krave.To ti je 200000.I naravno to ni ne znam kada i da li ću dobiti.Prošle godine je bio prvi konkurs a sada ni u najavi. Ukoliko rod kukuruza bude loš što nije daleko od istine-stavljamo katanac.
Verujem ti,znam kakav je to krvav posao,držali smo krave, odrastao sam pomažući ocu u štali i dovlačeći vozove deteline i slame,celo leto mi iz ulice smo provodili pomažući jedni drugima u tovarenju i istovaru bala.
I treba to adekvatno da bude subvencionisano.
I mali stočari treba da dobiju više,tačnije veće subvencije nego neko što ima 100 krava ili više(primer samo dajem).Sve se to može urediti.
Poenta onoga što sam hteo da kažem je bila druga,odmah sve meni a neka se subvencija veže za uslovno grlo,ali da ne dužim sada.
Voleo bi da ne stavite katanac već da nastavite i napredujete.
 
Za 19 07 najavljeni protesti. Pitanje je samo koliko ce se udruzenja prikljuciti. Po meni prvo je trebalo naci zajednicki jezik svih uruzenja pa tek onda izaci. Ili je to mozda vec uradjeno??
 
Slažem se da neki ljudi misle samo na sebe. I to nije uredu, treba svima da bude dobro. Povrtarima nusam primetio da trebaju subvencije, arendu su podigli u nebesa, ne znaju šta imaju (kod mene u okruženju). Jeste krvav posao ali ipak lakši od stočarstva i uglavnom profitabilniji.
Svakom je svoja muka najveća.
 
Nazad
Vrh