Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ponuđeno nešto sasvim drugo od prethodno dogovorenog i na to ucena premijera da ako se izađe na proteste to je znak da su predlozi odbijeni.
 
Па ако одрже обећање за ових 17000дин за семена и 60000дин за јунице мислим да нема потребе малтретирати људе блокадама путева. Тражити им само написмено и печатирано да дају потврду да ће испунити договор.
 
Mora da je Nedeljko izboksovao 2 slepera djubriva, jedan za ove ovce sto ga prate a jedan njemu 😂😂 A Jovanov puca na neko politicko mesto. Trajkovicu ce neko doplatiti do 100dindzi mleko, ovce osisisane na leru, sustinu ko Je.. idemo do sledece tezge, naprolece sve ukinu pa opet Jovo nanovo uglavnom sve isto isti akteri 😂😂😂
 
Saopstenje sa sastanka iz vlade
Pre navoda sta su ponudili da vas obavestim da dogovor sa prethodnim ministarstvom i predhodnom premijerkom NE VAŽI.
Ponuđeno:
1. Parcele po drugom osnovu nemaju resenja nego ce resavati navodno u narednih 2 meseca i za ovu godinu nema para iako se nađe rešenje
2. Ponuđeno je 60.000 za junice umesto 100.000
3. Javni poziv za sertifikovano seme 17.000 posle rebalansa
4. Kvote ce navodno kontrolisati i smanjiti sto opet ne znamo da li ce to i ispuniti
5. Sastanak sa uljarama sledece nedelje obecanje.
6. Ako se izadje na proteste premijer je rekao da to znaci da nismo prihvatili uslove.
Sastanku iz Naseg Mlega prisustvovali
Pajić Milan
Brkić Slobodan
Trajković Dejan
I za nas zbog neispunjenih obećanja uslovi nisu prihvatljivi sto se nas tiče mi smo za proteste ali čekamo ostala udruženja da se izjasne i poštovaćemo odluku većine.
UDRUŽENJE NAŠE MLEKO
Ova informacija je stgla do mene.
Zanimaju me vaši komentari ?
 
Ja lično bih prihvatio ali uz vremensko uslovljavanje i klauzulu da ako zakasne imamo pravo na protest.
Ako zakasne odmah u protest.
Kada ispune sve ponuđeno tražiti dalje kao po planu.
...
 
Poljoprivrednici iz sedam udruženja u Srbiji, koji su danas razgovarali sa pemijerom Milošen Vučevićem i resornim ministrom Aleksandrom Martinovćem, dobili su predlog o delimičnom ispunjenju obećanja.
To je rekao predsednk udruženja "Stig" Nedeljko Savić.
On je, posle sastanka u Vladi Srbije, rekao da će ponuđene predloge razmatrati udruženja, ali da sutra neće biti ranije najavljenog protesta.
Dogovoreno je i da stočarima bude isplaćeno oko 100.000 dinara (oko 850 evra) podsticaja do kraja godine.
 
Prevagnulo je to sto su predlozenim merama zadovoljni i ratari i stocari. To vazi za clanove udruzenja od kojih se ocekivalo da danas izadju na protest. Na sastanku su bili i ljudi koji nisu clanovi udruzenja, ali su dali podrsku da se predlozi prihvate. Mozda resenja nisu idealna, ali nije ni idealan momenat za protest.
 
Prevagnulo je to sto su predlozenim merama zadovoljni i ratari i stocari. To vazi za clanove udruzenja od kojih se ocekivalo da danas izadju na protest. Na sastanku su bili i ljudi koji nisu clanovi udruzenja, ali su dali podrsku da se predlozi prihvate. Mozda resenja nisu idealna, ali nije ni idealan momenat za protest.
Sa zadnjom rečenicom se slažem u potpunosti.
 
Nazad
Vrh