Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Cinjenica je da ne radim, cinjenica je da nisam ker da imam gazdu, cinje ica je da nisam pljuvao po vlasniku firme dok sam radio.
Previse ti stvari izvrces i samo se hvatas nevidljivih cinjenica.
Kad se prvo izabere jedan lider koji ce nam biti predstavnik i jasno definise cilj borbe tad odlucujem da li idem u borbu ili ne.
Do tad budi mi pozdravljen.
Šta si uradio da se izabere jedan predsednik ?
Ja sam to rekao u Kisaču više puta, bar sam rekao.
 
Ne možemo gatati u pasulj šta će biti dugoročno ali od nečeg se mora početi. I ja sam mali poljoprivrednik pa sam u priči od prvog sata bukvalno. Dokle god svako od nas ne shvati da treba zbog svog gazdinstva i svog dupeta da istera traktor na proteste bez bilo kakvog izgovora, neće nam biti puno bolje. Uvek se gleda ko je mali, ko veliki, da li izlazi komšija, da li prete otkazom i slično.
 
Ovo je kratkorocno dobro i za mala gazdinstva ali dugorocno ce da dovede do propasti malih gazdistava.Po meni zato i nije bilo masovne podrske malih.
Masovne podrške nije bilo zbog masovnog nemanja jedne stvari.
Pretpostavljam da neće ni uzeti subvencije.
I ja sam mali i većina njih tamo su bili mali.
A to da je neko razmišljao šta će biti dugoročno pa nije izašao to će biti sutra malo.
 
Da je zahtev bio kako ja mislim Radoslav pisao da je bio predlog da subvencije budu u tri grupe ali nije prihvaceno. Do 20 do 50 i do 100 hektara isto i penzijsko tako po grupama da se placa bio bi mnogo veci odziv na protestim mozda bi se onda pokrenuli i juzno od save i dunava.Ali ovo nije u interesu ni velikih a ni vladi
 
Da je zahtev bio kako ja mislim Radoslav pisao da je bio predlog da subvencije budu u tri grupe ali nije prihvaceno. Do 20 do 50 i do 100 hektara isto i penzijsko tako po grupama da se placa bio bi mnogo veci odziv na protestim mozda bi se onda pokrenuli i juzno od save i dunava
To i ja apsolutno podržavam.
Samo što većina udruženja nisu to prihvatili pretpostavljam kao da ne bi pravili razliku ali koliko sam razumeo iz razgovora sa ministarstvom da je to naredni korak koji će sigurno biti sproveden možda i za 2025. godinu.Progresivno subvencionisanje,za one sa manjom površinom veće subvencije.
Ali ne boj se,ni tada neće ljudi izaći,naće neki drugi razlog.
 
Za subvencije po veličini poseda je bilo glasanje i niko sem Inicijative nije pozitivno glasao za taj predlog.
@Bane1986
Ti si bio u ekipi sa Bogunovićem i Ćapijem?
Ta grupa za informaciju ovih koji su sedeli kuci je blokirala granicni prelaz kod Srpske Crnje. Na sastanku u Kisacu imali zapazenu rec i svoj stav. Posle auto puta i rafinerije granicni prelazi su bili veoma osetljivo mesto za blokadu saobracaja.
 
Ta grupa za informaciju ovih koji su sedeli kuci je blokirala granicni prelaz kod Srpske Crnje. Na sastanku u Kisacu imali zapazenu rec i svoj stav. Posle auto puta i rafinerije granicni prelazi su bili veoma osetljivo mesto za blokadu saobracaja.
Ozbiljna i posvećena ekipa! Svaka im čast!
 
Ovo je kratkorocno dobro i za mala gazdinstva ali dugorocno ce da dovede do propasti malih gazdistava.

Како видим по информацијама на форуму, већини газдинстава ово врло мало или ништа не доноси ни краткорочно. Већина пољопривредника нису чисти ратари са пријављених неколико десетина хектара. Овде, а верујем и широм Србије јужно од Саве и Дунава, ретко ко и има двоцифрен број хектара у СВОМ власништву. То је углавном неколико хектара. Остало је све закуп за који ће како год окренеш новац од субвенција завршити закуподавцу.

И ту долазимо до следеће ствари: субвенција само за декларисано семе. Значи, одмах се отписују повртарске, воћарске културе... Онда се отписују све ливаде, детелине... односно вишегодишње културе. Којих овде има више што због природе терена, што због тога што су они који још обрађују земљу и сточари. Овде знам за случајеве да сточари сеју луцерку на оно мало њива у свом власништву, а остало сеју на закупљеном, често богу иза ногу.
И као шлаг на торту, сад испада рачуни само из наредне године. Ајде што отпадају озиме културе свима, него може се десити да неко нема никакву јару културу на својој земљи. Де не причам шта би тек било ако би се предавали рачуни само из текуће године а у првој половини године—значи да и озиме културе испадају из игре.

Суштина приче је оно што сам већ написао:

Моје непопуларно мишљење о субвенцијама по хектару, које сам већ износио овде, је да свако бланко повећање износа по хектару има мало позитивног ефекта на праве пољопривреднике и на пољопривреду у целини, и да је то узалуд бачен велики новац који чак има и негативне ефекте. Уместо тога, прво треба направити озбиљну реформу субвенционисања биљне производње али не на начине који су изношени овде и у јавности.

Нама је потребна реформа субвенционисања тако да субвенције иду правим пољопривредницима и тако да те субвенције буду праведне према свим тим пољопривредницима, без обзира где живе, којом граном пољопривреде се баве, и колико је велико њихово газдинство. Друго што нам је потребно су промене у начину откупа и трговине пољопривредним производима и одређених стратешких производа добијених од њих.
 
Нама је потребна реформа субвенционисања тако да субвенције иду правим пољопривредницима
Ко одлучује о томе ко је "прави" а ко није? И која је порука за оне који не спадају у "праве" а такође производе храну, стоку, живину, јаја, вино, ракију, рибу, пчеле, мед... и живе изван градова? Јел таквима треба забранити производњу било чега, или им забранити да уопште постоје? Или им дозволити да производе без права на субвенције и премије, али им у откупу мање плаћати житарице, млеко, живу меру стоке... Само се питам🤔
 
Nazad
Vrh