Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Под „правим“ сам мислио на оне који се заиста баве пољопривредом, небитно где, како, колико. Било је споменуто у контексту лажних пољопривредника који имају обрадиво земљиште у свом власништву а које издају и на које добијају субвенцију, за сада и даље директно а настави ли се у овом правцу у будућности ће добијати индиректно, преко закупнине.
 
Toliko o tom da treba ići na sastanke i davati predloge šta ne valja. Ionako si tamo, što napisa Nedeljko Zoranu, nebitan lik....
Hvala što si me pomenuo.Važno je da su me ovi bitni likovi napadali a ovamo izgleda da oni ne znaju gde udaraju i kako treba da rade i šta da traže i iza kog minimuma ne bi išli.Ne znaju da ratar i stočar ne mogu i ne treba da dobiju isto nafte,kao i povrtari,voćari..Napadaju Jovanova (ne branim ga) koji je na snimku odmah reagovao na to da se tih 17000 neće moći iskoristiti ako se ne ubace špekcije i đubrivo-vrlo bitno zapažanje.Ali ja nisam deo protesta pa neću produbljivati diskusiju jer nemam prava,koja su mi oduzeli bitni likovi na forumu.
 
Reforma o kojima pričaš tj usko kanilasanje direktnih davanja onima koji se bave poljoprivredom bez obzira na veličinu imanja ja jedino vidim ako sve đuture RPG- ove uvedu u pdv.
Jedino naj taj način će se razdvojiti zakupac i zakupodavac zenljišta.
Verujem da velika većina zakupodavaca ne bi ulazila u to kolo.S druge strane ti bi automatski dovelo do skoka zakupa.Jedino što bi rpg imali neke druge benifite recimo kroz količinu dizela za pdv....it.
Druga stvar je neki vid stroge kontrole ulaza,izlaza,promet,proveravanja da li vlasnik ima mehanizaciju,ako nema kome plaća usluge sve kroz papire ....za koji verujem da nemamo resurse kao država.
 
Da je zahtev bio kako ja mislim Radoslav pisao da je bio predlog da subvencije budu u tri grupe ali nije prihvaceno. Do 20 do 50 i do 100 hektara isto i penzijsko tako po grupama da se placa bio bi mnogo veci odziv na protestim mozda bi se onda pokrenuli i juzno od save i dunava.Ali ovo nije u interesu ni velikih a ni vladi
pravo u metu naravno mnogim to ne odgovara, vidimo odgovore nije proslo na glasanju ,mi se borimo za sve itd itd....,i u sustini znamo da uvek je bilo i bice velika riba jede malu,,,,i od te price borimo se za sve ,,,nema od toga nista....
 
pravo u metu naravno mnogim to ne odgovara, vidimo odgovore nije proslo na glasanju ,mi se borimo za sve itd itd....,i u sustini znamo da uvek je bilo i bice velika riba jede malu,,,,i od te price borimo se za sve ,,,nema od toga nista....
Trla baba lan. Ja sam mali poljoprivrednik pa ne vidim problem ako neko ne podržava to iako ja podržavam. Pitaj Đurin Đuricu, sve će ti objasniti ako nisi u toku.
 
Како видим по информацијама на форуму, већини газдинстава ово врло мало или ништа не доноси ни краткорочно. Већина пољопривредника нису чисти ратари са пријављених неколико десетина хектара. Овде, а верујем и широм Србије јужно од Саве и Дунава, ретко ко и има двоцифрен број хектара у СВОМ власништву. То је углавном неколико хектара. Остало је све закуп за који ће како год окренеш новац од субвенција завршити закуподавцу.

И ту долазимо до следеће ствари: субвенција само за декларисано семе. Значи, одмах се отписују повртарске, воћарске културе... Онда се отписују све ливаде, детелине... односно вишегодишње културе. Којих овде има више што због природе терена, што због тога што су они који још обрађују земљу и сточари. Овде знам за случајеве да сточари сеју луцерку на оно мало њива у свом власништву, а остало сеју на закупљеном, често богу иза ногу.
И као шлаг на торту, сад испада рачуни само из наредне године. Ајде што отпадају озиме културе свима, него може се десити да неко нема никакву јару културу на својој земљи. Де не причам шта би тек било ако би се предавали рачуни само из текуће године а у првој половини године—значи да и озиме културе испадају из игре.

Суштина приче је оно што сам већ написао:



Нама је потребна реформа субвенционисања тако да субвенције иду правим пољопривредницима и тако да те субвенције буду праведне према свим тим пољопривредницима, без обзира где живе, којом граном пољопривреде се баве, и колико је велико њихово газдинство. Друго што нам је потребно су промене у начину откупа и трговине пољопривредним производима и одређених стратешких производа добијених од њих.
Potpisujem.
 
@Bubu - kazi mi samo tvoje misljenje . Da li mislis da ce seljak , stanovnik i drzava Srbija imati nevidjeni napredak i profitabilnost od bavljenja iskljucivo samo ratarstvom ?
 
@Bubu - kazi mi samo tvoje misljenje . Da li mislis da ce seljak , stanovnik i drzava Srbija imati nevidjeni napredak i profitabilnost od bavljenja iskljucivo samo ratarstvom ?
Neće biti neviđenog napretka ali sa ovim cenama inputa i krajnjeg proizvoda nema nikakvog napretka ako ne dobijemo kakve-takve subvencije da preguramo ovo sranje stanje.
 
90tih je bilo i gore gde je93, 94 behu bonovi za naftu a posle je i sama skocila u nebesa, ali tada nije bilo toliko para ko sada, za zemlju se niko nije otimao cak je u parlog ostajala jel se ljudima nije isplatila za rad. Danas nam je toliko lose da se i dalje zakupi placaju oko +- 300e/kj. I tada se niko nije setio da protestvuje ili blokira?
 
Ајде ви старији памти те ли Милошевићев златник за пшеницу? Негде 93 за пшеницу су давали као златник ко остави на чувању то је била највећа превара и многи насели, а златника нигде као и пшенице.
 
Ne mogu da se setim ovo za zlatnike.
Sećam se da smo protestvovali, zbog niske cene suncokreta ali ne znam koje godine.
 
јде ви старији памти те ли Милошевићев златник за пшеницу? Негде 93 за пшеницу су давали као златник ко остави на чувању то је била највећа превара и многи насели, а златника нигде као и пшенице.

To sa zlatnicima za pšenicu je 1994. uveo guverner Narodne banke Avramović kad je urađena denominacija dinara i kurs je (kratko) bio 1 dinar =1 nemačka marka.
Te godine smo 100 kilograma pšenice naplaćivali po 27 nemačkih maraka, a cena zemlje je bila oko 700 maraka na večito.
Prethodne, 1993. godine kad smo u traktore sipali švercovani dize. u flašama od 2 litre i isti plaćali po dve marke litar pšenica je plaćena 0,16 nemačkih maraka za 100 kilograma.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh