Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nitko nije napisao da u Hr ima hrpa stvari koje povećavaju iznos potpora poprilično.
Netko je pitao za životinje.
Krave u sustavu krava tele 70-80e po kravi(mora se teliti unutar 18 mjeseci,znači između 2 teljenja nesmije proći više od 18 mjeseci)
Mliječne krave oko 250e po kravi,na 5 i više krava moraš u kontrolu mliječnosti,minimalna isporuka 4300l mlijeka godišnje.
Za prvotelke 350e
Tov junadi oko 80e
Onda za konje hrvatski hladnokrvnjak i posavac 400e
Za bušu,podolca,istarsko govedo 400e
Pa proteinske usjeve (lucerna,soja,stočni grašak) 200e/ha
Nekakve cvjetne i travne trake 900e/ha (max 30% površine može biti zasijano).
Eh da je to bar tako jednostavno.....
 
Travnjaci visoke vrijednosti 380e/ha
Ptica kosac i nekakvi leptiri 250e /ha

Na mom području gdje je natura 2000 područje,park prirode,pašnjaci,da vidiš računice.
Hladnokrvnjak 400e,travnjak visoke vrijesnosti 380e/ha,kosac 250e,područje s posebnim ograničenjima 119e i još plus ovih sad novih oko 200e po ha.. vidi se tko svake godine obnavlja mehanizaciju bez fondova,bez kredita,bez sijanja,oranja,bez gnojiva...bez troškova...
 
Имали неки линк где се види да је Јованов у име неких удружења нешто потписао као договор са владом. Знам да има слика неког документа где је његов потпис. Али колико ја видим то је неки предлог јер пише PREDLOG:

https://poljoinfo.com/threads/protestna-vožnja-traktorima.1801/post-1758610

Па питам има ли неки докут где можемо сви да видимо да ли је потписао нешто у име свих са владом, као што је „мајски“ потпис где су потписали њих седморица и министарка:

https://poljoinfo.com/threads/protestna-vožnja-traktorima.1801/post-1829321



ПС

"U avgustu 2022-g je Jovanov otišao bez znanja ostalih i potpisao. I još jedno udruženje je radilo neke stvari samostalno."

Удружења имају право да раде самостално ако није мимо одлуке савеза коме припадају...а савез, колико видим, не постоји...Па се може поставити питање по којем основу неко удружење може бити „кажњено“ да не учествује? Ко то може да казни удружење и по ком основу?
Te stvari se ne rade tako. Ako vi mislite da svako treba da ide i pregovara samo u ime i za interes svog udruženja samo recite. Nije problem ali da se znaju pravila igre, a ne iza leđa. Ali sada recite.
U vezi traženih stvari Bubu tu bolje stoji od mene.
 
Te stvari se ne rade tako. Ako vi mislite da svako treba da ide i pregovara samo u ime i za interes svog udruženja samo recite. Nije problem ali da se znaju pravila igre, a ne iza leđa. Ali sada recite.
U vezi traženih stvari Bubu tu bolje stoji od mene.

Ма знам да се не раде тако. Али има и ово:
Mi smo tada izgoreli, dok ste vi blokirali jednu stranu Bulavara. Ako već znaš sve, sigurno i znaš dogovor sa Radoslavom i Slankamencom. Naša blokada je krenula u 11h, zovem Radoslava, pitam ga šta se dešava gde su blokade, on mi kaže: Neznam ja idem prema Batajnici, zovi Slankamenca. Ja pozovem Slankamenca, on mi kaže: Evo idem iz Sombora, vozim dete i ženu. Ja pomislim, jebote koje smo mi budale, ovi se zezaju. Ja imam odgornost prema svojim ljudima, trebalo je da samo mi poginemo, ne bi to dozvolio

Да ли су сви увек сложни и доследни?...и свесни својих одговорности и преузетих обавеза и знају ли у шта се упуштају, па дође до изнуђених потеза...то може бити незгодно.

ПС

А опет има сумњи да су неки само за себе избоксовали нешто:
Kikindjani seju puno suncokreta. Koju cenu cemo sad mi imati??

Kako sad ne mozes da odgovoris da li cena od 73 dinara vazi za celu Srbiju?

Nedeljko ako mozes da odgovoris i sve ce biti jasno.

И ствара се неслога... Ни тако се не ради... а узели после паре (7 динџи за сунцокрет) и онда мудро ћуте. Само што је остало све написано па и неугодне сумње (ја их видим као такве).

Иначе, не треба мени да се објашњава ништа (као што каже @coci064). Само треба стварати искуство на основу ранијих догађаја. Ако сте решили тако што је одстрањено неколико друштава и да се тај Јованов прогласи одговорним за све...у реду, немам ништа против.
 
Само треба стварати искуство на основу ранијих догађаја. Ако сте решили тако што је одстрањено неколико друштава и да се тај Јованов прогласи одговорним за све...у реду, немам ништа против.
Niko ništa nije rešio, samo zapazio.
Da li je Jovanov to učinio ili ne u avgustu 2022-ge ? Da ili ne ?
Mene samo istina zanima potkrepljena činjenicama, tumačenje me ne zanima.
 
Niko ništa nije rešio, samo zapazio.
Da li je Jovanov to učinio ili ne u avgustu 2022-ge ? Da ili ne ?
Mene samo istina zanima potkrepljena činjenicama, tumačenje me ne zanima.

Ето ти га сад':unsure:...ти си написао да је он“кажњен“ „zbog svojih postupaka potpisivanja sporazuma iza leđa ostalima“ што значи да имаш доказ...а сада као у америчким филмовима питаш мене ДА или НЕ...да знам, не бих питао. Ја сам на линковима поставио оно што знам (слике докумената објављене у јавности и ли на форуму).

Сада бих ја тебе питао: имаш ли доказ у види слике потписног документа – ДА или НЕ? То би ти била чињеница...имаш или немаш?...чињеницу...или „запажање“ у виду те слике са потписом...Ако имаш, онда нема потребе за тумачењем...
 
Prvi sam pitao i naglasio da me ne zanimaju yumačenja.
Na sastancima Jovanov i ono udruženje su bili saglasni da budu ,,kažnjeni" ne idenjem na pregovore.
Zašto su prihvatili ,,kazne" ako nisu krivi ?
 
Sada mi ono ,,kažnjeno" udruženje šalje kao neke dokaze o nekim lošim postupanjima pregovarača. Pitao sam da li hoće da to razjasni u direktnom verbalnom duelu sa pregovaračima. Sve vreme je izbegavao odgovor i pored mog insistiranja.
To važi i za tebe. Dođeš na sastanak i sve to predočiš pa da vino šta će oni reći.
Recimo, jednom udruženju je država dala veštačko đubrivo ali preko grada da ne bi se ostala udruženja bunila. A ako im grad da nema niko prava da se buni. Istina se uvek sazna. Upravo to udruženje i Jovanov su najglasniji protiv pregovarača.
Pametnom dosta.
Ponavljam da me samo istina zanima.
 
Svesno krsim pravila foruma da malo relaksiram temu od vecitog prepucavanja.Postovani kolega a rezultati tog konkursa koji pocinje 5 decembra bar 75% su poznati!Pozdrav za sve buduce dobitnike mislio sam samo na nove
Postovane kolege zbog ovog posta imam tri dana prozivke da sam vas lagao,obmanuo da filozofiram.Da li u ovom postu se nazire da JA imam spisak sa imenima ljudi koji CE proci na konkursu od 5 decembra? Trebalo bi da isti dostavim da bi se predalo policiji.IZVINJAVAM VAM se za sve izneto u ovom postu.Pozdrav i budite mi zdravo.Verovatno sledi rastanak jer biti LAZOV i covek koji vas obmanjuje neistinama nije potreban na ovom forumu.i narusavati ugled istog.HVALA
 
Ja nisam ni na cijoj strani od pregovaraca ali samo naivni ljudi mogu da veruju onom iz Stiga i Jovanovu! Prvo je Stizanin predocio svima da je njemu u interesu samo svoje **greška odnosno njihovo, dok ovaj drugi koji se pojavio prosli put i nekim svojim postupcima uskratio ostalim pregovaracima ostale zahteve a sad je uz namestenu igru hteo da postane heroj!
 
Sada mi ono ,,kažnjeno" udruženje šalje kao neke dokaze o nekim lošim postupanjima pregovarača. Pitao sam da li hoće da to razjasni u direktnom verbalnom duelu sa pregovaračima. Sve vreme je izbegavao odgovor i pored mog insistiranja.
To važi i za tebe. Dođeš na sastanak i sve to predočiš pa da vino šta će oni reći.
Recimo, jednom udruženju je država dala veštačko đubrivo ali preko grada da ne bi se ostala udruženja bunila. A ako im grad da nema niko prava da se buni. Istina se uvek sazna. Upravo to udruženje i Jovanov su najglasniji protiv pregovarača.
Pametnom dosta.
Ponavljam da me samo istina zanima.
**greška moj preko grada!! Djubre su dobili nocu preko jednog coveka koji je prodao celo selo i udruzenje. Nemoj da se iznose netacni podaci. Licno sam svedok dogadjaja.
 
Ja nisam ni na cijoj strani od pregovaraca ali samo naivni ljudi mogu da veruju onom iz Stiga i Jovanovu! Prvo je Stizanin predocio svima da je njemu u interesu samo svoje **greška odnosno njihovo, dok ovaj drugi koji se pojavio prosli put i nekim svojim postupcima uskratio ostalim pregovaracima ostale zahteve a sad je uz namestenu igru hteo da postane heroj!
Mislis da je bila namestaljka?? Licno mislim da nije iskljuceno.
 
Nazad
Vrh