Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Biće uz seme još nesto sigurno, hemija ili đubrivo.I ranije su prilagani računi od đubriva, pre par godina.Voćari nemaju seme, tako da će se sigurno naći neki način da to bude zaista to.Nemojte da širite negativnu energiju i molite se da ne bude napravljen sporazum.Što se tiče goriva, po meni je isto da se sipa i kasnije vrati taj jedan deo od akcize, kao da je se to odmah i dobilo na pumpi.Mislim da pumpe nisu htele da jedan pištolj bude zauzet sa plavim dizelom , gde bi se uzimalo do 100 litara po hektaru.U Hrvatskoj je drugo, ima plavi dizel neograničeno sipanje ali samo u poljoprivredne mašine, ogromna je kazna ako ti nađu u autu.Ovde da je tako, svi bi vozili automobile na plavi dizel, to ne želi da država dozvoli.
 
Biće uz seme još nesto sigurno, hemija ili đubrivo.I ranije su prilagani računi od đubriva, pre par godina.Voćari nemaju seme, tako da će se sigurno naći neki način da to bude zaista to.Nemojte da širite negativnu energiju i molite se da ne bude napravljen sporazum.Što se tiče goriva, po meni je isto da se sipa i kasnije vrati taj jedan deo od akcize, kao da je se to odmah i dobilo na pumpi.Mislim da pumpe nisu htele da jedan pištolj bude zauzet sa plavim dizelom , gde bi se uzimalo do 100 litara po hektaru.U Hrvatskoj je drugo, ima plavi dizel neograničeno sipanje ali samo u poljoprivredne mašine, ogromna je kazna ako ti nađu u autu.Ovde da je tako, svi bi vozili automobile na plavi dizel, to ne želi da država dozvoli.
A sada niko ne zloupotrebljava agro karticu? Za 100 litara/ha će biti povrat 50 din/l a po 179 možeš koliko hoćeš i to svi zloupotrebljavaju.
 
A sada niko ne zloupotrebljava agro karticu? Za 100 litara/ha će biti povrat 50 din/l a po 179 možeš koliko hoćeš i to svi zloupotrebljavaju.
Naravno da je tako, međutim, razlika je 179 dinara i 129.....Sa cenom od 179 dinara mi smo skuplji od gotovo svih zemalja u okruženju.Dosta ljudi ide preko granice da sipa.To je svima dobro poznato, naravno i državi.
 
U vezi povraćaja za gorivo. Državi je samo važno da oseti obrt novca, makar on bio kratkotrajan. Te dve nedelje koje se čekaju su realno bespotrebne, jer smo videli na primeru nagradne igre da je skeniranjem fiskalnog računa preko telefona omogućen jasan uvid u kupovinu. Povrat za gorivo u stvarnosti ne bi trebao da se čeka duže od jednog dana.
 
Seme,hemija i djubrivo, to je dobro ako bude dozvoljeno...
Jedino seme soje mislim da to niko nece uzimati, kad je razlika izmedju semena koje ostavimo i kupovnog skoro da ne postoji jedino sto je kupovno bilo 210 dinara, a za hektar ti treba skoro pa 100 kg,,
Mada bi dobro bilo da se to taksativno navede, jer ovi iz vlade mogu drugacije da tumace nesto sto nije tacno napisano, koje djubrivo, koja hemija, koje seme.
 
Biće uz seme još nesto sigurno, hemija ili đubrivo.I ranije su prilagani računi od đubriva, pre par godina.Voćari nemaju seme, tako da će se sigurno naći neki način da to bude zaista to.Nemojte da širite negativnu energiju i molite se da ne bude napravljen sporazum.Što se tiče goriva, po meni je isto da se sipa i kasnije vrati taj jedan deo od akcize, kao da je se to odmah i dobilo na pumpi.Mislim da pumpe nisu htele da jedan pištolj bude zauzet sa plavim dizelom , gde bi se uzimalo do 100 litara po hektaru.U Hrvatskoj je drugo, ima plavi dizel neograničeno sipanje ali samo u poljoprivredne mašine, ogromna je kazna ako ti nađu u autu.Ovde da je tako, svi bi vozili automobile na plavi dizel, to ne želi da država dozvoli.
Kažu da mora da se unese (promene) u Ustav plavi dizel.
 
Koliko sam pročitao plavi dizel u Hrvatskoj je skoro samo na Ina pumpama, na ostalim ga nema, može da se dobije na kućnu adresu uz potvrdu da ga možeš koristiti naravno. Nadam se da će naši pregovarači predočiti da za neke poljoprivredne kulture kao što je pšenica trošak za seme je manji od 17 000 po hektaru, da se to samo još iskristališe šta i kako...
 
А шта би ти да сејеш семе са тавана и да ти држава на лепе очи да 300е/ха,ла самим прилагањем рачуна од семена цео круг је затворен и сви су на добити. Овим чином држава жели да подстакне људе да користе оригинално декласирано семе.
A ZASTO PLATITI SEME PSENICE 60-80 DIN,KAD JE NA TAVANU 18-19 A PRINOS DO 500 KG RAZLIKE.DOKLE LOPOVI DA SE BOGATE PREKO NASE GRBACE
 
Koliko sam pročitao plavi dizel u Hrvatskoj je skoro samo na Ina pumpama, na ostalim ga nema, može da se dobije na kućnu adresu uz potvrdu da ga možeš koristiti naravno. Nadam se da će naši pregovarači predočiti da za neke poljoprivredne kulture kao što je pšenica trošak za seme je manji od 17 000 po hektaru, da se to samo još iskristališe šta i kako...
Ima ga u proslosti na jako puni pumpi a sad je problem jer je drzava ogranicila marzu po litri goriva na nekih 8 centi ako se ne varam pa neke benzinske kazu da im je neisplativo prodavati
Ja sipam na adria oil kad mi dostave kuci uz naknadu od 3 centa po litri.
Dostavlja i ina uz tu naknadu kuci a sad jel jos netko dovozi neznam.
 
A ZASTO PLATITI SEME PSENICE 60-80 DIN,KAD JE NA TAVANU 18-19 A PRINOS DO 500 KG RAZLIKE.DOKLE LOPOVI DA SE BOGATE PREKO NASE GRBACE
Do sada nisi imao +17000 po hektaru a morao si da kupis kukuruz i suncokret a sada ćeš to seme imati džabe. Pšenica 250kg/ha x 70din = 17500 tako da i to pokriva a ostaje ti tvojih 250kg x 20din= 5000 dinara + selektovanje + zastita + tvoj rad u pripremi semena.

Jedino što je seme suncokreta po hektaru jeftinije od 17000 ali opet je bolje imati ga džabe nego platiti kao do sada.
 
Ima ga u proslosti na jako puni pumpi a sad je problem jer je drzava ogranicila marzu po litri goriva na nekih 8 centi ako se ne varam pa neke benzinske kazu da im je neisplativo prodavati
Ja sipam na adria oil kad mi dostave kuci uz naknadu od 3 centa po litri.
Dostavlja i ina uz tu naknadu kuci a sad jel jos netko dovozi neznam.
Daj nam molim te reci koliko su poticaji u Hrvatskoj, čisto da znamo, takođe i za stoku ako znaš?
 
Daj nam molim te reci koliko su poticaji u Hrvatskoj, čisto da znamo, takođe i za stoku ako znaš?
Za stoku ne znam. Za ratarstvo su smanjili poticaje, pisao sam o tome gdje su pojacali ali takav vid obrade i zasijavanja pokrovnog usjeva ne prolazi svuda ili bolje receno prolazi kod mene na mozda 20% povrsina.
Uglavnom klasicna obrada i klasicno ratarstvo je 100 eura osnovni poticaj na neogranicen broj ha
Dodatnih 100 eura za prvih 30 hektara
Dodatnih 60 eura za neogranicen broj hektara ukoliko imate 4 kulture (to je za preko 30 ha tko ima kao poljoprivredni subjekt i 3 kukture od 10 do 30 ha kao poljoprivredni subjekt) s time da 1 kultura nemoze biti prisutna sa vise od 60% i ona najmanje zasijana kultura mora biti na barem 10 % povrsina i nikako ne smije biti monokultura....
E sad dolazi slag na kraju torte a to je taj da ako obradjujete vise od 10 ha i zelite poticaj morate ostaviti 4% povrsina koje obradjujete jalovo tj ne smijete nista posijati a morate te povrsine odrzavagi dal kosenjem dal tannjuranjem ili nekom drugom obradom i na tim povrsinama ne dobijete nikakav dodatni poticaj osim ovog nabrojanog.
Ima tu jos bonusa npr na terenu di uspijevaju leguminoze tako da ako imate barem 20% ukupnih povrsina pod leguminozama da dobijete 145 eura na tim hektarima gdje su leguminize
Al kod nas to nema prodju jer smo sa sojom vec dugi niz godina najgore prolazili....
Nekad je bilo 240 eura poticaj i nista od ovoga nismo morali
 
@fendt515c
Jel kod vas imate porez na kraju godine na dobit ?
Koliko placate penzioni,doprinose i slicno preko gazdinstva,jel svima osto ili zavosi od velicine poseda ?
Porez na dobit se krece od 20% na svaki zaradjeni euro u sistemu pdv-a, 30% ako ste zaradili preko 40 000 eura cini mi se. Nekad je bilo za zaradu preko 30 000 eura 46% (nisu bili normalni) imate olaksice odredjene itd ali sad o takvim zaradama mogu ljudi samo sanjati.....
90 eura mjesecno za zdravstveno i mirovinsko su placali oni koji nisu u pdvu a tko je u pdvu placa oko 250 eura mjesecno mirovnssko i zdravstveno. Knjigovodja je oko 50 do 60 eura mjesecno.
Prednost pdva je sto bilo sto na pdv taj novac dobijete natrag kroz prodanu robu a mana je porez na dobit i vece dadzbine za mirovinsko i zdravstveno ali ce vam ujedno i mirovina biti veca nego ovima sto placaju 90 eura mjesecno. U pdv vas po sili zakona salju ako ostvarite godisnji promet od 40 000 eura (ne zaradu vec prihod i poticaji ulaze u prihod)
 
Nazad
Vrh