Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
To je kod nas do 5 000 000 odnosno i manje ker subvencije i to ne ulaze.
Znaci prakticno mozes da radis malu povrsinu 10-20ha i ne udjes u PDV, jel tad mozes da trosis nenamenski pare kako hoces i skidas sa racuna?
 
To je kod nas do 5 000 000 odnosno i manje ker subvencije i to ne ulaze.
Znaci prakticno mozes da radis malu povrsinu 10-20ha i ne udjes u PDV, jel tad mozes da trosis nenamenski pare kako hoces i skidas sa racuna?
Pa do jedno 40 ha se ne ulazi u pdv na ovim losim cijenama a lane tko je prodao svu robu na 22 ha je maltene ulazio u pdv. Mozes trosit novce kako god zelis jer sistem pdv-a za obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo sto sam ja niie isti zakonsko kao npr D. O. O (drustvo s ogranicenom odgovorosnoscu) ili dionicko drustvo e oni ne mogu trosit odredjene iznose kako zele ali je njima i porez ujedno manji 24 % za sve ali imaju npr olaksicu da kada kupe zemlju da ta zemlja ide u trosak a nama u opg-u zemlja ne moze ici u trosak da nam smanji zaradu. Svaki sistem ima prednosti i mane.
Nekad je prag ulaza u pdvu bio 30 000 eura i porezni razredi su bili dosta losi tipa na 30 000 eura svaki iduci euro se oporezivao 36%za opge i 46 %za obrte. A nisi mogao, izdavati racune za usluge ako nisi obrt bio.
Sad su porezni razredi u redu. Npr opg zaradis 20 000 eura godisnje. Olaskicu imas sam za sebe u iznosu oko 5000 eura i za svako, dijete po 2500 eura. Imas isplatu bozicnice darovnica itd oko 1000 eura pa tako tko ima dvoje djece na sebi i ovo oko 11 000 eura umanjis i tako, da na 9000 eura platis 20% sto nije puno.
 
Ljudi poceli vec da racunaju subvencije i kako da se potrose tih 17000 na repromaterijale a jos se nezna sta ce pisati u tom sporazumu vlade i Udruzenja poljoprivrednika,,,
Ako dobijes jednu bitku ne znaci da si dobio rat (verovatno neka poslovica)
Pisaće, ima da nam Vučko dosadi sa pričom kako je on dao rekordne subvencije...:udri:
 
Dodatnih 60 eura za neogranicen broj hektara ukoliko imate 4 kulture (to je za preko 30 ha tko ima kao poljoprivredni subjekt i 3 kukture od 10 do 30 ha kao poljoprivredni subjekt)

Под културама се мисли на једногодишње културе (житарице, уљарице, поврће...)? Шта је са детелинама, ливадама... је л’ има подстицаја, је л’ то не улази у број култура?

Dodatnih 60 eura za neogranicen broj hektara ukoliko imate 4 kulture (to je za preko 30 ha tko ima kao poljoprivredni subjekt i 3 kukture od 10 do 30 ha kao poljoprivredni subjekt)

Значи 3 културе на 10 до 30 хектара, 4 на преко 30. А ови са мање од 10?

i nikako ne smije biti monokultura....

Тј. мора плодоред на тој парцели?
 
Daj nam molim te reci koliko su poticaji u Hrvatskoj, čisto da znamo, takođe i za stoku ako znaš?
Ja sljedeće godine planiram prijaviti samo nekih 15ha samo osnovni poticaj od ukupne površine (cca 28ha)..taman da pokrijem kvotu da bih dobio potrebnu godisnju količinu plavog dizela...pa ce onda poticaj po hektru mi ispasti oko 65 e/ha

Malo sam računao do sitnih detalja ovih dana, od troškova goriva, napravljenih ('dodatnih') kilometara autom, vremena i papirologije, čekanja i j'bavanja sa inspekcijama i kontrolama itd financijski će mi biti isplativije nego da trazim osnovni poticaj, pa poticaj za mlade, pa poticaj za eko sheme (leguminoze, konverzacijska......) itd za svih 28ha koje obrađujem

+ najveći plus toga, puno više vremena za samu poljoprivredu i da se uradi sve na vrijeme bez trčanja i sa manjim ulozima i troskovima proizvodnje (evo npr ove godine da nisam morao trcati i nositi papire za poticaj, mogao sam 'uštediti' jedno prskanje manje soje, i zakasnio sam dva dana i bila potrebna korekcija...)

citajuci ovih dana forume EU članica mi iz Hr imamo najmanje poticaje u EU,
npr vecina drzava clanica za eko sheme prijavljuje na kraju godine za proslu sezonu, sto je po meni puno 'lakse' nego kao kod nas tokom sezone ili prije sjetve, jer godina je prošla, znaš šta si zadovoljio i za čega možeš ići prijaviti itd, ispada da moramo proricati budućnost i znati kakva će godina biti sto se tice padalina itd
ili npr ja koji sijem pokrovne usjeve na strnjake vec duzi niz godina, sad vise ne mogu po svojim datumima koji su se meni pokazali puno uspješnijim prethodnih godina sto se tice same uspješnosti zelenog pokrova za moje područje, ove godine sam slušao tj morao postivati njihove datume do kad mora biti posijano i na pola njiva mi prakticki uopće nije uspio zeleni pokrov, em sam bacio novce, em nikakve koristi od tih radnji potrebnih za zeleni pokrov (priprema, sijanje itd)
I sad posto pokrovni usjevi nisu uspjeli parcele na arkodu su mi u crvenom i nema poticaja, pa komplikacije salji sto fotografija, cekanje kontrole na terenu itd
npr Nizozemci mogu imati i 3000 e/ha (3 tisuce) a vaze im vecinom isti zakoni kao kod nas sto se tice ZPP-a EU-a

npr ovo za certificirano sjeme, moze biti i dvosjekli mač, ak gledamo kako je kod nas bilo....

da zakljucim, na mostu dobijes na cupriji izgubis ;)
 
Jednom recenicom jeb. lud zbunjenog . Kod vas treba biti doktor da se sve to shvati i u praksi odradi . Treba se zemlji posvetiti 100% a ne papirima .
 
To je kod nas do 5 000 000 odnosno i manje ker subvencije i to ne ulaze.
Znaci prakticno mozes da radis malu povrsinu 10-20ha i ne udjes u PDV, jel tad mozes da trosis nenamenski pare kako hoces i skidas sa racuna?
Mislim da se niste razumeli. Ti misliš na promet van sistema PDV-a, a on misli na čistu dobit koju staviš u džep u sistemu PDV-a.
 
Nazad
Vrh