Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ukratko , ako dobijete ovo sto je obecano , Bosni je bolje da umjestu eu , trazi pristup Srbiji . Svaka cast protestantima , ili su uboli neki tajming ili su uboli u slabu tacku ,al otkad su krenuli u proteste , pocevsi od Stiga pa dalje mnogo se ostvarilo.
Nemamo mi skoro nista ovde u ratarstvu u poredjenju sa tih 35000 din sto vam obecano.
Objasni šta se sve dobija od subvencija kod tebe, pitam Već dva, tri puta, niko da kaže?
 
Pisano nekad vise puta. Ja znam za ratarstvo.
100lit nafte po ha po cijeni minus 38 centi od trenutne cijene na pumpi. Sad je npr oko 1.32e na pumpi pa bi bilo sad 0.94e
Za registrovanje zemlje nemora ugovor samo izjava , mada je komplikovanije kad ima vise suvlasnika i ako nije ziv vlasnik.
Za kukuruz nema nista vise. Za psenicu 200e po ha mislim. Za uljarice soju ,suncokret, repicu oko 80e po ha plus negdje oko 40e po toni na kraju. Mehanizacija povrat 40 posto svake godine a sad ima i neki Madjarski posticaj za njihovo. Navodnjavanje 40 posto, osiguranje 50 posto i to je to.Za objekte 40 posto ako imas sve papire.
Da ima kapitalna ulaganja daje nesto i opstina ,al nije to nesto , pogotovo manje opstine
Da dodam ovo vazi za RS , u federaciji je vise po ha , oko 200e za sve
 
Pisano nekad vise puta. Ja znam za ratarstvo.
100lit nafte po ha po cijeni minus 38 centi od trenutne cijene na pumpi. Sad je npr oko 1.32e na pumpi pa bi bilo sad 0.94e
Za registrovanje zemlje nemora ugovor samo izjava , mada je komplikovanije kad ima vise suvlasnika i ako nije ziv vlasnik.
Za kukuruz nema nista vise. Za psenicu 200e po ha mislim. Za uljarice soju ,suncokret, repicu oko 80e po ha plus negdje oko 40e po toni na kraju. Mehanizacija povrat 40 posto svake godine a sad ima i neki Madjarski posticaj za njihovo. Navodnjavanje 40 posto, osiguranje 50 posto i to je to.Za objekte 40 posto ako imas sve papire.
Da ima kapitalna ulaganja daje nesto i opstina ,al nije to nesto , pogotovo manje opstine
Da dodam ovo vazi za RS , u federaciji je vise po ha , oko 200e za sve
Ne zavidim ja vama na subvencijama sve je to skromno i vase i nase.Ali me interesuje tvoje misljenje ko ce lakse da ispuni uslove za madjarske podsticaje?Jos jednom pozdrav za sve postignuto na protestima valjda ce svi da se dozovu pameti posebno pravi deklarisani poljoprivrednici
 
Za madjare placas ti 30% od ukupne cijene. Predas predracun i cekas tamo do Februara da li si prosao ili ne. Ako prodjes uplacujes tih 30% i cekas masinu. To s Madjarima je bilo dva konkursa do sad, da li ce vise biti to se ne zna. Za masine kao sto Momo kaze 40%, za mladje od 40 god i ako je zena nosilac gazdinstva 50%, s tim da masinu uplacujes kompletan iznos, pa kroz 3-4 mjseca dobijas pare nazad. Za gorivo je -0.38 od cijene to drzava placa, nama je opstina jos obecala - 0.23€, ali jos nismo dobili pare. Za stocare, npr za junad odredi se fond, od prilike moze da dobijes po grlu od 75-150€. Dok u Federaciji oni imaju dosta bolje uslove, imam dosta prijatelja tamo, oni na masine mogu izaci cak na 75% imaju drzavni podsticaj i kantonalni. Za stoku imaju za jedno musko tele 340€, dok za junicu imaju 410€..
 
Pisano nekad vise puta. Ja znam za ratarstvo.
100lit nafte po ha po cijeni minus 38 centi od trenutne cijene na pumpi. Sad je npr oko 1.32e na pumpi pa bi bilo sad 0.94e
Za registrovanje zemlje nemora ugovor samo izjava , mada je komplikovanije kad ima vise suvlasnika i ako nije ziv vlasnik.
Za kukuruz nema nista vise. Za psenicu 200e po ha mislim. Za uljarice soju ,suncokret, repicu oko 80e po ha plus negdje oko 40e po toni na kraju. Mehanizacija povrat 40 posto svake godine a sad ima i neki Madjarski posticaj za njihovo. Navodnjavanje 40 posto, osiguranje 50 posto i to je to.Za objekte 40 posto ako imas sve papire.
Da ima kapitalna ulaganja daje nesto i opstina ,al nije to nesto , pogotovo manje opstine
Da dodam ovo vazi za RS , u federaciji je vise po ha , oko 200e za sve
Ми немамо 200 евра по хектару. Једва смо прошле године добили 18 000. То је око 150 евра. Пре тога 9000. Неће бити ни сад више. Биће као неки повраћај, а то је увек на дугом штапу. Ја на посејану детелину нећу ништа да сејем.
И за јесењу сетву изгледа неће бити ништа претпостављам. Ја сам ионако бацио рачуне. И да буде не могу да докажем.

Послато са 22081212UG помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za madjare placas ti 30% od ukupne cijene. Predas predracun i cekas tamo do Februara da li si prosao ili ne. Ako prodjes uplacujes tih 30% i cekas masinu. To s Madjarima je bilo dva konkursa do sad, da li ce vise biti to se ne zna. Za masine kao sto Momo kaze 40%, za mladje od 40 god i ako je zena nosilac gazdinstva 50%, s tim da masinu uplacujes kompletan iznos, pa kroz 3-4 mjseca dobijas pare nazad. Za gorivo je -0.38 od cijene to drzava placa, nama je opstina jos obecala - 0.23€, ali jos nismo dobili pare. Za stocare, npr za junad odredi se fond, od prilike moze da dobijes po grlu od 75-150€. Dok u Federaciji oni imaju dosta bolje uslove, imam dosta prijatelja tamo, oni na masine mogu izaci cak na 75% imaju drzavni podsticaj i kantonalni. Za stoku imaju za jedno musko tele 340€, dok za junicu imaju 410€..
Iznosi me ne interesuju toliko jer svaki % povrata je dobrodosao,pitao sam a uslove koje moras ispuniti da bi konkurisao.Evo uzmi mene za primer iako sam madjar neispunjavam uslove.
 
Ne mogu ratari pregovarati ni izpostavljati zahteve u ime voćara jer o tom poslu malo znaju .
Voćari napravite udruženje ,iskristališite zahteve ,pridružite se ostalim udruženjima i onda može argumentovano da se pregovara sa činovnicima.
Udruzenja postoje,da treba da se ide na pregovore,proteste treba...Al dok svako ide posebno stocar ,ratar,povrtar,vocar..... mnogo smo ranjivi i nema tu od buducnosti u poljoprivredi nista...
 
Niko ovde da kaze jel se pricalo i dogovorilo na koji nacin ce se dokazati i pravdati ti racuni recimo za setvu kukuruza??
Zna se godinama unazad da se kupovali racuni od radnika iz poljoprivrednih apoteka i tako pravdali i dobijali subvencije i oni koji nisu radili svoju zemlju odnosno davali su zemlju u zakup a imali gazdinstva na svoje ime...
JEL RESENO TO NEKAKO??
 
Niko ovde da kaze jel se pricalo i dogovorilo na koji nacin ce se dokazati i pravdati ti racuni recimo za setvu kukuruza??
Zna se godinama unazad da se kupovali racuni od radnika iz poljoprivrednih apoteka i tako pravdali i dobijali subvencije i oni koji nisu radili svoju zemlju odnosno davali su zemlju u zakup a imali gazdinstva na svoje ime...
JEL RESENO TO NEKAKO??
Pa naravno da je rešeno, još onomad kad je uvedena obaveza izdavanja fiskalnog računa i obaveza kupca da ga nosi u krugu xy metara od mesta kupoprodaje i izdavanja pomenutog računa.
 
Pa naravno da je rešeno, još onomad kad je uvedena obaveza izdavanja fiskalnog računa i obaveza kupca da ga nosi u krugu xy metara od mesta kupoprodaje i izdavanja pomenutog računa.
Staaaaa li si ovdee napisao tooo samo Bogg dragi znaa, ILI sam ja tolikoo maloumannn da pa nisam NISTAA RAZUMEO...
Manite taj sarkazam i zajebanciju,DAJTE OZBILJNO DA PRICAMO
 
Ajd kad vec pricamo o madarima 5 decembra otvara se konkurs prosparetija za mala gazdinstva do 10 krava ili 5 hektara zemlje pa ko ispunjava uslove nek konkurise
 
kakvo bre pravdanje racuna pa to ce da se otegne nema nista. pare unapred pred setvu treba da idu. daju 50.000e po radniku stranim srafciger kompanijama a ne mogu 500e po hektaru za srpskog seljaka. ma daj.ma ovi pregovaraci su ,....Ja sam zvao malinare i to su izgovori znaci uzas.
ma sad cu da idem da slikam dizel posto daju zeleznicama bez akcize i to vecito niza cena i ko zna jos kojim drzavnim firmama
ona dizelka od kenedi od 140 litara zapremine V16 1900ks trosi ko luda
 
Ajd kad vec pricamo o madarima 5 decembra otvara se konkurs prosparetija za mala gazdinstva do 10 krava ili 5 hektara zemlje pa ko ispunjava uslove nek konkurise
Svesno krsim pravila foruma da malo relaksiram temu od vecitog prepucavanja.Postovani kolega a rezultati tog konkursa koji pocinje 5 decembra bar 75% su poznati!Pozdrav za sve buduce dobitnike mislio sam samo na nove
 
Ovo je odlično, javite se članu [B]kalman 58[/B] da bi ste saznali te rezultate. Bilo bi još bolje ako bi ostavio broj telefona da te ljudi mogu nazvati da im pročitaš da li su na spisku ovih što su prošli konkurs.

Ili možda najbolje kada ti je poznati i znaš 75 posto onih koji će proći konkurs, da možda ovde objaviš imena, da se ljudi saznaju navreme.

Ili ti možda zapravo nisi upoznat koji 75% njih prolazi konkurs, nego si to napisao ovde samo da bi pisao malo offtopica.
 
Biće nam bolje kada budemo gledali u svoju avliju, a ne u tuđu. Odem, kupim, uzmem račun i td. Da svako to uradi ne bi bilo računa u poljoprivrednoj apoteci. Šta mene briga šta moj komšija radi ili ne radi. Prvo treba da se ustroji osnova, pa tek onda nadogradnja. Mi se bavimo krovom i svađamo kakav ćemo crep staviti, a nemamo ni temelj ili je loš i zbog lošeg temelja će se sve raspasti.
I taj fiskalni on nečega (đubre, seme i td) je postojeći, nije falsifikovan. Ako ne može neko da ga iskoristi zašto ne bi taj postojeći račun iskoristio neko drugi ? Mogu ja da kupim seme, meni ne treba račun i dam komšiji kome je preteklo semena kukuruza od prošle godine ili 1.000 nekih drugih primera.
 
Ha,ha,ha,ha,ha....
Kada ne uspeju pregovori krivi su banacani i stižani.
Stvarno sramota od nekih članova koji ovo pišu.
Za Stig mogu da kazem da se prikljucio protestima i dao podršku istim.
Nije učestvovao u pregovore jer pregovarači nisu hteli druge osim 4 udruženja potpisnici nečega.
Zato ako ste usrali pregovore i dali podršku ovoj vlasti da se hvale kako su sve rešili nemojte nas iz Stiga kriviti.
Večiti problem poljoprivrednika nije rešiv tako što drugog napadaš. Krivac je vlast i vlada za sve loše u agraru. Usmerite bes na njih.
Voćari koji hoćeju veće subvencije treba tražiti od vlade a ne zamerati ako su nešto ratari dobili. Takav stav vlasti odgovara.
Kad bi bilo sreće pa svi da nastupimo zajedno na protesrima većina bi sve i dobila.
Moraću neko vreme da vas napustim samo zbog nekih članova koji jedino na ovom forumu smeju nešto da napišu. A da kažu negde gde bi trebalo ne daj Bože, da se zameraju vlasti. Živela Srbija.


Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh