Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ako neko npr ima50 vagona robe kuci , kako ti kazes , jer to pokazatelj da on nema pravo da protestvuje , nego samo moze da protestvuje onaj koji nema nista ?
 
Ako neko npr ima50 vagona robe kuci , kako ti kazes , jer to pokazatelj da on nema pravo da protestvuje , nego samo moze da protestvuje onaj koji nema nista ?
okrenuo si tezu

pa upravo je protest zbog ne izdrzivosti tj nema profita u poljoprivredi

dok neki cekaju ili su cekali cenu pa se zeznuli,kupili traktore ovo ono cena pala,rate stigle i sad ne volja


jos cuvene 2012 i suse
drugar od 2010 i 2011godine imao kukuruza,cena 2012god 29din---dobijao 30...njemu malo hoce 32

onda odjednom ko se seca bude nevidjen pad
izgubio 200k evra

i onda ko ona pesma bice skoro propast sveta

a i sad ima covek koji je dobijao 42,5din za psenicu i nije dao,jos uvek je na lageru od prosle godine....pre nekih mesec dana sam pricao sa njim za sada je kako on kaze u minusu milion i 300hilj dinara ali sad se inati,verovatno samom sebi al to njegov problem
 
I za ovo ima.resenje kako da se izvuce lova a da ne platis porez na istu...sta mislis kako veliki posluju u bilo.kojoj bransi i koji su u PDV, a kako bi izbegli placanje istog....tako da sap posoa da treba prvo srediti DOO sektor pa onda preci na nas...a ne da mi budemo opet zamorcici za naplatu poreza, iovako su nam kozu s sledja skinli...
E zato treba biti na protestu, pa da tamo neko zna da lose odluke necemo precutati vise nijednom…
 
Jednostavno, zemlja u zakupu nema pravo na subvencije i ciao regazzie....gazdinstvo koje ima recimo 10ha zemlje, a nema ni grama na skladistu ili prometa preko racuna, ugasiti i onempgucoti da isto dobije subvencije...eto kao se resava zamlja kja js data u zakup..isto ko i drzavna...nemas pravo na subvencije...
A sta da radimo mi koji nemamo ni 10 hektara zemlje i koji ne prodajemo robu preko racuna,koliko znam pijace jos uvek nisu zabranjene...
a tu robu treba prevesti sa kamionom ,kombijem,kolima.... tako da i za to bi trebalo gorivo po nizim cenama...
 
Aj da otvorimo temu "mišljenja i stavovi o pregovorima s državom i o uslovima na tim pregovorima"

I da @vasovac masa ovog ispregovaranog ide najviše na ruku ratarima, nama manje, a najmanje povrtarima, pisao sam već negde o tome.
Međutim, oni se najviše i bore, zar ne? Gde smo mi? Ja imam desetak hektara, povrtari hektar, dva. I ne samo to, totalno su drugačiji uslovi i način poslovanja, ne mogu, tj. ne bi trebalo da budu isti uslovi za sve. Primer za gorivo koji si pomenuo @vasovac. Drugar se bavi povrćem. On bukvalno svakog dana sprema robu i vozi je na pijacu na Novi Beograd. Ima plastenike, stalno ima robe. On mesečno kombijem pređe oko 2000km samo na to odvoženje robe na pijacu. To je godišnje bar 20000 kilometara. Njemu godišnje treba oko 2000 litara goriva po povlašćenoj ceni, a dobiće 100-150 litara! To je samo jedan primer razlika u potrebama.
Ali, lepo reče @novii ili @Matić izađite, dođite na dogovor, dajte sugestije i predloge. Jesmo krivi što se ne borimo, bar se ja tako osećam.
 
Poslednja izmena:
Stočari su prvo ratari pa tek onda stočari. Jedan stočar se žalio na razgovorima u Kisaču da ne sme da uzme zemlju u zakup jer je dobio po principu prioriteta od države na 15 godina.
 
Ja sam stočar i ratar, dva veoma perspektivna zanimanja tj.grane poljoprivrede u današnje vreme.Odgovorno tvrdim da oni koji se nisu nikada bavili stočarstvom nemaju prava o istom da pišu niti išta pregovaraju jer je u njihovim očima samo ono da stočari dobijaju državnu zemlju po pravu prečeg i ništa drugo od argumenata nemaju niti znaju kako ta grana uopšte funkcioniše.Nigde nije bilo ni jednog jedinog ratara na pomolu kada se išlo u BG ispred ministarstva na protest i prosipanje mleka, dakle očigledno je da svako za sebe treba i mora da se izbori jer tuđa ruka svrab ne češe.
 
А јбг никад се никоме неће удовољити, мени то не смета што сточари добијају по праву пречег. Али ме гадно иритира што квази сточари на инстант фарме добијају државну земљу и дају је у под закуп. Ту су буквално сви оштећени,од државе до стварних и, искрених пољопривредника. Код нас су се сточари били побунили због тога па су им на конту тога, а на штету ратара повећали хектаре по грлу и ратари остали без државне земље. Када би се те лажне фарме погасиле и стављени власници на доживотне црне листе уз примерену новчану казну много би више земље било за све који од пољопривреде живе.
 
Andrija za predsednika !
 
Ja sam stočar i ratar, dva veoma perspektivna zanimanja tj.grane poljoprivrede u današnje vreme.Odgovorno tvrdim da oni koji se nisu nikada bavili stočarstvom nemaju prava o istom da pišu niti išta pregovaraju jer je u njihovim očima samo ono da stočari dobijaju državnu zemlju po pravu prečeg i ništa drugo od argumenata nemaju niti znaju kako ta grana uopšte funkcioniše.Nigde nije bilo ni jednog jedinog ratara na pomolu kada se išlo u BG ispred ministarstva na protest i prosipanje mleka, dakle očigledno je da svako za sebe treba i mora da se izbori jer tuđa ruka svrab ne češe.
Da je lako biti stočar, ja prvi bih ostao stočar, taj de nije sporan. Ja sam samo izneo šta se pričalo na sastanku. Smeta mi kada stočar izađe pred medije i kuka kako su ratari nešto do ili a stočari ništa. A on obrađuje 250ha i 150 grla. Taj je nekoliko puta veći ratar nego stočar. Ali ponavljam, svaki stoćar je prvo ratar, čast izuzetcima. Jer da bi nahranio stoku prvo mora da poseje njivu. Kukali su da su skupi ratarski proizvodi, sada sigurno nisu (nikad jeftiniji). Smeta mi upiranje prstom u ratare, a krivac je UVOZ i DRŽAVA.
 
Samo da posetim, na prošlogodišnjim protestima je prvi zahtev bio SUNCOKRET i MLEKO. Niti imam suncokret, niti mleko, niti sam imao, niti ću imati. Većina mojih saboraca je u istoj situaciji i borili smo se. A niko drugi kada je protestvovao stočari, malinari i td nisu ništa spominjali osim isključivo njihovih muka i tema. Neka svako posluša snimak moje izjave ispred Vlade. Rekao sam: ni jedan građanin ne sme biti siromašan bez obzira čime se bavi ako je kvalitetno produktivan (ako puno prroizvodi kvalitetnog ili radi kvalitetno).
 
Nazad
Vrh