Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Nema jedinstva zbog laži, izvrtanja činjenica, pogrešnog upiranja prsta i cinizma.
Kao što sam prestao da se borim za interese ,,hobista" zbog njihovog bezobrazluka, tako ću prestati da se borim za stočare zbog postupaka samih stočara.
Zar ti nisi bio ozbiljan stočar?
 
Ja ne bih održao satanak zbog toga i sutra bih radilalizovao proteste dok ne dozvole prisustvo svima.
 
Neće baš biti...
Nemam sad vremena da pišem ,eto me kasnije.
Hajde napiši nam, moguće da sam i ja pogrešio pa ne znam o čemu sam 50 sati pregovarao.

Srbija, poljoprivreda i protesti: Poljoprivrednici postigli dogovor sa Vladom, traktori se povlače sa ulica​

  • Dejana Vukadinović
  • BBC novinarka
10 avgust 2022
Ažurirano 16 avgust 2022
Traktori

AUTOR FOTOGRAFIJE,PORTAL 021.RS
Posle osmodnevnih protesta i niza pregovora, predstavnici poljoprivrednika su postigli dogovor sa Vladom Srbije i traktori će se, ponovo, sa ulica vratiti na njive.
Dogovor je postignut u svim tačkama koje su ratari tražili, mada im nisu svi zahtevi u potpunosti ispunjeni.
Vlada je predložila konačnu cenu suncokreta poljoprivrednim proizvođačima od 73 dinara po kilogramu, a isplata je dogovorena do 15. oktobra tekuće godine, prenosi RTS.
Istim dogovorom, ograničena je marža posrednika na maksimum 2,6 dinara, dok trošak transporta robe od otkupnog mesta do uljare, snose same uljare.
Kad je reč o gorivu, podsticaj u narednom periodu iznosiće 20 dinara po litru, za 50 litara po hektaru, dok će se premija za mleko za jedan kvartal u 2022. godini povećati na 15 dinara.
 
Kasnije nisam tu, na forum ne ulazim baš redovno...Kome još neke stvari nisu jasne u vezi protesta, ko je šta tražio, ko se borio za mlekare, ko je u kom pozorištu, neka otvori oči i uši...

IMG-4a34d0702bf62fdd7daad8b05171016c-V.jpg

I još jednom, kretanje visine premije...

Molim da mi stručnjaci koji misle da su cene ratarskih proizvoda pale u celom svetu jer su nama podigli subvencije i premiju ne repliciraju.
 
Ovo za novinare je bas smesno, prvo smo rekli da mi biramo novinare, sad se popusta, a popusta se i za gorivo… opet neki cudni mirisi kao i svaki put necu ovo i ono, pa onda ipak rekli smo da moze… nervira me tako debelo odstupanje i nisam jedini koji to vidi…
 
Nema logike da sad prestaneš da se boriš jer ti protivreči ili te zeza 5 stočara, to je poenta, altruistu ne mogu da poremete dva negativna mišljenja...
Svi stočari koje lično poznajem samo nas kritikuju, a sede kod kuće. Kada im argumentima osporim sve kritike oni se smeju kao Ljubče Dragoljubče. Jednom se mora preseći i bobu reći bob, a popu reći pop. Jbg, takav sam. Vređaju me laži, manipulacija i slično, za ostalo nije problem.
 
Zato što jedna lasta ne čini proleće.
Zaista mislim da si zlonameran, a tvoja poruka to dokaziju.
Ućutkaćeš me jedino kada me blokiraš ili mi argumentima dokažeš da nisam upravu.
Ja sam davno stekao utisak da ti nije drago da se ovde piše o protestima i protiv vlasti. Sve činiš da ja tako mislim.
 
Tvrdim da će bez prisustva svih medija vlast preko njihovih medija napraviti da pregovarači nisu znali šta hoće, da nisu mogli da se dogovore međusobno. Da je dogovor izosto zbog poljoprivrednika. A da je vlast imala najbolje namere da pomogne poljoprivrednicima.
Daj Bože da nisam upravu.
 
A bio sam iznenadjen kad sam procitao da novinari mogu da prisustvuju, kad ono ipak se krilo nesto, verovatno samo podobni mogu da prisustvuju pa onda mogu da pisu hvalospeve ako se postigne dogovor.

Zar nije jednostavnije da svi koji imaju registrovano poljoprivredno gazdinstvo imaju pravo na 100 l po hektaru, ne vezano da li su stocari,ratari povrtari?
 
Sutra bi trebalo prihvatiti sta god da se ponudi bez mnogo kalkulacija.
Naivan si. Veruj mi da ne možeš da shvatiš sa kakvom bagrom imamo posla. Ti nisi u životu sreo takve ljude. Konjušari tamne puti po vašarima su male mace. Bojim se da nas sve i za sve ne izlevate. Čuo si na sastanku da sam slično rekao kao i ti sada. Ali u pitanju su novi momenti.
 
Ovde zaista neki ne mogu ništa da shvate, ponovo sam napravio istu grešku ulaskom na forum...Da li ljudi stvarno toliko ne razmišljaju ili imaju neki drugi problem, zaista neverovatno. Nisam umešan u organizaciju ali znam kako svaki seljak razmišlja, mislim da je kolega Dobrinčan samo jednim dolaskom na sastanak shvatio problematiku i zašto se rade neke stvari dok nekima ne vredi više ni objašnjavati...Da nam ne slabim poziciju, evo 10000. pokušaj da neki shvate o čemu se radi...Poslušajte minut šta je glavni problem protesta...
 
Poslednja izmena:
Samo da scenario nije sledeci da su naprdnjaci narucioci protesta, NEKI pregovaraci ce ih bolje unovciti nego bilo koje subvencije.
Picousti ce izaci pred kamere i reci sve sto su trazili mi smo im dali.
Da opet ne pojede vuk magarca.
 
Samo da scenario nije sledeci da su naprdnjaci narucioci protesta, NEKI pregovaraci ce ih bolje unovciti nego bilo koje subvencije.
Picousti ce izaci pred kamere i reci sve sto su trazili mi smo im dali.
Da opet ne pojede vuk magarca.
Prosvetli nas kad je vuk pojeo magarca i koji su pregovarači nešto unovčili. Pošto nisi upućen, da te obavestim da se pregovarači pitaju otprilike kao i ti.
 
Samo da scenario nije sledeci da su naprdnjaci narucioci protesta, NEKI pregovaraci ce ih bolje unovciti nego bilo koje subvencije.
Picousti ce izaci pred kamere i reci sve sto su trazili mi smo im dali.
Da opet ne pojede vuk magarca.
Samo da scenario nije sledeći, da su naprednjaci naručioci širenja sumnje u proteste i da će NEKI koji to rade bolje unovčiti sumnje nego bilo koje subvencije ?
Picousti će izaći pred kamere i reći : sve što su tražili mi smo im dali.
Da opet ne pojede vuk magarca.

O sumnji u proteste i oregovarače piše onaj koji radi na svom poslu i odnara kod kuće i nikako ne učestvoje u onome u šta iznosi sumnju.
Kako se to zove ?
 
Nazad
Vrh