Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Tako je, pa su od stočara uzeli 4 dinara od premije da isplate doplatu za suncokret.Ti bar sve to znaš, ne treba nikoga opravdavati a o ujedinjenju nema ni govora, čitao sam dosta komentara o protestima a od strane raznih udruženja i mogu reći da ima mnogo materijala ne za Holivud nego isključivo za Bolivud.Kako se lupetaju gluposti, prozivaju i .ebu jedni druge a niko neće da prizna da se svi krčkamo u istom loncu.
 
Matiću, nije istina. Prošle godine u avgusti je premija za mleko podignuta po zahtevu protestanata sa 10 na 15 dinara, kada se protestvovao za suncokret zbog posledica zabrane izvoza ulja, pa posle je podignuta na 19.
A u maju ove godine je sa 19 smanjena na 15, tako da nije istina to što pišeš. Takve zaključke možemo donositi za sve i svaša.
Ja sam isključivo pisao o avgustu prošle godine kada sam znao šta se dešava.
Ove godine sam statirao i znam da smo izborili pkus 9.000 din/ha.
I ti upireš prstom u pogrešnom smeru. Jer problem sa mlekom je nastao kada su se uvozile ogromne količine mleka u prahu i kod nas namešavale, a mleko od stočara nisu mlekare htele da kupuju. To je mlekarima bio najveći problem, a ne da li je premija 10, 15 ili 19 dinara po litri.
Koja moja reč je laž ili zma namera ?
 
Prošle godine posle protesta premija je sa 15 pala na 10 i tako je isplaćen poslednji kvartal prošle i prvi ove godine.
Drugi i treći posle protesta u Mrčajevcima ,Beogradu nekoliko blokada mosta u Šapcu o konačno protesta ujedinjenih udruženja u Maju je dogovorom preCednika i podobnih udruženja je isplaćen po 19 din.
 
Neće baš biti, pre protesta je premija bila 10 dinara, onda je povećana na 15 dinara i naš zahtev i dogovor je bio za ubuduće da bude najmanje 15 dinara međutim ministarstvo to nije ispoštovalo , čim su isplatili jedan kvartal po 15 dinara smanjili su premiju u novembru na 10 dinara ponovo. Smanjenje od 4 dinara nije bilo. U proleće je premija podignuta na 19 dinara.
 
Matiću, nemoj sad i ti pisati gluposti. Zamisli kad bi sad neko napisao da je posle nove godine podignuta cena za 9 dinara premije time što je oteto od ratara iako je nikad jeftinija stočna hrana naspram cene mleka.
Pre protesta je premija bila 10 dinara, komedijaš iz Bavaništa je na nagovor čuvara groba potpisao da bude samo jedan kvartal 15 dinara. Mnogi su se u to vreme krili po baštama pa nisu ispratili situaciju.
 
Ja sam uvek na protestima i medju prvima sam, ali ovaj put zameram sto se diglo na 100ha sa 20ha pre nego sto se povecao iznos istih… po meni ja se u svemu ovome uopste ne spasavam nego pravimo jaz izmedju onih koji poseduju 200+ ha i nas sa 40-50ha. Sa ovim sto kazem se jako puno ljudi slaze, i mali i srednji ratari jako grese sto ih nigde nema da mozemo da kazemo nesto i da se to prihvati.
 
@olalija Krajnje je vreme da zapatiš krave. 😁
Takođe, kad je počela isplata doplate za suncokret doneta je odluka da se premija za mleko vrati na 15 dinara. Napiši da ti se sve izbrkalo a ja ću lako zapatiti krave...:haha::haha::haha:Uozbilji se, nije ovo DZ pa da se pale maloumna grla spremna za indoktrinaciju...
Eeee, lako je pisati svašta kad je sećanje kao kod kolibrija...
 
Neće biti. Koprcanje ne pomaže. Doplata je prebačena u 2023 da bi se izbeglo preveliko prekoračenje budžeta za 2022, tako da je doplata jedan od razloga povećanja budžeta uz naravno premiju...:cao::cao::cao:
 
Ajd' dobro, amin.
Nemoj se ljutiti, evo jedna zanimljivost. U 2022. godini je na osnovu premije za mleko isplaćeno 105 miliona evra na nekih 840000 tona mleka, samo kravljeg. Za suncokret o kome se pričaju legende, celih 11 miliona evra...To vam je kao da je Draginja Vlk 7 puta rebrendirala logo Pošte...
 
Sve ovo gore navedeno vam je dokaz koliko njih boli Sebastijan za nas i da se treba buniti stalno, kad izađu proizvođači ribizle svi treba da podržimo i pravimo proteste, kakve bilo.
 
Pa naopako da je bila priblizna ispata pa cak i upola

Tek onda bi kao drzava i poljoprivreda mogli ici u ofsajd
 
Neće baš biti, pre protesta je premija bila 10 dinara, onda je povećana na 15 dinara i naš zahtev i dogovor je bio za ubuduće da bude najmanje 15 dinara međutim ministarstvo to nije ispoštovalo , čim su isplatili jedan kvartal po 15 dinara smanjili su premiju u novembru na 10 dinara ponovo. Smanjenje od 4 dinara nije bilo. U proleće je premija podignuta na 19 dinara.
Neće baš biti...
Nemam sad vremena da pišem ,eto me kasnije.
 
Nemam razlog da se ljutim, taman posla.Napisao sam već da nema jedinstva a samim tim ni svima pomoći.
Nema jedinstva zbog laži, izvrtanja činjenica, pogrešnog upiranja prsta i cinizma.
Kao što sam prestao da se borim za interese ,,hobista" zbog njihovog bezobrazluka, tako ću prestati da se borim za stočare zbog postupaka samih stočara.
 
Nazad
Vrh