Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Ne moras detalje sada pisati vec nam samo reci jel imas pozitvno misljenje na sve to sto se dogovaralo i raspravljalo ili negativno?!
Detalje ostavi za sutra.
Pa prvi utisak je da je Slankamenac covek koji ima muda lepo prica i sledio bi njegovu ideologiju. Ovi iz Stiga su koliko mi se cinilo dosli samo da se sprdaju osim decka u crvenom dzemperu on je izneo par predloga.

Da sada ne ulazim previse u detalje i da objasnjavam kako sam ja video to sinoc citiracu samo jednog coveka koji je sinoc izjavio:
"Hocemo uredjenu drzavu i agrarni sistem ali ni slucajno da ne dozvolimo da drzava uredi nas."
Sve u svemu idealno resenje se ne moze pronaci i ne mogu svi biti zadovoljni ali ocekivati da nam drzava nesto da a pritom nigde ne uzme od toga nema nista.
 
Slankamenac je od rođenja takav, borac za pravdu. Pričao mi je njegov nastavnik da se borio i za decu koju nije ni poznavao i uvek isterivao pravdu. Cvikali su nastavnici od njega.
Taj iz Stiga, da li je bio crn i najmršaviji iz te grupe, polako i tiho priča ?
 
To je Ivan Miljković, ovčar iz Šapina kod Požarevca. On i brat koji je vetrinar Vladan imaju vrlo ozbiljnu farmu. Izuzetno su uspešni u svom poslu, vredni, sposobni i inteligentni. Kakve su im namete ne znam, ima raznih iskustava. Uvek su pametno pričali u mom prisusustvu. Mnogo sam naučio od takvih ljudi.
 
Poslednja izmena:
Jednostavno, zemlja u zakupu nema pravo na subvencije i ciao regazzie....gazdinstvo koje ima recimo 10ha zemlje, a nema ni grama na skladistu ili prometa preko racuna, ugasiti i onempgucoti da isto dobije subvencije...eto kao se resava zamlja kja js data u zakup..isto ko i drzavna...nemas pravo na subvencije...
 
Grabik ne znam da li je bandera ili dalekovod sa sve zicama.
Mozda je i papiroloski u procesu odstete od firme koja je to odrzavala da mu plate ugazeni deo usled pada bandere i prolaska mehanizacije da to popravi, kao kod nas naftasi uglavnom covek ima problem da ostvari subvencije.

Ne mozes kupiti zemlju za kes,tj mozes ali kad skidas pare sa racuna imas ako se dobro secam 15% poreza, tako da sve sto kupuje-placa ide preko racuna.
I za ovo ima.resenje kako da se izvuce lova a da ne platis porez na istu...sta mislis kako veliki posluju u bilo.kojoj bransi i koji su u PDV, a kako bi izbegli placanje istog....tako da sap posoa da treba prvo srediti DOO sektor pa onda preci na nas...a ne da mi budemo opet zamorcici za naplatu poreza, iovako su nam kozu s sledja skinli...
 
Kako je većini u ovoj temi dobro, dok ljudi protestuju i pokušavaju da se poboljša poljožaj poljorivrednika, ovde priličan broj piše "sastave na slobodnu temu". Kako ide uskoro će se pojaviti i postovi na temu "Kako sam proveo leto" i "Jesen u mom kraju".

A da se malo u narednih par postova postavljaju samo slike sa protesta, a da se malo manje razmišlja i predlaže.
 
Koja je bila gajena kultura u tom pokrovnom usevu sa sirkom i da li je dozvoljena upotreba herbicida ?
Pametovali tamo gdje ne treba , njiva zarazena divljim sirkom a siju soju , normalno , rodi vise rizomskog sirka od soje.
U takve njive se sije biljka koja ugusi divlji sirika ili mu neda da se razvija, raoula , gorusica i to ne 1/10 sjemena vec koliko treba i priprema kakva je potrebna.
Tehmologija je nova ali neki ni sa starom ne rade kako treba, klasicna balkanska ideja ajde da ih zaj**** a na kraju dobiju korovcinu , i poticaj, a moze i poticaj i pokrovni usjev.
 
Jednostavno, zemlja u zakupu nema pravo na subvencije i ciao regazzie....gazdinstvo koje ima recimo 10ha zemlje, a nema ni grama na skladistu ili prometa preko racuna, ugasiti i onempgucoti da isto dobije subvencije...eto kao se resava zamlja kja js data u zakup..isto ko i drzavna...nemas pravo na subvencije...
A kako ću ja, dve godine nisam prodao kilogram soje, a samo soju proizvodim ?
 
I za ovo ima.resenje kako da se izvuce lova a da ne platis porez na istu...sta mislis kako veliki posluju u bilo.kojoj bransi i koji su u PDV, a kako bi izbegli placanje istog....tako da sap posoa da treba prvo srediti DOO sektor pa onda preci na nas...a ne da mi budemo opet zamorcici za naplatu poreza, iovako su nam kozu s sledja skinli...
Mnoga DOO imaju manju zaradu i promet od mnogij PG u sistemu PDV-a. Beži brigo na drugoga.
 
Nazad
Vrh