Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Novinari ce biti prisutni? Kako su to ovi iz vlade prihvatili?

Citam pa mi nije jasno oko subvencija,, zar subvencije ne dobijaju samo registrovana poljoprivredna gazdinstva koja placaju PIO?
Kako neko ko nije registrovan uopste moze da dobije subvencije ili da trazi da mu zakup bude povecan za taj iznos, to mi se cini da niko nece dati.
 
Razočaran sam oko nedeljnog sastanka, biće prisutni novinari ali nije dozvoljeno snimanje. Sada su rekli. I to naši ne pristaju na snimanje, baš sam razočaran.
 
Momo mozda kod tebe.
Ovde je subvencija nacin trgovine za zakup. Zivi bili pa videl
па ко треба да добије субвенцију закуподавац или закупопримац, и како би ти то решио ? Икључиво од њиховог интерног договора коме она иде ће се одредити и висина тог закупа
 
Poslednja izmena:
Pisao sam kako resiti.
Kao sto u urednoj firmi nemas pregovora za platu koliko na ruke, koliko na racun,sve ide na racun. Tako i ovde moze da se uvede da nema subvencija ko nema racune za gorivo, repromaterijal, ko nema promet na racunu.
 
Dok kolega @fendt515c cita temu.
Neki dan sam bio sa jednim covekom iz HR tu pogranicni deo.
Kaze tamo mu kolega ima problem nije ovrsio da li kukuruz jer je bandera pala u njivi, banderasi je nisu popravili i posto do odredjenog datuma ne skines usev nemas pravo na subvenciju. Imas do kad moras poorati njive i svasta nesto. Ako bi bio voljan mogao bi da napise.
 
Arendaš koji je pristao da zakupodavac uzima subvenciju će davati račune zakupodavcu od semena i đubriva i predaće usev na ime zakupodavca. I ?
 
Arendaš koji je pristao da zakupodavac uzima subvenciju će davati račune zakupodavcu od semena i đubriva i predaće usev na ime zakupodavca. I ?
само луд човек би то урадио умањиће се цена тог закупа за субвенцију и онда ће он закуподавац са тим парама лепо отићи на море а усев ће се скинути и предати на име закупопримца
 
Poslednja izmena:
Strasna zavrzlama oko subvencija...
Onima kojima proizvidnja i posao pa na kraj krajeva i opstanak zavisi od zakupa pristaju na ucene zakupodavca.
Zakupodavci bi i jare i pare .Lepo im je ne rade a imaju vise od ovih sto rade.
Ni to nece vecno.
Svakako treba se to resiti jer uvaljuju ljude u probleme .
 
Значи субвенција искључиво онима који раде ту земљу или закуп тај ће наменски и потрошити ту субвенцију или барем њен добар део .
 
Mozda nije u temi , al kad ste kod zakupa . Radim zemlju izmedju ostalih starijeg covjeka koji je umro prije par godina i otad placam njegovom sinu koji zivi u Srbiji , gore na sjeveru skroz inace , i ljetos u porukama se zali kako je to jeftino sto mu placam , da je tamo u Backoj mnogo skuplje . Ja mu kazem , tako je ovde i to je najvise sto ti mogu dati . Kaze jel problem da ponudim nekog drugog , kao pitao ga , reko nije problem. Kasnije mi se javljaju dvojica ljudi iz kraja , kazu zvao ih , dobio brojeve od nekoga. Pitaju me jel odustajem zbog neceg , kazem ne. Kazu, nista onda . Kasnije mi kaze ovaj , naslednik,radi ti onda i dalje , kao nisu mi ovi drugi bas sigurni , itd . Tako ovde ide uglavnom , mada ima izuzetaka .
 
Nece nece to ici tako lako da na nekog redajes robu.
Trebace tu i knjigovodja koji se placa na mesecnom nivou, bice i poreza na dobit na kraju godine.
Nije to pisi kredom.
U orincipu sistem koji i treba da ide na ruku onom ko je resio da radi zemlju posteno i odgovorno. A ne ovako zateze seljaka svaka budala kojoj se digne i uzima subvencije,da nije e katastravi geosrbije ne bi znao ni de se nalazi njiva.
 
Dok kolega @fendt515c cita temu.
Neki dan sam bio sa jednim covekom iz HR tu pogranicni deo.
Kaze tamo mu kolega ima problem nije ovrsio da li kukuruz jer je bandera pala u njivi, banderasi je nisu popravili i posto do odredjenog datuma ne skines usev nemas pravo na subvenciju. Imas do kad moras poorati njive i svasta nesto. Ako bi bio voljan mogao bi da napise.
Ako gledamo strogo pravila eu politike koja se i kod nas primjenjuje pola ljudi bi izvisilo ili dobilo ozbiljno umanjenje poticaja. Srecom kod nas nije provedba tako stroga pa samo neki nesretnici nadrapaju medjutim nikad to nije umanjeno za puni iznos poticaja itd. Po pravilu moramo zito posijati do 15.11. Ne nakon toga a sve ostale njive moraju imati pokrov na sebi da li od posijanih biljaka da li od ozbiljnije biljne mase i to se ne smije obradjivati do 15.2.
Medjutim svi oremo najnormalnije i vjerujem da nam radi oranja u tom periodu nitko nece smanjit poticaj. E ako budu onda je problem.
Kao sto sam rekao kod nas poticaj u pravilu max ide 200 eura po ha ubuduce i to da 4 kukture imate itd
 
Poenta u je u tome sto i ovde oni koji rade traze i zele da rade vise zemlje , ali cijenu niko , bar zasad nece da dize , tj da placa vise . Niko se nije dogovarao al precutno smo skontali da dizanjem cijene zakupa ne postizemo nista .
Dokle ce biti tako , neznam , ovi mladi su mi sumnjivi , kao svi mladi nestrpljivi i preambiciozni
 
Kod nas ide tako sto te gazda zemlje pozove i kaze ti da vise ne radis njivu i kraj a nekad cak i ne pozove vec kad odes na njivu samo se iznenadis kad vidis da je izorano ili posejano
 
Dok kolega @fendt515c cita temu.
Neki dan sam bio sa jednim covekom iz HR tu pogranicni deo.
Kaze tamo mu kolega ima problem nije ovrsio da li kukuruz jer je bandera pala u njivi, banderasi je nisu popravili i posto do odredjenog datuma ne skines usev nemas pravo na subvenciju. Imas do kad moras poorati njive i svasta nesto. Ako bi bio voljan mogao bi da napise.
Da i dovedu velikog crnca sa velikom k. da te iz.. :)
A jos gore plate ti vise ako uopste ne poores
 
Ako gledamo strogo pravila eu politike koja se i kod nas primjenjuje pola ljudi bi izvisilo ili dobilo ozbiljno umanjenje poticaja. Srecom kod nas nije provedba tako stroga pa samo neki nesretnici nadrapaju medjutim nikad to nije umanjeno za puni iznos poticaja itd. Po pravilu moramo zito posijati do 15.11. Ne nakon toga a sve ostale njive moraju imati pokrov na sebi da li od posijanih biljaka da li od ozbiljnije biljne mase i to se ne smije obradjivati do 15.2.
Medjutim svi oremo najnormalnije i vjerujem da nam radi oranja u tom periodu nitko nece smanjit poticaj. E ako budu onda je problem.
Kao sto sam rekao kod nas poticaj u pravilu max ide 200 eura po ha ubuduce i to da 4 kukture imate itd
I ti sad promasi citavu loptu , to sto si nabrojao ako hoces full poticaj a ne samo tih 200E , redukovana obrada dobijas ekstra ako radis no till dobijas jos vise , ako imas travne trake ili cvijetne dobijas za njih po velicini povrsine do 900E po hektaru itd.

A to sto je napisao NA su ciste gluposti , odnosno taj sto mu prodao tu pricu , prvo , ako je bandera pod naponom ne bi je tamo ostavili , ako nije odnosno nema zica izvuci sam iz njive ako ovi nece , a i bandera neka ogromna pokrila citavu njivu ;)
 
Ja uzeo od mog strica zemlju u zakup, kad smo se dogovarali ja ga naravno pitao za subvencije. On meni kaze da jos nije cuo da je neko dao subvencije zakupcu zemljista... A hoce punu cenu zakupa.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh