Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Grabik ne znam da li je bandera ili dalekovod sa sve zicama.
Mozda je i papiroloski u procesu odstete od firme koja je to odrzavala da mu plate ugazeni deo usled pada bandere i prolaska mehanizacije da to popravi, kao kod nas naftasi uglavnom covek ima problem da ostvari subvencije.

Ne mozes kupiti zemlju za kes,tj mozes ali kad skidas pare sa racuna imas ako se dobro secam 15% poreza, tako da sve sto kupuje-placa ide preko racuna.
 
Ono trazeno je sasvim u redu, tu ne mozemo nista reci da nije u redu, ali igranka nije jos gotova.
U slucaju da prihvata vlada sve iz zahteva onda trebaju da imaju i rok isplate onoga sto su potpisali da ce davati!
Ako se opet ne drze za rec, sto njima nije strano onda stvarno smo svi stoka ako ne izlazimo ne sa 500-1000 traktora na ulici nego sa 20000 i vise, pa nek se onda j… kad ne ispunjavaju obecano!
Vidim nekoliko vas je pisalo oko vremena isplate da ih to brine. Da svima pojasnim, što se tiče subvencija po ha od 18.000 din koji se isplaćuju direktno, po predlogu te pare moraju svima leći na račun najkasnije do 31.3.2024. Što se tiče ostalih davanja, onih 17.000 što će se pravdati računima za repromaterijal i gorivo gde je refakcija 50 din po litri, imate vremena celu godinu da skupljate račune pa da odjednom sve podnesete ili kako koji račun dobijete možete odmah njega priložiti. Ono što je bitno, za sva ova davanja gde se moraju prilagati računi, od momenta kada podnesete zahtev pare vam MORAJU leći na račun u roku od 14 dana. To je dogovoreno i predloženo na sastanku u vladi. Šta će se dogovarati u nedelju to još ne znam, ali za sad su ovo predlozi. Nadam se da je malo jasnije...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nije za gorivo najjasnije. Teorijski, ako nije ograničeno količinski po hektaru, možeš da sipaš u kola i voziš se sa tim gorivom. Kasnije samo treba da podneseš račune za povraćaj. Tu naravno mislim na sve one sa agro karticama u gradovima, koji su registrovali gazdinstvo na neko parče zemlje. I dalje niko ne spominje poseban dizel za poljoprivredu, niti kako bi se on kontrolisao.
Čak i da je ograničena količina po hektaru opet ostaje problem kontrole, a ne zna se da li je država spremna da pusti jeftinije gorivo kroz pumpe koje ne pripadaju NIS-u.
Želim sve najbolje pregovaračima, ali na neke stvari moraju unapred da misle, i zbog sebe i zbog drugih poljoprivrednika.
 
Nije za gorivo najjasnije. Teorijski, ako nije ograničeno količinski po hektaru, možeš da sipaš u kola i voziš se sa tim gorivom. Kasnije samo treba da podneseš račune za povraćaj. Tu naravno mislim na sve one sa agro karticama u gradovima, koji su registrovali gazdinstvo na neko parče zemlje. I dalje niko ne spominje poseban dizel za poljoprivredu, niti kako bi se on kontrolisao.
Čak i da je ograničena količina po hektaru opet ostaje problem kontrole, a ne zna se da li je država spremna da pusti jeftinije gorivo kroz pumpe koje ne pripadaju NIS-u.
Želim sve najbolje pregovaračima, ali na neke stvari moraju unapred da misle, i zbog sebe i zbog drugih poljoprivrednika.
100l/ha ogranicenje.
Na Nisu ce biti najveci popust, ima napisano stvarno.
Nazalost samo su Coci i Mikser pisali detaljnije za nas koji nismo u materiji od prvog dana.
 
Треба прво добро претумбати ПГ ко су шта су...И ту направити ревизију.Ту би се видело ко је сељак а ко седи на две столице и бере мед.Мислим да се ту манипулише у три лепе.
 
Mozes da imas pekaru i hotel niko ti ne brani, samo plati porez.
Isto i sa zemljom, verovatno ce kao i za apoteke,menjacnice,poljoapoteke, veterinarske stanice,poliklinike... trebati neki papir dodatni sta ko tacno moze da radi.
Drzavi je plati porez kao sto lekar moze da radi u 3 poliklinike i ima 3 plate, samo mora i takvi doprinosi da idu. Ne mislim na Bajatovica i slicne sa nekoliko plata.
 
Ко шта како одакле почетни капитал итд ...ево ја се први пријављујем...Исто би и са инвеститорима нове градње по градовима...Тумбање и то жестоко ми смо богата Држава али новац не иде у добром смеру!
 
Ni to nikog ne interesuje i nece raditi kao sto nigde u svetu nije radjeno masovno.
Samo ce nastaviti kao sto je poceo e sgrar pa kontole ko je šume i slicno neobradivo prijavio, pa kontrole ko je presao PDV za par hiljada dinara....tako ce i sve ostalo korak po korak, tunel sve uzi.
 
Ко шта како одакле почетни капитал итд ...ево ја се први пријављујем...Исто би и са инвеститорима нове градње по градовима...Тумбање и то жестоко ми смо богата Држава али новац не иде у добром смеру!
Eeeee pa mnogo tražiš nemoj pitati za početni kapital, a sve drugo može u sitna crevca. 😏👍
 
Grabik ne znam da li je bandera ili dalekovod sa sve zicama.
Mozda je i papiroloski u procesu odstete od firme koja je to odrzavala da mu plate ugazeni deo usled pada bandere i prolaska mehanizacije da to popravi, kao kod nas naftasi uglavnom covek ima problem da ostvari subvencije.

Ne mozes kupiti zemlju za kes,tj mozes ali kad skidas pare sa racuna imas ako se dobro secam 15% poreza, tako da sve sto kupuje-placa ide preko racuna.
Potanko , sve subvencije mozes graficki da prijavis preko internet aplikacije , ne moras tamo ni da se pojavis , imaselektronsku karticu (kao bankovna) koju utaknes u citac i sa tim potvrdis da si to ti napravio. Ta kartica ti je i za plavi dizel i jos stosta.
Kad ti istekne posalju ti novu , moras da je aktiviras preko elektronskog citaca i treba ti mail gdje dobijes kod i za odredjeno vreme mozes sa tim kodom da aktiviras , ako istekne trazis drugi.

Logiras se tamo gdje trazis poticaj i u monitoringu vidis graficki sve svoje njive i po bojama da li ima problema ili nema , monitoring je automatski sa softverom i satelitskim snimcima , ako vidis da nesto nije u redu imas telefon da ih zoves.

Sve se rjesava sa mail-om vise ne zovu na telefon i svi su obavjesteni , ili jos zovu na telefon ali nece.

Sve rjesavas preko neta ili mobitela , e sad sto ima nepismenih , ti nepismeni idu pa cekaju u savjetodavnu sluzbu da im oni to napravr.

A ovaj te nesto debelo slago oko razloga, pretpostavljam da nije dobio poticaj ali razlog nije bandera.

A ovde kamo srece da ti nadju naftu ili plin , sve advokati sredjuju , normalno uz proviziju , ne mislim na poticaje vec na ozbiljniji novac.
 
Danas sipao goriva na nis-u, 3 zene podnose zahteve za aplikaciju, jedna se jedi! Kako vec drugi put podnosi! Tiho tipkace tastatura vec f'ata panika da ne zakasne tj. da medju prvima zauzmu mesto za sve benefite, zasluzno jer su zdusno navijali iz svojih fotelja! Tako je i ovde na forumu, malo ste mi se ZGADILI!
 
I ti sad promasi citavu loptu , to sto si nabrojao ako hoces full poticaj a ne samo tih 200E , redukovana obrada dobijas ekstra ako radis no till dobijas jos vise , ako imas travne trake ili cvijetne dobijas za njih po velicini povrsine do 900E po hektaru itd.

A to sto je napisao NA su ciste gluposti , odnosno taj sto mu prodao tu pricu , prvo , ako je bandera pod naponom ne bi je tamo ostavili , ako nije odnosno nema zica izvuci sam iz njive ako ovi nece , a i bandera neka ogromna pokrila citavu njivu ;)
Samo ti stavljaj pokrov gdje je rizomski sirak ili sjemenski sirak koji ce preci u rizomca. Sad sam to radio i nikad vise. Zaprljao sam njive na taj nacin.... A cvjetnu traku isto znas da mozes do 30% povrsine staviti.... Tako, da o tim brojkama to je o tom po tom plus da duplo vise ljudi udje u te programe duplo nize ide poticaj, jer je omotnica ogranicena.
Pogledaj za direktnu sjetvu u njemackoj kakva im je situacija kad se okisa, sa o se prave crte i nista vise. Vade ljudi plug iz supa nakon 10 godina nekoristenja da bi mogli posijati zito. Niie svaka obrada za svaku godinu, na vrijeme ne mozeno uticati.
Kolega je gruberisao kukuruz pa jos nije posijao jer je stalno non stop mokro iza grubera i sporije susi nego plug. Rekao, je sad je to radio i nikad vise
Jos 1 stvar 4% povrsina mora ostati jalovo tko god radi vise od 10 ha. Tako da poticaje su nam unakazali naspram nekad.
 
Poslednja izmena:
Koja je bila gajena kultura u tom pokrovnom usevu sa sirkom i da li je dozvoljena upotreba herbicida ?
 
Ukratko konzervacijska obrada ce biti minimalno (u pravilu toliko ce bit para ako ih i bude) sa 175 eura po ha dodatno poticana ukoliko imamo barem 30% biljnih ostataka na povrsini nakon zetve te nakon skidanja psenice jecma uljane treba biti pokrovni usjev
(ja sam svjetsku gresku napravio sto sam isao smjesu leguminoza koja nije gusta kao npr raoula bijela gorusica itd jer su leguminize poticali dodatno sa jos 145 eura po ha al sta to vrijedi kad je korov to sve ugusio a najveci problem je rizomac gdje sam morao negdje od kukuruza za ubuduce odustati).
E sad tko ne misli zimsku, brazdu orati taj isto mora preko zime do proljeca ostaviti pokrovni usjev koji ne izzmrzava i onda se u proljece boriti s time. A buduci da je sad najezda miseva kod nas sretno s time tko se na to odluci jer bi misevi mogli i lukuruz i suncokret pojesti koji se posiju u proljece u takvo tlo.
Naravno ima njiva i klimatskih uvjeta kada se ovo moze ostvarit. Ali mislit aha 500 600 eura ladno ostvarim po ha bez problema e mauna.... Ne ide to tako...
Grasak lupina i grahorica. Moze se prskat al di bi onda tek bio financijski.....
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro razumeo da su prskanja vrlo ograničena ?
Za finansijski deo si upravu, ja sam našima rekao da ja nemam interes da uđem u tu šemu i to još na minimalno 5 godina. Ja mogu dobiti 500e/ha da dam u zakup i nemam rizik.
 
Nazad
Vrh