Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Moje mišljenje je da su ovi protesti bili uspešni i ako je manje od 1% ljudi izašlo.
Naravno pod uslovom da ovo što je navedeno za potpisivanje u nedelju bude i potpisano od strane vlasti.
Sad ko se ne slaže sa mojim misljenjem ne moramo dalje raspravljati.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Šta ti želiš iznesi večeras na sastanku ili ćuti.
Cika Slavko jesi pod jakom temperaturom pa stvarno mislis da ce se nesto resiti iznosenjem stva veceras u Kisacu ili kao dosadasnji pregovaraci vise zatezes po raji da se skuplje prodas ?
 
Poslednja izmena:
To čekanje nije zgodno, slažem se. Međutim, što se mene tiče, ne moraju ni dinar da mi uplate unapred. Nek mi vrate novac u roku od mesec dana po kupovini inputa i sve ok. Mogu malo i dobavljači da pričekaju. Malo mi, malo oni i to je to dok pare ne legnu. Opet, nije kod svakog ista situacija i za to treba imati razumevanja.
Razumevanje, tolerancija ljudi, ne može se samo sopstvena pozadina donjeg dela leđa gledati.
 
Cika Slavo jesi pod jakom temperaturom pa stvarno mislis da ce se nesto resiti iznosenjem stva veceras u Kisacu ili kao dosadasnji pregovaraci vise zatezes po raji da se skuplje prodas ?
Znači po tebi su svi budale koji idu večeras u Kisač, samo ste vi pametni koji ovde pistarate sakeiveni iza tastature ?
Predloži neki bolji način, pokaži kako treba onima koi ne znaju, povedi ljude u ispravnom smeru ili nemoj opstriurati one koji nešto rade i misle da je uspravno.
 
Druže Boderlica, ne znam koliko imaš godina niti me interesuje, ali odkako znam za sebe uvek se kupovalo i radilo na CRNO a evo i ono što ti voliš ARGUMENTI.
Pamtim vožnju par, nepar, bonove za, kafu, prašak, ulje, gorivo i tada se preživljava upravo na CRNO.
Zatim sankcije bile ne po vratile se otac radio ceo mesec za dve marke
I tada sam ja počeo da radim na CRNO vukao sam raznu robu iz Subotice i pre prodavao naravno na CRNO. Mnogi ovde na forumu znaju o čemu pričam jer su svi gde god su mogli radili na CRNO jer je to bio JEDINI način da se preživi. I kao što vidiš celog svog života radimo po nešto na CRNO jer nam je postalo normalno a ti bi sada preko noći da promeniš sve to. Jedino da od SRBIJE napraviš, Švedsku, Švajcarsku ili Saudijsku Arabiju ali preko noći. Do tada će nam CRNO biti sastavni deo života.
 
Poslednja izmena:
Subvencije sigurno uplacujes u humanitarne svrhe??
:D Je li vi obezbeđujete novac koji se iplaćuje za subvencije ? Da bi određivali ko treba da ih dobije, a ko ne. :D Je li mi lošije radimo od vas, pa da nemamo pravo ? A mi svi iz centralne Srbije radimo i lošiju zemlju i manje rentabilno (manje parcele, brdoviti predeli itd.) nego vi. Ispada da vas mi "mali" i "neaktivni" optužujemo, a vi se izborili za nešto. Ne gospodo vi se smi optužujete i pokazujete neviđeni nivo cinizma i sujete.

Niti si mi ih dodelio, niti mi ih isplaćuješ. Kada mi ti budeš isplaćivao, možda ćeš i moći da mi ukineš. Do tada samo možeš da se gušiš u svojoj mržnji.
 
Poslednja izmena:
Sve si rekao o sebi, sve je razumeo ko ima i gram mozga. Takvi kao ti što rade preko one muške stvari zato što ,,moraju" nam uništiše Srbiju. O činjenju ili ne sam piso 100x. Ko hoće nađe način, ko neće nađe opravdanje.
Sve najbolje ti želim i želim ti da se baviš poslom koji voliš i koji će te činiti srećnim.
Sad si mi sve rekao. I sve o sebi. Da sam loš što moram da radim dedovinu da bi imao da živim jer nisam došao do lakše i povoljnije stvari od ovog posla. Delom baš zbog ovog posla, a posebno u poslednje 3 godine. Kada sam popravljao traktor, koji sledeće godine puni 40, a ove godine i sam radio jer mi se otac razboleo. Možda sam radio i protiv sebe, ali nisam hteo da pustim da imanje propada ili da drugi radi. Ako sam zbog toga loš čovek, hvala ti. Sve najbolje ti želim tebi i tvojoj porodici.
 
Poslednja izmena:
Razlika izmedju proslih i sadasnjih je 100k.

Evo trazim nekoga iz mog mesta ko bi isao da mi pravi drustvo.

Daj mi preciznu lokaciju gde se sastanak odrzava.

Evo krenuli smo clan Pavle i ja treba nam samo tacna lokacija. Moze i na PP.
U centru Kisača, kada se ide od NS ka Strepanovićevu sa desne strane, prođe se centar, ide dom zdravlja pa iza. Zgrada je stara, duboko uvučena, ulaz u dvorište je sa leve strane. To je udruženje zemljoradnika Kisača. Svi znaju. Ima parking.
 
Ne svidjaju mi se ove ideje sa racunima... i povracajem para od drzave... to u praksi jako lose funkcionise.
Znaci sada moram repromaterijale i naftu kupovati po punoj ceni i cekati ko zna koliko meseci da mi drzava refundira deo mojih para...
Ono trazeno je sasvim u redu, tu ne mozemo nista reci da nije u redu, ali igranka nije jos gotova.
U slucaju da prihvata vlada sve iz zahteva onda trebaju da imaju i rok isplate onoga sto su potpisali da ce davati!
Ako se opet ne drze za rec, sto njima nije strano onda stvarno smo svi stoka ako ne izlazimo ne sa 500-1000 traktora na ulici nego sa 20000 i vise, pa nek se onda j… kad ne ispunjavaju obecano!
 
300 eurapo ha?? Pa to ako nude, i bude tako ,treba potpisati da u sledecih godina niko nece izaci na proteste , i netreba nista vise , bar za ratarstvo , a ove sto su bili na protestima nagraditi na neki nacin svi ostali. Pa to je dovoljno da ti bude sigurnost da se bavis ratarstvom bez brige . E za ostalo ,kao prinos, cijene ,arende ,vlastiti troskovi , to se dabome moras sam boriti .
Ej 300e po ha , pa to nema ni za 1. april
 
Nazad
Vrh