Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Lupetaš, lupetaš, tvrdim pid krivičnom i materijal om odgovornošću. Na republičkom konkursu za primarnu prouzvod ju za nabavku mehanizacije (50%, sada do 800.000) na kojima sam ja ućetvovao nema nikagvog bodovanja. Samo treba biti čusy i ispravan. Tako da si još jedan od onih koji kukaju a nisu upravu.
Ispravi me argumentima ako grešim.

  1. до 2 хa грожђа, а које парцеле су уписане и у Виноградарски регистар у складу са законом који уређује Jel ovo lupetanje? Ja sad treba da pravim gazdinstvo na zenu i sestru da imaju po hektar vinograda da bi mogao konkurisati..
 
18000 дин /ха директно давање што значи свима, а 17000дин за декларисан семе. Дизел уз агро картицу 179дин/л па ће се у року месец дана рефундирсти, још 50 дин за акцизе и пдв.
И субвенционисати кредити 1% камате. За сточаре има али јбг не знам у сваком случају не губе ништа још им се надодаје кроз субвенције за млеко, матична грла и нема појма шта још.

И да додам ништа још није постигнуто док се мастило и печат не осуше на папиру. Ово су за сада предлози и понуде, од састанка у недељу ће се знати шта је постигнуто.
hvala

realno ovo deluje previse dobro ako sve bude dogovoreno+obustava odvodnjavanja

ogroman novac ce se izdvajati iz budzeta pa ocekujem da ce drzava zeleti i da ogroman deo i vrati,na koji nacin to cemo videti--porez,pio,pdv

samo da ne bude opet obavezan pio koji svi treba da isto placamo bilo u vlasnistvu 10h ili 100h pa mi koji na kraju nemamo racunicu da platimo pio izvisimo od svega toga kao sto je vec i bio slucaj pre 15godina
 
Realno ako ovo sve bude kako sada deluje da vlada pristaje na sve,to su takve parustine i novci jujuju,bice sledece sezone bitka za arende boj na kosovu
Već je krenuo rat...
Namirisali pare, pa arendaši traže subvencije njima, otimaju se arende od rođaka, prijatelja, kumova,... poludeo narod skroz.
A na protestima,... i dalje samo nas nekolicina.
 
Sve je još u fazi dogovora da li ćemo pristati i na šta tačno ćemo pristati ali za sada je ovo neka ponuda:

Subvencije 18000 direktno + 17000 kroz pravdanje računima semena i veštaka
Nafta kako je Coci objasnio. Nisu hteli da čuju da sipamo bez akcize direktno već samo vraćanje sredstava kroz refakciju. Dobro je što će moći da se sipa na svim pumpama jer cena goriva svakako ima tendenciju pada. Jedino ograničenje će biti 100l po ha ali će moći sve da se sipa od jednom a ko nema sredstava moći će kad i kako može tokom cele godine i da svaki račun posebno šalje.
Što se berze tiče, trebaće nekih pola godine da to sve zaživi. Trenutno se traži model kako to sve da se pokrene.
Stočari će dobijati ono što je obećano bez izmena.

Jedna jako bitna stvar. Opet se neki hvataju arendi i malih poljoprivrednika. Ja sam mali poljoprivrednik i po svemu sudeći sam profi iz razloga što živim (tačnije: preživljavam) od poljoprivrede i roditelji su mi poljoprivredni penzioneri. Nikada na subvencije nisam gledao kao na neku pomoć za otimanje arende jer ako ti neko diže cenu valda imaš zdrav razum i digitron da izračunaš šta ti je isplativo a šta ne? Uzeće drugi? Pa dobro. I tebi će se ponuditi na drugom mestu. Kolo sreće se okreće.
 
Битка за аренде је почела а ја се бојим да ће бити и паљевина што до сад није било...Што реко Рајко у Рођаку и ваши пластови лепо горе.Само мало људи размишља о тим стварима.
Već je krenuo rat...
Namirisali pare, pa arendaši traže subvencije njima, otimaju se arende od rođaka, prijatelja, kumova,... poludeo narod skroz.
A na protestima,... i dalje samo nas nekolicina.
 
  1. до 2 хa грожђа, а које парцеле су уписане и у Виноградарски регистар у складу са законом који уређује Jel ovo lupetanje? Ja sad treba da pravim gazdinstvo na zenu i sestru da imaju po hektar vinograda da bi mogao konkurisati..
Znači da subvencija nije namenjena za gazdinstvo kao tvoje jer imaš previše vinograda ili bemaš potrebnu dokumentaciju. Piše do 2ha. Tako da možeš manipulisati sa onima koji površno čitaju ili čitaju sa nerazumevanjem. U samo dve rečenice si kontradiktiran. Zašto bi pravio na ženu i sestru po 1ha kada može do 2ha ? Kukanje i samo kukakanje, a niste spremni da odete kolima da podržite proteste. Jadna je Srbija sa vama. Za razliku od tebe mene zanima Srbija i svaki njen građanin, a ne isključivo moja korist. Tako pišem od orvog dana i tako sam rekao pred 20 novinara ispred Vlade prošle godine. Jedni su preneli ceo snimak, a mediji pod ko trolom vlasti komentar ,,šta sam rekao". Natavno da su slagali.
Nije tema al svi koji rade puno zemlje imaju vise gazdinstava u kuci i imaju vece sanse da konkurisu za svaki konkurs bespovratnih sredstava.. Mi koji se patimo i borimo nemozemo nista
Odluči se šta hoćeš, da radiš više zemlje kao u ovom komentaru ili manje vinograda kao u gornjem.
Na konkursu dobijaju svi oni koji su ISPRAVNI po pravilima konkursa.
 
Moraš biti ISPRAVAN po konkursu. Možete biti CINIČNI, možete širiti NEISTINE. Ali mene ne možete zamajavati. Nisi ti prvi koji kuka ali nećeš da izneseš sve činjenice iz kojih bi se sve videlo. I manipulišeš sa emocijama delimično poslovno sposobnih članova.
A vas povezuje samo mržnja prema meni jer pišem istinu.
 
Realno ako ovo sve bude kako sada deluje da vlada pristaje na sve,to su takve parustine i novci jujuju,bice sledece sezone bitka za arende boj na kosovu
To je samo da opstanes (ukoliko je cijena arendi u tvom kraju sada oko 250 do 300 eura po jutrz (5755m2).
Jer cijene ni u 2024. Nece znacajnije nabolje krenuti naspram cijena od 16 do 17 dinara za zuto i kukuruz)
 
Tih 300 eura i jeftinije gorivo vam je neki ok opstanak na vasoj zemlji na ovim cijenama hrane
A na arendi je to puko prezivljavanje s kojim se ne moze graditi buducnost jer je premala zarada za buduce investicije u strojeve i kupovinu zemlje u ovome poslu (ili investicija u nesto drugo).
Ne razumijem da ce se i dalje otimati zemlja na preplacenim arendama i da punite sa subvencijom dzepove gazdama te zemlje..
Svatko neka uzme digitron u ruke i neka napravi realnu kalkulaciju s prinosom prosjeka u zadnjih 6 7 godina i neka vidi koliko ima smisla placato zakup jer ovo sa ovom cijenama ce jaaaaako dugo potrajati.
Ali ako vam ovo sve ispune je itekako korak naprijed da ne zatvorite poslovanje jer s ovim mozete biti i konkurentniji od okolnih zemalja koje su u eu.
Jos 1 stvar mora se datumom sve navesti itd jer ovako ce bit obecanje ludom radovanje a pitanje dal i onda ovo prolazi.
 
Poslednja izmena:
rezultati pregovora su porazavajuci, bez konkretnih datuma i pravila , sve ce se to zaboraviti i kasniti samo dok prodju izbori , nista ovo nije...
znaci neke vodje protesta su podmazane.
ljudima zine, ono pozadi, samo pomenes vece pare i padne im mrak na oci vise ne razmisljaju, cao mozak na ispasu .
pa kolko puta vas rade na istu foru. sve ce opet poskupeti i nema nista od toboze povecanja subvencije.
sledece godine rekordna inflacija.
fora sto ce biti sve manje ljudi na protestima jer se trosi energija ljudi bezvezno.
treba cekati do pred same izbore i ne odustajati , tako raste pritisak na rezim, nek se prica ,nek se vlast kruni, i pojacavati zahteve ,a ne mesec dana ranije prekidati.
rekordna inflacija sledi. moraju jednom doci sve ove papazjanije na naplatu.
pravilno bi bilo traziti 500e po hektaru u januaru pocetkom godine + 5% za svaki mesec kasnjenja. za pocetak.
odustajanje od registracije traktora i ostalih haraca. polj. penzija da bude 75% minimalca.
 
Jel ti stvarno mislis da si deo necijeg zivota makar to bila i mrznja ?
Gospode Boze ...
Da, sa mržnjom je i počelo. Nisi lročitao ništa u vezi pregovora ali si negativno komentarisao ono što nisi pročitao. Sramota. I ti si SUPER MODERATOR. Blokiraš ljude jer se tebi ne sviđa šta oni pišu, a pišu ustinu i samo istinu.
Pisao sam x puta, razumem ako neko preti pa se bojite.
Nemoj se pozivati na Boga, nije lepo.
 
rezultati pregovora su porazavajuci, bez konkretnih datuma i pravila , sve ce se to zaboraviti i kasniti samo dok prodju izbori , nista ovo nije...
znaci neke vodje protesta su podmazane.
ljudima zine, ono pozadi, samo pomenes vece pare i padne im mrak na oci vise ne razmisljaju, cao mozak na ispasu .
pa kolko puta vas rade na istu foru. sve ce opet poskupeti i nema nista od toboze povecanja subvencije.
sledece godine rekordna inflacija.
fora sto ce biti sve manje ljudi na protestima jer se trosi energija ljudi bezvezno.
treba cekati do pred same izbore i ne odustajati , tako raste pritisak na rezim, nek se prica ,nek se vlast kruni, i pojacavati zahteve ,a ne mesec dana ranije prekidati.
rekordna inflacija sledi. moraju jednom doci sve ove papazjanije na naplatu.
pravilno bi bilo traziti 500e po hektaru u januaru pocetkom godine + 5% za svaki mesec kasnjenja. za pocetak.
odustajanje od registracije traktora i ostalih haraca. polj. penzija da bude 75% minimalca.
Sem ovo za penzije za ostalo mogu da te pitam. Da li si realan??
 
rezultati pregovora su porazavajuci, bez konkretnih datuma i pravila , sve ce se to zaboraviti i kasniti samo dok prodju izbori , nista ovo nije...
znaci neke vodje protesta su podmazane.
ljudima zine, ono pozadi, samo pomenes vece pare i padne im mrak na oci vise ne razmisljaju, cao mozak na ispasu .
pa kolko puta vas rade na istu foru. sve ce opet poskupeti i nema nista od toboze povecanja subvencije.
sledece godine rekordna inflacija.
fora sto ce biti sve manje ljudi na protestima jer se trosi energija ljudi bezvezno.
treba cekati do pred same izbore i ne odustajati , tako raste pritisak na rezim, nek se prica ,nek se vlast kruni, i pojacavati zahteve ,a ne mesec dana ranije prekidati.
rekordna inflacija sledi. moraju jednom doci sve ove papazjanije na naplatu.
pravilno bi bilo traziti 500e po hektaru u januaru pocetkom godine + 5% za svaki mesec kasnjenja. za pocetak.
odustajanje od registracije traktora i ostalih haraca. polj. penzija da bude 75% minimalca.
Još jedan demagog ispod jorgana. Idi danas u Kusač, u 19h, predstavi se ko si i šta si i reci pred svima svoje predloge. Staviće se u razmatranje.
 
Vidis da uopste nisi bitan da se tvoje reci tako pamte. Da si kao Coci64 napusao sta je trazeno i obecano mozda bih zapamtio.

Onu 2 Compu i Savica nisam ja blokirao, ali zbog sinocnjeg pisanja i licnog obracanja cu se potruditi da im blokada ne istekne.
 
Nazad
Vrh