Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I ja bih voleo da je svih 35.000 u kešu ali trenutno nije izvodnjivo.
Nisam ni sumnjao. Glupo bi bilo da kazes da je bolje u nekim vaucerima za naftu,djubrivo,hemiju,seme... Da se tako sprece zakupodavci da ne uzimaju subvenciju.
Samo daj u kesu
 
Pa na to si ti aludirao. Ti si zamerao za tih 17.000, a ne ja. Ja sam podržavao.
Sada ja ispade negativac 🤣🤣🤣🤣🤣
 
Tako je i mogu da napisem za sta nisam.
Da tata daje sinu zemlju u zakup i sin uzima dodatne subvencije.
Da prska i truje ko,kako i cim hoce.
Da na 1 gazdinstvo nabija racun i PDV a na ostala uzima pare.
Da zakupodavci nemaju pravo na subvencije.
Da niko porez na zaradu ne placa.
Da gazdinstvo sa 1ha ima promet 8 000 000din.
Da se crna nafta ne kupuje na svakom cosku.
Da se postuje plodored.... I jos mnogo sta drugo.
Znaci ako sumiramo sve sto si nabrajao onda smatras da je to pravedno i da treba slediti primer zapada odnosno EU dok po svemu ostalom pljunes po EU i protivnik si ulaska u toj zajednici!
Eto takva je vecina u ovoj drzavi! Hteli bi nesto a ne znaju sta!
 
Tako je i mogu da napisem za sta nisam.
Da tata daje sinu zemlju u zakup i sin uzima dodatne subvencije.
Da prska i truje ko,kako i cim hoce.
Da na 1 gazdinstvo nabija racun i PDV a na ostala uzima pare.
Da zakupodavci nemaju pravo na subvencije.
Da niko porez na zaradu ne placa.
Da gazdinstvo sa 1ha ima promet 8 000 000din.
Da se crna nafta ne kupuje na svakom cosku.
Da se postuje plodored.... I jos mnogo sta drugo.
Znaci ti bi zakupodavcima dao subvencije??
 
Postovani urednice ovo nema vise veze sa temom PROTESTNA VOZNJA .Pozdravljam sve postignuto, svima koji su izasli se zahvaljujem.
Jeste, pa kad obrišem onda se kmeči kako je cenzura na forumu i kako je sve na ovoj planeti povezano na neki način sa protestima. Ovako se ne briše, pa da se lepo vidi ko je koliko pametan i ko razume da se offtopic ne treba pisati.
 
Od sarene laze da neko dobija 300e/ha samo zato sto ne radi nista vise sem zemlje nema nista.
Ovu divljinu i ne ubiranje poreza i prometovanje fiktivnih gazdinstava drzavi ne odgovara nikako.
Sad neko ce morati biti vesnik losih vesti da se morati voditi knjigovodstvo, kupovati deklarisano seme, kupovati sa racunom inpute, placati porez na dobit, placati ozbiljne PIO doprinose, nemati mogucnost podici nenamenski sa racuna pare za kupovinu osnovnih zivotnih namirnica i slicno...
I jesam za to da se jednom uvede red da se zna ko igra po pravilima.
 
Ja i moje dete imamo dva gazdinstva i oba u sistemu PDV-a. Ja plaćam doprinose od prvog dana kada sam se vratio iz JNA.
 
Ja i moje dete imamo dva gazdinstva i oba u sistemu PDV-a. Ja plaćam doprinose od prvog dana kada sam se vratio iz JNA.
Ako nemas nekog treceg na koga pustas visak robe, prodajes od kuce za kes i slicno i gazdinstvo ti stvarno zavrsi sa profitom tipa 50 000e i oporezuju te onda ti svaka cast.
I kad krenes na more odes u banku da podignes tipa 3000e za more platis jos poreza i za to nenamensko podizanje novca. Ili guras kroz platu pa na platu placas doprinose po P.S. u.
Takvog jos nisam sreo.
 
Subvencije su da unaprede proizvodnju.
Da i ne. Subvencije su tu da pokriju stvarnu cenu proizvoda, koja se ne bi dobila na ovako uređenom slobodnom tržištu. Cena hleba je toliko kolika je zato što proizvođač pšenice dobija približnu količinu novca kao da je svoj proizvod prodao po realnoj ceni. Nije to naš izum, već se svuda primenjuje. Sutra da neka vlast odluči da više nema subvencija i da se sirovine iz primarne proizvodnje prodaju po pravim cenama videli bi koliko je zapravo jedna vekna skupa.
O nekom unapređenju proizvodnje možemo da govorimo tek kada sastavimo jednu deceniju stabilnih cena inputa u proizvodnju i cenu finalnog proizvoda.
 
Пољопривреда и газдинства која нису у пдв су ништа у опорезивању у односу на ДОО фирме које послују и које изваче милијарде евра годишње неопорезованих...када држава то среди прво, онда нека сређује и код нас стање...

Не паламуди више Норт кад те молим...
 
Ti drugi ne bi trebali zbog svog obraza biti u redu za ono sto su se ovi izborili
Izvoli drugar, reagovao sam zbog ovog tvog posta, verujem da si bio na sveukupno manje protesta nego ja, takođe samo da te podsetim da je Šapcu bilo protesta kada su drugi sedeli i bas ih bilo briga, kad su proizvođači svinja dobili batine od policije na Šabačkom mostu, nezalost, niko im nije tada prižio podršku.....
 
Nazad
Vrh