Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
I ne volim ono zapamtite koje reci i slicno ali ovo jos moram da napisem.
Mali seljak kad preda robe za 1 000 000din + pdv ima 1 080 000 da trosi kako hoce.
Firma kad preda ciste robe za 1 000 000 din raspitajte se koliki je porez na to pa koliko jos dodatno kad zeli u kesu da podigne te pare i potrosi nenamenski koliki su tu nameti.
Druga stvar morace deklarisano seme, hemija, knjigovodja ... Bice trazili ste gledajte.
Ne racunam ovu divlje-prelaznu formu da sav utrosak ide na 1 gazdinstvo u PDVu i to gazdinstvo zavrsi sa zanemarivim profitom za oporezivanje, dok se realni prinos izvlaci preko fiktivnih gazdinstava.
Zivi bili pa docekali. 🍻
 
Neki su sposobni samo da organizuju druzenje u Morovicu. Da se priblize blokadama ni u snu. Za tvoju informaciju za ovih osam dana na blokadama i na jednom sastanku u Kisacu ni jednom nisam cuo da je neko delio poljoprivrednike na hobiste i profesionalce. Moje licno misljenje se zna, ali ga nisam javno iznosio. Tako da mozes mirno da spavas. Verovatno ces voziti traktor sa gorivom od 130 dinara i sa subvencijom od 35000. PS.. Ogledalo svi imaju pa nek se pogledaju.
koliko se zna za sada ide refundacija para za dizel,da li je dogovoren rok do kada se vrsi prijava te refundacije sa racunima ili kako vec ili ce biti mesec dana prijave kroz e agrar? 100l do 100h ili je smanjena litraza?

sto se tice subvencija 18hilj+18hilj,ovo drugo je za sezonu 24-25 jer je ova vec posejana tavanusa 85% gotovo svi pa i ja(doduse nesto imam i semenske) ili ce se sve moci kroz vestacko djubrivo progurati svih 18hilj?

nista negativno samo pitanje postavljam
 
Nista ne treba da ti bude jasno jer nista nije definisano, nista se nece definisati i nista nece biti u roku od obecanog cak i ako se definise!
Meni je stvarno zao i glupo sto i pisem u ovoj temi jer iz naseg okruzenja niko nije ni mrdnuo po pitanju protesta!
Kao sto sam napisao ranije, uvek sam izasao ili ja ili sin pa makar i samo 5-6 traktora koliko ih je bilo zadnji put iz naseg mesta, pa sam rekao da sam razocaran sa takvim pregovorima gde se uvek pojavi neka faca koja zajebe ostale pregovarace prihvatanjem neceg sto skoro da nema smisla, jer u 99% slucajeva pojave se namesteni igraci.
Ali kako stvari stoje ljudi ili se nenormalno plase, ili im je sve odlicno ili treca stvar, izgubili su poverenje u pregovaracima! Sigurno da sve ove 3 tacke donekle imaju uticaj na odziv!
Da je sve sjajno i bajno u poljoprivredi, nije ali zasto je odziv takav, verovatno su te 3 tacke presudne za razocarajuci odziv!
Pitam sada nekog ko sa terena ima pravu informaciju, jel ono pokazano blokirano zrtveno jagnje iz Bavanista na koga su svi pljuvali od pregovaraca pa do ostalih sa protesta, jel jos uvek u ekipi za pregovore?
I ako jeste, kako da je sada ispao heroj protesta a na zadnja dva prevarant?
Ako moze neko na kulturan nacin da objasni svima!
Ili mozda iako na svim prethodnim protestima sam izasao a na ovima ne, da nemam ni pravo na neke informacije?!
Pozdravljam i cenim celu ekipu i sve koje su odvojili vreme i pokazali kolko tolko zube ovima sa vlasti i skrenuli im paznju da trebaju mnogo vise da vode racuna o poljoprivrednicima i da nikako ne smeju da nam vredjaju intelegenciju!
 
Eee to nisam znao da se trazi da svi budemo isti.
Do sad je bilo drugacije.
Bio sam na blokadama pre i svaki put isto pregovaracka interesna grupa pregovara kako njima odgovara, neki postanu i bogatiji a sirotinja zna se.
Nemoj više ,,pomagati" ! Zašto nisi bio u Kisaču na sastanku (ni mene nije niko zvao, a ni obavestio). ,,Vođe" su pitale da li neko želi da ide da pregovara ! Mogao si otići ti da pregovaraš. A niko ti ne brani da baš ti budeš vođa (komadant sa svim pravima i obavezama) ali treba stati ispred ljudi i prihvatiti svu odgovornost i sve zasluge.
Uoravo svaka, pa i ova vlast šiti laži da ne treba izaći na izbore i da ne treba se buniti jer je na izborima namešteno, doće isti ili gori, pregovarači će se utaliti.
Zaista sam razočaran i tome se nisam nadao od tebe al' zaista.
 
I ne volim ono zapamtite koje reci i slicno ali ovo jos moram da napisem.
Mali seljak kad preda robe za 1 000 000din + pdv ima 1 080 000 da trosi kako hoce.
Firma kad preda ciste robe za 1 000 000 din raspitajte se koliki je porez na to pa koliko jos dodatno kad zeli u kesu da podigne te pare i potrosi nenamenski koliki su tu nameti.
Druga stvar morace deklarisano seme, hemija, knjigovodja ... Bice trazili ste gledajte.
Ne racunam ovu divlje-prelaznu formu da sav utrosak ide na 1 gazdinstvo u PDVu i to gazdinstvo zavrsi sa zanemarivim profitom za oporezivanje, dok se realni prinos izvlaci preko fiktivnih gazdinstava.
Zivi bili pa docekali. 🍻
Ko je na ovim pregovorima izpregovaro da se mora u sistem PDV-a ?
Za prvi deo si upravu.
Sada smo se opet izborili sa 12.000 na 18.000, plus 17.000 za đubrivo i seme. Pa zar to nije bolje od 12.000 ili ovogodišnjih 9.000 pre protesta ? Ja ne kupujem seme ako nije kukuruz ili nešto drugo što je hibrid pa moram ali opet smatram da je bolje nego što je bilo !
 
Rto ti sam si dao odgovor. Pocinje polako racuni za seme,djubrivo...
Naravno da niko to nije trazio,to ce drzava sama da presudi. Vec su procesljali mnoga gazdinstva u roku par dana-nedelja.
 
Ti si napiso ,,tražili ste gledajte". Pa priča oko PDV-a se priča već bar 10 godina. I to ne zavisi od protesta ili pregovarača.
Stalno se negde češljaju gazdinstva bez obzira na proteste, bilo i biće. Ako me sećanje dobro služi ovde se pisao pre mesec-dva o tome ?
Tako si napisao da čitalac shvati da su pregovarači i protesti za nešto krivi i da se uvek neko , namiri"
Odgovorimi da li je po tebi bolje 9.000 ili 12.000 ili pak 18.000. U drugoj varijanti isto 9.000 ili 12.000 ili pak 18.000 plus 17.000 za veštak i seme ?
Pa zar nije bolje da dobije onaj ko je kupio seme i đubre ili da niko ne dobije ?
 
Koliko se ja sećam pre 15 godina je uslov za dobijanje subvencija bio pio a bilo je i skupljanja računa tako da to nije ništa novo. Svako ko je hteo da se interesuje za proteste znao je koga treba da pita. Tim iz Inicijative nije potkupljiv i ne radi se ništa zarad privatnog ćara već da nam svima bude koliko-toliko dobro. Tužno i žalosno je koliko imamo kočničara i skretničara koji pokušavaju da izbuše priču..
 
Naravno da mislim.
Kaxu prava kao poljoprivrednoci u HR, EU i slicno... Jel se neko raspitao koje su obaveze tih poljoprivrednika da bi dobili subvencije ? Ili bi samo 300e na racun i cao ?
 
Naravno da mislim.
Kaxu prava kao poljoprivrednoci u HR, EU i slicno... Jel se neko raspitao koje su obaveze tih poljoprivrednika da bi dobili subvencije ? Ili bi samo 300e na racun i cao ?
Ti nam odgovori jer si ti to započeo .
Da li je ranije bio uslov za se u zadnjih 12 meseci plato godišnji iznos doprinosa ili su i tada neki zagovarali ,,kao u Evropi" ?
Da li je logično da se samo dobija ? E, sada što tebi ne paše baš sve 100%, nije razlog da se ljutiš i omalovažavaš. Treba biti prvo samokritičan. Zaista mislim da treba da je cela država uređena, pa i sektor poljoprivrede. Možda neko misli da svi treba da su uređeni osim njega i njegovih interesa, možda, ja ne. Kako meni, tako i svima.
 
Da ne bih bio kocnicar i slicno odjavljujem se.
Ne ljutim se i sad ako ti napisem da mi sve odgovara i da imam preca posla tebi ce i to biti problem i povod za daljnju diskusiju. Na kraju kao i do sad bice kako je neko drugi odlucio i to je to.
Do daljnjeg se odjavljujem.
 
Nisi odgovorio na najednostavnije pitanje, ja te nisam pitao da li tebi odgovara, pitao sam da li je bolje sa tih 17.000 ili je bolje bez njih.
 
Opet cinizam. Ti imaš platu koju si pošteno zaradio ali neko nije radio u firmi da bi zaradio ili neki drugi izvor prihoda, e, njemu znače jer isključivo od poljoprivrede živi.
Tu je tačka sporenja između ,,hobista" i ,,profi" ali uvek ,,hobisti" prvi počinju da zameraju.
 
Tako je i mogu da napisem za sta nisam.
Da tata daje sinu zemlju u zakup i sin uzima dodatne subvencije.
Da prska i truje ko,kako i cim hoce.
Da na 1 gazdinstvo nabija racun i PDV a na ostala uzima pare.
Da zakupodavci nemaju pravo na subvencije.
Da niko porez na zaradu ne placa.
Da gazdinstvo sa 1ha ima promet 8 000 000din.
Da se crna nafta ne kupuje na svakom cosku.
Da se postuje plodored.... I jos mnogo sta drugo.
 
Opet cinizam. Ti imaš platu koju si pošteno zaradio ali neko nije radio u firmi da bi zaradio ili neki drugi izvor prihoda, e, njemu znače jer isključivo od poljoprivrede živi.
Tu je tačka sporenja između ,,hobista" i ,,profi" ali uvek ,,hobisti" prvi počinju da zameraju.
Mesas socijalu i subvencije.
Vidis tu ste u zabludi vi bi od subvencija da živote. Subvencije su da unaprede proizvodnju.
Nisam 1 post procitao kako bi neko bolje radio zemlju i vise ulagao. Svima je najbitnije kako bez rada dobiti pare i provuci ih kroz **greška.
Sad se odjavljujem.
 
Ti mešaš, neko nema novac da kupi veštačko đubrivo i ne bi ga vacao, ovako će ga baciti i unaprediće proizvodnju. I ja bih voleo da je svih 35.000 u kešu ali trenutno nije izvodnjivo.
Tvrdim da sit nikada gladnom ne veruje.
Da li je problem da se sve u državi uredi pa i poljoprivreda ?
 
Nazad
Vrh