Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Meni bi i ovih 50 dinara po litri značilo. Više od 100 l/ha nisam ni uzimao. Auto mi je na benzin. A najbliža pumpa mi je NIS na 2,2 km.
Ali ovo je bez veze. Hoće da zadrže monopol na gorivu za nas. Na ovih 50 dinara se ne sme pristati ! Pre bih pristao da plaćam koliko i jeste nego da bude po njihovom.

Rekoše pre neki dan da su poljoprivrednici u pravu za gorivo. Kao ministarka rekla 50 jer se ta cifra pominjala na pregovorima u maju. Nije nego ? A rekla je da je cela akciza 50 dinara. Dva su razloga. Ili je htela da progura to ili se nije ni informisala tj. nije znala kolika je akciza.

I uvek da uštinu. Znači akciza 64,7 * 1,2 =77,64 da im ostane 13 dinara od pdv-a na akcizu. Plus skoro 15 do punog iznosa akcize, eto 28 dinara po litri. Taman da nadoknade popust. Ove nedelje je 25 dinara. I biće sve manji. Cena dizela će da padne. Nisu oni dzabe procenili 179.

Neka bude na svim pumpama 179 i povraćaj punog iznosa same akcize. Ovo što su ponudlili je nepoštovanje i šibicarenje.
 
Poslednja izmena:
Meni bi i ovih 50 dinara po litri značilo. Više od 100 l/ha nisam ni uzimao. Auto mi je na benzin. A najbliža pumpa mi je NIS na 2,2 km.
Ali ovo je bez veze. Hoće da zadrže monopol na gorivu za nas. Na ovih 50 dinara se ne sme pristati ! Pre bih pristao da plaćam koliko i jeste nego da bude po njihovom.

Rekoše pre neki dan da su poljoprivrednici u pravu za gorivo. Kao ministarka rekla 50 jer se ta cifra pominjala na pregovorima u maju. Nije nego ? A rekla je da je cela akciza 50 dinara. Dva su razloga. Ili je htela da progura to ili se nije ni informisala tj. nije znala kolika je akciza.

I uvek da uštinu. Znači akciza 64,7 * 1,2 =77,64 da im ostane 13 dinara od pdv-a na akcizu. Plus skoro 15 do punog iznosa akcize, eto 28 dinara po litri. Taman da nadoknade popust. Ove nedelje je 25 dinara. I biće sve manji. Cena dizela će da padne. Nisu oni dzabe procenili 179.

Neka bude na svim pumpama 179 i povraćaj punog iznosa same akcize. Ovo što su ponudlili je nepoštovanje i šibicarenje.
Kolega udji u temu oranje,kad to pogledam ne treba sigurno ni da dobijemo ništa.
Jel sramota ljude,sad su oni pametni oru,jel,a biće prvi da pitaju na proleće jesu li legle subvencije.
Matore ljude,decu sam video greju se uz vatru a vi orete,pametni ste.
Sram vas sve bilo,jadan li smo narod,jadan i bedan.
Sram vas bilo još jednom,nemojte makar kačiti slike i pisati a to govori da obraz nemate.
 
Jesu li otišli na pregovore?
Vratili su se. Po meni je to što je obećano u ovom trenutku OK. Poznajem drugu stranu, skloni su prevarama. Osim njihovih obećanja, naša obećanja su da do nedelje uveče (kraj pregovora u Kisaču) nećemo blokirati, samo ostajemo pored puteva i na parkinzima.
Po meni je to razumno. Mislim da treba organizovati čuvanje mehanizacije, da treba iserati još traktora i da niko ne treba svoj traktor da odveze kući. Ništa još nije gotovo.
Moje mišljenje je da u budućnosti stalno treba da izlazimo u vožnje, da ih podsetimo da postojimo i da stalno nešto normalno (realno) zahtevamo.
 
Poslednja izmena:
Сулудо би било условљавати их да на преговоре дођу под шатор. Такви преговори ничему не би водили, присуствовао сам таквим преговорима испред Бановине и то је циркус или вашар благо речено. Свако би да води главну реч и онда то настане општа граја и гунгула. Зато постоје представници који иду и којима се даје право гласа да договарају и преговарају у име свих.
 
Sreca pa se odustalo od tog uslova. Sreca pa su ljudi na sastanku u Kisacu odvratili Miletu od te ideje da se pocetak pregovora uslovi dolaskom pregovaraca iz vlade u Kisac. Ako je Vlada rekao da se raspolaze sa 650 traktora na blokadama svima je bilo jasno da je to malo i da treba popustiti i otici na pregovore. Juce nisam bio u Pazovi, ali izgleda da sve ide u dobrom pravcu.
 
Nazad
Vrh