Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Vlada je poslala mejl, ponašaju se kao šibicari i prevaranti. Stalno pokušavaju igrom reči da nas zeznu. Na tri stavke su napisali ,,UPRAVU STE" ali nisu uradili onako kako smo mi zahtevali. Stalno sitne prevare.
Za sve što ne uspemo da ostvarimo isključiva krivica je na strani onih koji sede kod kuće. Bez obzira da li su hobisti ili profesionalci, mali ili veliki, ratari ili stočari, mladi ili stari, zdravi ili bolesni.
Svako je mogao da izdvoji neki dan nekoliko sati da podrži borbu za svoja prava. Da je do uradio svako od nas u svakom trebutku bi tamo bilo 5x više traktora.
 
Jedno zapažanje samo.
Interesantna je pojava da se uvek iz cele Srbije najviše kuka na Beograd i Beograđane, često s pravom, priznajem.
Te Beograđani imaju najveće privilegije, te najbolji život, a na grbači ostatka Srbije... Shvatate o čemu pričam. Znači, ljudi u Beogradu najbolje i najkvalitetnije žive. OK.

E, a kada god dođe do izbora, do JEDINE legalne mogućnosti za promenama, Beograd je UVEK najmanje za trenutno stanje, za vlast!
Pa u nesrećnim Gornjim Nedeljicama čuvenim su dobili ogromnu većinu!

Ima li psihologa ovde, kako se naziva taj fenomen zanima me...

I na kraju, svaka čast Vojvođanima, stvarno bravo ljudi!
Sramota me je što mi voćari iz "Srpske Kalifornije" ovako ništa ne radimo...
 
Poslednja izmena:
Jedno zapažanje samo.
Interesantna je pojava da se uvek iz cele Srbije najviše kuka na Beograd i Beograđane, često s pravom, priznajem.
Te Beograđani imaju najveće privilegije, te najbolji život, a na grbači ostatka Srbije... Shvatate o čemu pričam. Znači, ljudi u Beogradu najbolje i najkvalitetnije žive. OK.

E, a kada god dođe do izbora, do JEDINE legalne mogućnosti za promenama, Beograd je UVEK najmanje za trenutno stanje, za vlast!
Pa u nesrećnim Gornjim Nedeljicama čuvenim su dobili ogromnu većinu!

Ima li psihologa ovde, kako se naziva taj fenomen zanima me...

I na kraju, svaka čast Vojvođanima, stvarno bravo ljudi!
Sramota me je što mi voćari iz "Srpske Kalifornije" ovako ništa ne radimo...
Jedan je odgovor na ovo tvoje pitanje, u manjin i malim sredinama se mnogo lako manipulise ljudima. Jednostavno svako zna ko gde radi, koliko, kako radi zemlju, koliko ima kredita i sve ostalo. Ti podaci se ikoriste za ucene ljudi. U visemilionskom Bg ni komsija komsiju ne poznaje....
I na kraju sirotinja koje ima po selima dosta se lako kupi za paket i crvenu.
 
Ja razumem vase zrtvovanje zarad svih nas ostalih, podrzavam i svaka cast na tome, skidam kapu.
Za mene mozete reci sta god ali doci jednostavno ne mogu.
Stoku nemam kome ostaviti!!
Iako bih vise od svih voleo da dodjem i podrzim borbu, upoznam neke kolege ovde sa foruma, bar u takvoj situaciji malo da se druzimo....


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedno zapažanje samo.
Interesantna je pojava da se uvek iz cele Srbije najviše kuka na Beograd i Beograđane, često s pravom, priznajem.
Te Beograđani imaju najveće privilegije, te najbolji život, a na grbači ostatka Srbije... Shvatate o čemu pričam. Znači, ljudi u Beogradu najbolje i najkvalitetnije žive. OK.

E, a kada god dođe do izbora, do JEDINE legalne mogućnosti za promenama, Beograd je UVEK najmanje za trenutno stanje, za vlast!
Pa u nesrećnim Gornjim Nedeljicama čuvenim su dobili ogromnu većinu!

Ima li psihologa ovde, kako se naziva taj fenomen zanima me...

I na kraju, svaka čast Vojvođanima, stvarno bravo ljudi!
Sramota me je što mi voćari iz "Srpske Kalifornije" ovako ništa ne radimo...
Tvrdim da je razlog dostupnost medija i stanje uma. Kada bih obrazložio ovo drugo mnogi bi se naljutili.
 
Šta reći, prosudite sami.
Jedna sugestija. Ne može cena da padne za 120% jer bi u tom slučaju dali robu i još imali da platite kupcu 20% od njene vrednosti. Kako je krenulo i to će da se desi.

Ako je prošlogodišnja cena (P) bila 120% veća od ovogodišnje (O), P=2,2*O => O=P/2,2 => O=0,4545*P.
Ovogodišnja cena je 45,45% prošlogodišnje, što znači da je prošlogodišnja cena pala za 54,55%.

Ja sam žito prošle godine prodao po 35 din/kg, a ove za 20 din/kg. Tako da mi je prošlogodišnja cena u odnosu na ovogodišnju bila veća za 75%. Dok mi je ovogodišnja cena 57,14% prošlogodišnje, što znači da je cena od prošle godine pala za 42,86%.

Da je i meni prošlogodišnja cena bila veća za 120% od ovogodišnje, ove godine bi prodao po 15,9 dinara.

Zato sam kukuruz kad mi je skinuo vlagu od 14,29% ? i odbio nečistoće, kojih nije bilo 2% odokativno, na kraju prodao za 14,5 din/kg.
 
Jedna sugestija. Ne može cena da padne za 120% jer bi u tom slučaju dali robu i još imali da platite kupcu 20% od njene vrednosti. Kako je krenulo i to će da se desi.

Ako je prošlogodišnja cena (P) bila 120% veća od ovogodišnje (O), P=2,2*O => O=P/2,2 => O=0,4545*P.
Ovogodišnja cena je 45,45% prošlogodišnje, što znači da je prošlogodišnja cena pala za 54,55%.

Ja sam žito prošle godine prodao po 35 din/kg, a ove za 20 din/kg. Tako da mi je prošlogodišnja cena u odnosu na ovogodišnju bila veća za 75%. Dok mi je ovogodišnja cena 57,14% prošlogodišnje, što znači da je cena od prošle godine pala za 42,86%.

Da je i meni prošlogodišnja cena bila veća za 120% od ovogodišnje, ove godine bi prodao po 15,9 dinara.

Zato sam kukuruz kad mi je skinuo vlagu od 14,29% ? i odbio nečistoće, kojih nije bilo 2% odokativno, na kraju prodao za 14,5 din/kg.
Treba sa kazu PROSTO da ceo svet razume da su cene pale NA UPOLA OD CENA OD PROSLE GOD
 
I bez ove matematike, i nepismen čovek vidi i oseća na sopstvenoj koži da živi loše da ne kažem bedno i kapira da je pokraden, izmanipulisan a to se kažnjava u Decembru.
Daj Bože. Šta rade sa poštarima ? Da ih kupe za 20 000. Ja kad sam prodao bilo je 6 kg kukuruza za pola litra soka od 0,5. Već sutradan je bila niža cena.
Treba sa kazu PROSTO da ceo svet razume da su cene pale NA UPOLA OD CENA OD PROSLE GOD
Da. Za 50%. A sve je pokupelo od 50 do 80 pa i sto posto. Struja je od prošle jeseni poskupela 32%, a gas 64%.

Dobro je ovo što kažu prvo akcize, pa posle pregovori. Sad ih treba j. Dosta su oni nas.
 
Zar nečistoće 2% nije u JUS-u
Ne znam tačno koliko je rekao. Znam da je rekao da je to najmanja vrednost. Dok nisam oterao, nisam ni primetio da ima imalo loma. Kukuruz je bio ekstra. Zrno krupno. ZP 434. U medijima se govori da se vlaga odbija kad je preko 16%. Kod mene bilo 14,29%.
To sam dao jer ga nisam imao gde. Sledeće godine će drugačije...
 
Nazad
Vrh