Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Jedno pitanje, kako je na zadnjim protestima Jovanov istrčao ispred svih i potpisao šta je podpisao, i da li su svi znali šta on radi.
 
A kako da znas da li ces raditi u plusu ili u minusu??
Ako je pitanje bilo namenjeno meni: Kad arendu platiš skupo onda je velika verovatnoća da ćeš pre biti u minusu nego u plusu. Na njivi sam od malena a kompletnu poljoprivrednu priču pratim 15-ak godina i vidim da se u ratarstvu češće nije zaradilo na arendi nego što jeste ali naravno obično ljudi imaju sa čime da peglaju takve probleme pa teraj dalje.
 
Situacija je veoma kompleksna a mi se svadjamo oko glupih sitnica. Bilo da si ratar ,stocar, povrtar, vocar, nista ova bagra koja se uvalila u stolice nece uraditi. Tu nema ni plana ni programa. U principu boli njih k..ac za sve nas. I u oravu su neku clanovi kad kazu da su najgori ovi koji ni zasta opstruiraju bilo kakav protest. Imam prijatelje sa kojima kad pricam na tu temu kazu sta god da uradis ne mozes nista da promenis i samo mi digni dzabe pritisak. Ovde kod meme je izgleda vecini dobro a da se ja pitam bilo bi svasta. Udruzenje postoji samo na papiru. Po meni je pitanje sta i kako uraditi da se skine bagra iva sa vlasti pa krenuti odatle. Po meni je ovo prevrsilo svaku meru pristojnosti, psovao bih ovde al necu da me ne banuje moderator. Sve sto treba je naci kljucne tacke oko kojih se svi slazemo i krenuti odatle a posle detaljisati kad se skine bagra dao bog.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Situacija je veoma kompleksna a mi se svadjamo oko glupih sitnica. Bilo da si ratar ,stocar, povrtar, vocar, nista ova bagra koja se uvalila u stolice nece uraditi. Tu nema ni plana ni programa. U principu boli njih k..ac za sve nas. I u oravu su neku clanovi kad kazu da su najgori ovi koji ni zasta opstruiraju bilo kakav protest. Imam prijatelje sa kojima kad pricam na tu temu kazu sta god da uradis ne mozes nista da promenis i samo mi digni dzabe pritisak. Ovde kod meme je izgleda vecini dobro a da se ja pitam bilo bi svasta. Udruzenje postoji samo na papiru. Po meni je pitanje sta i kako uraditi da se skine bagra iva sa vlasti pa krenuti odatle. Po meni je ovo prevrsilo svaku meru pristojnosti, psovao bih ovde al necu da me ne banuje moderator. Sve sto treba je naci kljucne tacke oko kojih se svi slazemo i krenuti odatle a posle detaljisati kad se skine bagra dao bog.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
Овде ти само пар њих ***** опструише нон стоп и паметује,њих 5-6,за све имају питање,констатацију, а кад их питаш што не оду на састанак и приупитају то људе који планирају и одлучују онда настаје мук из пар разлога.
1. јер су обичне кукавице и бескичмењаци
2. јер не могу потрошити пар литара горива
3. јер су ту да опструишу.

Пример само пар постова изнад,члан пише о човјеку из ЊЕГОВОГ СЕЛА који је продан и љига и испитује о њему на форуму,уместо да га пресретне на улици и приупита пар ствари шта и како. Али.....
 
Treba se tu dobro razmortiti a mislim da bi ministarstvo oberucke prihatilo da se "kurajberi" izostave iz nekih blagodeti, a da se popisu svi vlasnici traktora sa protesta i da im se da 500e po ha i po jedan nov traktor, sta je to saka jada nas! Koliko je bilo traktora popisano sa zadnjih protesta @Bubu? I da se ovekovec na 4-5god. Pa kome se ne svidja neka se skupe pa neka traze za sebe i 1000e po ha, nemam nista protiv!
Ne mozes ti Kalkulanta drugacije isterati na ulicu nego udri po dzepu direkt!!
@dragan.kovacev

Da li si predložio u svom udruženju, da se podnese kao zvanični zahtev?

Deo poruka o aredni i ostalom slabo vezanom premešten u temu Chat 15, jer nema mnogo veze sa protestima. Deo offtopica je i obrisan, jer nije ni za temu Chat 15.

I ovo predlaganje i pisanje predloga na forumu je totalno besmisleno, trebalo bi svako da ode u udruženje gde je član da vidi da se to uvrsti u zahteve.

Takođe bi trebalo da se informišete u svojim udruženjima sa kime će se pregovarati nakon protesta, jer ovo što se napiše na forumu ne treba shvatati ozbiljno.

Suština mog pitanja je jesu li svi poljoprivrednici i udruženja znala šta on radi?

I oko ovoga bi svakako valjalo da se informišete u svojim udruženjima. Ovo je samo primer, koga se ovde pita i od koga se očekuje odgovor.

Evo još jednog zanimljivog citata


O tom problemu neka razmislja drug predsednik...neko će morati da izadje pred ljude.A ako im ne smetaju protesti nek sede u toplom i piju čaj i jedu parizer,kao svaka savesna i odgovorna vlada ;)

Na primer ovaj član zna da će predsednik da razmišlja o protestima. Sad je pitanje kako on zna da će baš predsednik biti angažovan oko najavljenih protesta. Ovo je samo primer, kakva su pitanja, takav je i ovaj odgovor, Sad bilo bi najbolje da se protesti koji su najavljeni ne komentarišu dok ne počnu, osim ako neko nema sigurne informacije, kao član [B]Fanatx[/B].

Moje mišljenje da svako ko je u udruženjima treba da se tamo konkretno informiše i da sledi instrukcije. Oni koji nisu članovi uduženja, pa moraće nekako sami da se snalaze.

Od pisanja predloga na forumu nema koristi jer ne čitaju oni koji su zaduženi za predloge. Tako je i sa postavljanjem pitanja, na ta pitanja napisana ovde na forumu sigurne neće odgovoriti oni koji znaju odgovore, nego će neko da tera šegu ili da podbada.

Uglavnom bi trebalo izbegavati da se u narednih par dana ova tema zatrpava sa nebitnim stvarima, ima tema Chat 15, Arenda i ostale na forumu, ovde samo konkretno o protestima.
 
Poslednja izmena:
Kakvog odgovora nema, neka ode lepo u udruženje Stig i tamo ih pita, nema potrebe da pravi offtopic ovde na forumu.

Deo poruka koji su bili offtopic, neka evociranja uspomena iz prošlih vremena, politikologija i slično sam obrisao iz ove teme, jer je tema protesti poljoprivrednika. Ima tema Chat, ako želite pisati neke takve stveri, a ako imate pitanja za druge članove pošalite im kao privatnu poruku.

Još jednom preporuka da sva pitanja i predloge ljudi iznesu pred udruženjima ćiji su članovi, pa će tamo i dobiti odgovore.
 
Poslednja izmena:
Pa greška umesto Stig, napisao Sirig. Izvinjavam se na zabuni, nije namerno, da se ne uvredi neko.

Toliko mi je bila glava puna nebitnih informacija jer sam pre toga pregledao i obrisao gomilu poruka nebitnih za proteste koji su u nekoj najavi. Znam da mi je objašnjenje malo kilavo, ali tako je kako je. :cao:
 
Opet je deo poruka obrisan, ali su se odnosile na način uređenja foruma, a ne na proteste poljoprivrednika.

Ali bi bilo dobro da se malo razmisli kako da protesti uspeju, a ne da nakon svakog protesta budu preveslani od vlasti, pa se nakon par meseci moraju organizovati novi protesti jer je situacija loša za poljoprivrednike.

Ako bi ostavio sve te poruke, stekao bi se utisak da se neko trudi da piše o svemu drugom osim o protestima. Mada i za te proteste je najbolje kontaktirati uduženja čiji ste članovi i tako biti direkno informisan, a ovako na forumu (i na društvenim mrežana uopšte) je sve "rekla kazala".
 
najbolje bi bilo kao u slucaju protesta protiv litijuma, kad je Skupstina zakon koji su usvojili u rekordnom roku uz veliki pritisak gradjana za jedan dan ukinuli, tako na tom primeru znaci da drzava svaki sporazum u ovom slucaju sa poljoprivrednicima moze za jedan dan usvoji sve tacke sporazuma, ali ispada da za to treba ogroman pritisak, jer drzava ako nema pritiska gleda da sve sporazume prolongira ili na kraju ne usvoji uopste.
 
Ali bi bilo dobro da se malo razmisli kako da protesti uspeju, a ne da nakon svakog protesta budu preveslani od vlasti, pa se nakon par meseci moraju organizovati novi protesti jer je situacija loša za poljoprivrednike.
Kako, kada vlast ne poštuje ni Ustav, a ni zakone, pa kako ih onda naterati da poštuju obećano i potpisano ?
 
Opet je deo poruka obrisan, ali su se odnosile na način uređenja foruma, a ne na proteste poljoprivrednika.

Ali bi bilo dobro da se malo razmisli kako da protesti uspeju, a ne da nakon svakog protesta budu preveslani od vlasti, pa se nakon par meseci moraju organizovati novi protesti jer je situacija loša za poljoprivrednike.

Ako bi ostavio sve te poruke, stekao bi se utisak da se neko trudi da piše o svemu drugom osim o protestima. Mada i za te proteste je najbolje kontaktirati uduženja čiji ste članovi i tako biti direkno informisan, a ovako na forumu (i na društvenim mrežana uopšte) je sve "rekla kazala".
Mislim da je vreme ti da se uključiš, pošto si na strani preveslanih. Tako i mali Perica zamišlja borbu. Sad da izađemo da protesti uspeju i sve rešavamo jednim protestom. Smešna priča
 
Nazad
Vrh