Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Na sinoćnoj skupštini udruženja Inicijativa za opstanak poljoprivrednika Srbije doneta je odluka da se izađe na proteste 13. 11.
Da li se zna na kojim lokacijama ce moci da se prikljuci protestima ? Pitam posto Inicijativa nije vezana za lokaciju, ima li nesto organizovano malo sire po Srbiji ? ( ne pitam za druga, za sebe pitam :D )
 
Da li se zna na kojim lokacijama ce moci da se prikljuci protestima ? Pitam posto Inicijativa nije vezana za lokaciju, ima li nesto organizovano malo sire po Srbiji ? ( ne pitam za druga, za sebe pitam :D )
Kada se izjasne ostala udruženja iz sporazuma tada će biti pravljeni dogovori oko lokacija. Bićete svi obavešteni.
 
Vidis ja sam spreman da budem 11 ti iz mog mesta jer ipak smo manje selo.Kod mene jedini problem da moram biti na zacelju moram poneti insulin i u slucaju nekih promena moram izaci iz kolone.Mada mislim da do toga nece doci jer nismo bas slozni veliko je raslojavanje.Protestno voznju priznajem samo sa traktorima a ne dolazak autom ili pesaka,na svaki protest sam izasao ali ne traktorom i to se ne racuna.Postovani kolega je dao predlog da se penzosima ukinu davanja od 20k nego da se usmere drugacije pa pitam da li je pitao ukucane ili blizu familiju jer sam siguran da svako u porodici ima nekog penzionera.Hvala
 
Vidis ja sam spreman da budem 11 ti iz mog mesta jer ipak smo manje selo.Kod mene jedini problem da moram biti na zacelju moram poneti insulin i u slucaju nekih promena moram izaci iz kolone.Mada mislim da do toga nece doci jer nismo bas slozni veliko je raslojavanje.Protestno voznju priznajem samo sa traktorima a ne dolazak autom ili pesaka,na svaki protest sam izasao ali ne traktorom i to se ne racuna.Postovani kolega je dao predlog da se penzosima ukinu davanja od 20k nego da se usmere drugacije pa pitam da li je pitao ukucane ili blizu familiju jer sam siguran da svako u porodici ima nekog penzionera.Hvala
Ponesi ti nesto slatko i sendvica , insulin dabome , al on nije hitan :ppozdrav:
 
Ovakve akcije mogu ponekom biti zabavne i smešne, ali u stvarnom svetu one ne mogu pomoći da se poboljša položaj poljoprivrednika.

Prva stvar je da se udruži veći broj poljoprivrednika i da zajedno definišu svoje zahteve, a to se sada dešava kod nas.

Sad ćemo videti šta će biti od akcija tokom novembra, treba sačekati da se izađe sa svaničnom najavom od uduženja šta se planira i šta se traži.
 
E sad , al postoji i druga strana price , sasvim suprotna . Ako se vec ide u proteste , mozda neko ima misljenje da bi bili efikasniji ako nebi bas sve bilo precizno unaprijed najavljeno , jer je mozda bolje da bude malo brze i malo vise faktora iznenadjenja za neprijatelja , naravno pod navodnicima , jer je u ovom slucaju ministarstvo "neprijatelj" cim se ide u proteste a ne preko institucija ,pa sve sto je precizno najavljeno ostavlja prostora da vam miniraju ili ubace zvecku u projekat
 
Najbitnije je koliko će poljoprivrednika izaći, a najnebitnije je koliko će protesti biti radikalni. Naprimer da je bilo u Pančevu 5.000 poljoprivrednika ne bi mafiji na vlasi palo na pamet da pošalju batinaše.
Kada izađe 90% poljoprivrednika nema potrebe za blokadama ili bilo kojoj radikalizaciji. Odmah bi mafija na vlasti prihvatila sve ili veliku većinu zahteva. Naravno da bi prevaranti probali sa odugovlačenjem i svim poznatim šibicarskim forama da nas zamore, podele, rasture i sve ostalo.
 
Najbitnije je da se izadje u sto vecem broju.
Ja iako sam sitan i mali poljoprivrednik,apelujem na svee poljoprivrednike da izadju ,ako ne mogu traktorima jer mozda su nekom neregistriovani,nekom u kvaru itdd,neka dodju kolima,motorom,biciklom,pesakaa...
JER AKO SE SADA SVIII NEUDRUZIMO I NE POMOGNEMO JEDNI DRUGIMA ONDA SLEDECE GODINE CE MNOGI ZAVRSITI I STAVITI TACKU NA BAVLJENJE POLJOPRIVREDOM.
 
E sad , al postoji i druga strana price , sasvim suprotna . Ako se vec ide u proteste , mozda neko ima misljenje da bi bili efikasniji ako nebi bas sve bilo precizno unaprijed najavljeno , jer je mozda bolje da bude malo brze i malo vise faktora iznenadjenja za neprijatelja , naravno pod navodnicima , jer je u ovom slucaju ministarstvo "neprijatelj" cim se ide u proteste a ne preko institucija ,pa sve sto je precizno najavljeno ostavlja prostora da vam miniraju ili ubace zvecku u projekat

Sad koliko da se to to prikriva, mislim da bi bilo dobro bar da se poljoprivrednicima javi kada će biti neka akcija. A u tom slučaju je logično da će ministarstvo preko svojih ljudi među poljoprivrednicima da sazna za kad se planira neka akcija.

Šalu na stranu, vlast će za jedan sendvič saznati sve što ih zanima, tako da nema tu neke koristi od prikrivanja akcija.

A ove preporuke šta raditi, kako raditi i šta tražiti bi bilo dobro da svako preko udruženja čiji je član iskomunicira sa drugim poljoprivrednicima, jer mala je korist od pisanja na forumu šta treba da se odradi. Mislim piše se već više od decenije, možda da se proba malo više preko poljoprivrednih udruženja.
 
Nema neke velike mudrosti, protestuje se iz 2 razloga: da se ispuni što je obećano do maja i u maju a nije ispunjeno i da u novu proizvodnu godinu uđemo sa nekim boljim uslovima Za 2024. se traži definitivno tih famoznih 300 evra po hektaru sa isplatom do kraja marta, da tokom cele godine mogu da se podignu poljoprivredni krediti sa 1% kamate, brisanje svih poljoprivrednika iz kreditnog biroa, uređenje robne berze, rešenje dugova pio i još ponešto..
 
Da li je nečiji traktor registrovan ili ne je nebitno. Svaki put kada neregistrovani krene na njivu ima rizik da bude kažnjen. A na protestima se to ne gleda jer prvi zahtev je da se protestanti ne kažnjavaju. A kakav sam ja protestant ako se uplašim neke kazne ? U svakom slučaju treba doći pa makar i na biciklu.
 
Nema neke velike mudrosti, protestuje se iz 2 razloga: da se ispuni što je obećano do maja i u maju a nije ispunjeno i da u novu proizvodnu godinu uđemo sa nekim boljim uslovima Za 2024. se traži definitivno tih famoznih 300 evra po hektaru sa isplatom do kraja marta, da tokom cele godine mogu da se podignu poljoprivredni krediti sa 1% kamate, brisanje svih poljoprivrednika iz kreditnog biroa, uređenje robne berze, rešenje dugova pio i još ponešto..
Ja bih dao predlog da se zaboravi tih 300e, nego da budu zahtevi Dizel za poljoprivredu i regres za vestacko djubrivo. Subvencije po ha ce napraviti problem kao sto je i sada, zbog arende.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ja bih dao predlog da se zaboravi tih 300e, nego da budu zahtevi Dizel za poljoprivredu i regres za vestacko djubrivo. Subvencije po ha ce napraviti problem kao sto je i sada, zbog arende.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
U potpunosti se slazem sa prvom recenicom,manteee se ljudi tihh subvencija AKO CE NAM KILO KUKURUZA I PSENICE BITI 10-15 DIN .
Dajte neka prvi zahtev bude uredjenje trzista i uskladjivanje cene zitarica sa cenom na najblizoj Budipestanskoj berzi!
Sta vam znaci da dobijete i 300 evra po hektaru ako smo u gubitku u proizvodnji 500 evra po hektaru???
 
Ajd sad opet ja. Traži se i gorivo oslobođeno akcize. Subvencije npr. imaju sve države oko nas. Cene naših proizvoda direktno zavisi od potrošnje na domaćem tržištu i od izvoza a ne od subvencija. Ako ste dozvolili da vam subvencije kroje cenu arende onda tu istu arendu niste dobro dogovorili ili je prosto "Mala bara puna krokodila".
Svi koji imaju neke predloge za uređenje stanja u poljoprivredi neka kontaktiraju sebi najbliže udruženje pa nek prvo tamo iznesu pa to ide na glasanje pa ako de izglasa a to udruženje je potpisnik sporazuma onda ide predlog ostalim udruženjima pa se opet glasa i tek onda ako se odluči može da se šalje zahtev. Za sada je to što je i sa tim zahtevima nastupamo.
 
Nazad
Vrh