Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Nema neke velike mudrosti, protestuje se iz 2 razloga: da se ispuni što je obećano do maja i u maju a nije ispunjeno i da u novu proizvodnu godinu uđemo sa nekim boljim uslovima Za 2024. se traži definitivno tih famoznih 300 evra po hektaru sa isplatom do kraja marta, da tokom cele godine mogu da se podignu poljoprivredni krediti sa 1% kamate, brisanje svih poljoprivrednika iz kreditnog biroa, uređenje robne berze, rešenje dugova pio i još ponešto..
kakve veze sad ima stanje u poljoprivredi sa kreditnim biroom?? ,moze obrazlozenje?
 
Ja ne znam ogovor ali pitam zašto taj zahtev oko kreditnog biroa nekome smeta ? Meni ništa ne znači ni ovako ni onako.
 
kakve veze sad ima stanje u poljoprivredi sa kreditnim biroom?? ,moze obrazlozenje?
Posle ovakve godine, nažalost će mnogima značiti jer ako ne dobiju reprogram postojećeg kredita a nemaju za ratu upisuju se u kreditni biro posle 60 dana ako se ne varam a to znači mrlja i čekanje brisanja iz biroa naredne 2 godine.
 
Subvencije po hektaru su osnova,to sto neko dize arende zbog toga je druga stvar,a opet ne radimo svi te arende,tj velik % poljoprivrednika ni nema arende.Djubrivo ne koristimo svi iste kolicine,neki ni ne koriste osnovna djubriva,opet bi ta stavka oko djubriva nekima dala puno vise a nekima skoro nista.To sto se trazi u zahtevima treba iskljucivo traziti sto ce obuhvatiti sto veci broj farmera,a to su sigurno subencije po hektaru kao jedna stavka.Pio treba resiti takodje,ali cisto sumnjam da nesto od toga ce biti.
I trebalo bi da se prica o navodnjavanju,suse su sve cesce,bar u nekim predelima,mnogi atari imaju mogucnost navodnjavanja iz kanalske mreze....
 
Znači sve zahteve prosledite organizatorima protesta, mala koristi pisanje na forumu.

Ne treba na put izlaziti neregistrovanim traktorom.
 
Treba se tu dobro razmortiti a mislim da bi ministarstvo oberucke prihatilo da se "kurajberi" izostave iz nekih blagodeti, a da se popisu svi vlasnici traktora sa protesta i da im se da 500e po ha i po jedan nov traktor, sta je to saka jada nas! Koliko je bilo traktora popisano sa zadnjih protesta @Bubu? I da se ovekovec na 4-5god. Pa kome se ne svidja neka se skupe pa neka traze za sebe i 1000e po ha, nemam nista protiv!
Ne mozes ti Kalkulanta drugacije isterati na ulicu nego udri po dzepu direkt!!
 
Treba se tu dobro razmortiti a mislim da bi ministarstvo oberucke prihatilo da se "kurajberi" izostave iz nekih blagodeti, a da se popisu svi vlasnici traktora sa protesta i da im se da 500e po ha i po jedan nov traktor, sta je to saka jada nas! Koliko je bilo traktora popisano sa zadnjih protesta @Bubu? I da se ovekovec na 4-5god. Pa kome se ne svidja neka se skupe pa neka traze za sebe i 1000e po ha, nemam nista protiv!
Ne mozes ti Kalkulanta drugacije isterati na ulicu nego udri po dzepu direkt!!
Mislim da je bilo oko 1000 traktora ukupno.
 
Mnogi su kod nas otpisali subvenciju jer je bila jedno vreme beznacajna a limitirana na malu kolicinu zemlje, ljudi su culi za takve pogodbe i sada bi svi tako, dobre pare za arendu i subvencije jer tako i komsija izdao! A subvencja nije vise bas za otpisivanje, naravno zahvaljujuci ljudima koji su protestovali a ne sajber kurajberima kojih je cak i na PLJOPRIVREDNOM forumu preko 90%
Da ne verujes koji su to kalkulanti, primire se dok su protesti (to im naj teze padne) pa kad prodju udri po tastaturi, naravno niceg se nece odreci postignutog!
Sa kime ce se pregovarati posle 13 novembra ?
 
Техничком владом, која ће обећати мед и млеко.
Tehnička vlada može samo da izvršava donete odluke a ne i da donosi nove.
Oklevalo se namerno ili slučajno pitanje je ....
A zašto je ,,tehnička" Vlada zabranila izvoz poljoprivrednih proizvoda ? Manite se, petsednik i Vlada svaki dan krše Ustav i zakon.
Pisao sam 1.000 puta, nemojte odmagati ako nećete pomoći. I to uvek rade isti ljudi. Po meni su gori oni koji odnažu od naprednjaka i sendvičara. Sendvičari za sendvič rade, a vi odmažete za džabe.
 
Ko odmaže?
Nemojte se ponašati kao da ste samo vi bogomdani i jedina opozicija.Možda neki ljudi nisu zadovoljni sa načinom na koji je sve rađeno.Možda neki drugačije zamišljaju borbu s ovom diktaturomUsvakom slučaju ne verujem da je iko protiv protesta poljoprivrednika,naravno mislim na one koji nisu u stranci i koji vide šta ova vlast radi s poljoprivredom.
 
Pokažite kako treba, nemojte opsruirati pisanjem ,,od toga nema ništa", tehnička Vlada" i ostale gluposti. Niko nije Bogom dan, neko radi, a neko minira. Novil je pisao u više navrata
 
Nisam video da je iko ovde napisao ,,od toga nema ništa".U svakom slučaju bilo kakva borba je bolja od nečinjenja ikakve akcije.Po meni sva udruženja poloprivrednika trenutno bi više trebalo da se bace u akciju za ove izbore i da se pokušaju ljudi ubediti da ne glasaju za vladajuču partiju.To je najbolji način da se promeni nešto u poljoprivredi jer ako ovi pobede onda samo predstoji borba s njima.Njihovo viđenje poljoprivrede je propast za poljoprivrednika bilo to mali,veliki,profi,hobi nazovite ga kako god hoćete.
 
sam si rekao da tehnicka vlada zabranila izvoz i da je to protiv ustava i zakona

i sad ti mislis da ce oni nesto u tehnickom mandatu resiti za poljoprivrednike da im se da vise para

samo ce reci--mi smo u tehnickom mandatu,ne mozemo nista i cao zdravo


eto nisu ispostovali ni ono sto je potpisano tokom proslih protesta dok je vlada u punom mandatu
rade kako oni zele
 
Nazad
Vrh