Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Sistem je truo i sistemu je potrebna ozbiljna reforma...
- Ukinuti one besmislne i debline konkurse!
- Subvencije iskljucivo po hektaru i grlu.
- Formirati nezavisnu i nepodkupljivu komisiju koja ce izvrsiti obilazak i kontrolu svakog gazdinstva koje je sisalo pare iz budzeta preko konkursa. (zloupotrebe najstrozije kazniti)
 
Kakvo kopile se izrodilo od oca komunizma i majke socijaldemokratske eu ? Volim evropske ideale ,i nema boljeg zivota za obicnog covjeka ,ali , ej domacini .. Gdje je farmerski , paorski duh? Gdje kapitalisticka borba na zivot i smrt za svoj biznis ,za svoju porodicu ,na svojoj zemlji ?
Jesmo li mi farmeri ili placipicke koje nosamo papire, stojimo u redovima pred salterom ? Jesmo li mi farmeri domacini ili placipicke da svaki mjesec izvozimo traktore na put i kacimo zastave ,i trazimo svaki put premjene ovog ili onog akta ?
Radi svoju zemlju ,i hrani svoju stoku. Ako kome treba hrana koju proizvedes nek ti plati po trzisnoj cijeni . Ako nemozes da opstanes , da smanjis troskove , da povecas prinos ,da skupis pare da nemoras da uzimas na veresiju , ubij se , ili idi u firmu da radis za platu ,nisi ti ni farmer ni paor ni domacin ni biznismen. Jebes drzavu i njima da se molis , ili da se udruzujes . Jebes udruzenja , to je za kafane i slave . Ako nemozes sam , radi za drugog.
 
Kakvo kopile se izrodilo od oca komunizma i majke socijaldemokratske eu ? Volim evropske ideale ,i nema boljeg zivota za obicnog covjeka ,ali , ej domacini .. Gdje je farmerski , paorski duh? Gdje kapitalisticka borba na zivot i smrt za svoj biznis ,za svoju porodicu ,na svojoj zemlji ?
Jesmo li mi farmeri ili placipicke koje nosamo papire, stojimo u redovima pred salterom ? Jesmo li mi farmeri domacini ili placipicke da svaki mjesec izvozimo traktore na put i kacimo zastave ,i trazimo svaki put premjene ovog ili onog akta ?
Radi svoju zemlju ,i hrani svoju stoku. Ako kome treba hrana koju proizvedes nek ti plati po trzisnoj cijeni . Ako nemozes da opstanes , da smanjis troskove , da povecas prinos ,da skupis pare da nemoras da uzimas na veresiju , ubij se , ili idi u firmu da radis za platu ,nisi ti ni farmer ni paor ni domacin ni biznismen. Jebes drzavu i njima da se molis , ili da se udruzujes . Jebes udruzenja , to je za kafane i slave . Ako nemozes sam , radi za drugog.
Momo,koliko sam skontao ti ne živiš samo od poljoprivrede nego radiš nešto s auto delovima.
Onda nemoj da stajemo čistim paorima na muku.
 
Nema to veze , to je dupla borba .
Nema tu sta da se prica ,nadji rjesenje za skupu arendu ili odustaj . Ako je arenda skuplja od cijene zemlje x kamata , onda tu ne stima nesto.
Jedno je ako sam na svoju ruku posadis maline ,ili ljesnik ili tako nesto , pa onda nece niko to da kupi , pa onda kukas kriva drzava , treba pomoc , a drugo je ako na ovakvoj godini koga nije stuko led ili poplava ili ko nije placao ureu 800eura ili ko ne placa hektar zemlje 500 do 800 eura , dakle , ko nije imao ove godine bar 9t po ha, pa nema plusa , to je nesto drugo.
 
Шта би са протестном вожњом, нешто се сви ућутали? Јесу протестанти нешто постигли за себе па сад ћуте и трљају руке? Канда је преговор у министарству уродио плодом? 🤔
 
Шта би са протестном вожњом, нешто се сви ућутали? Јесу протестанти нешто постигли за себе па сад ћуте и трљају руке? Канда је преговор у министарству уродио плодом?
Namestaljka od strane ministarstva, Bavaniste i Stig se ne stide takvih manipulacija!
 
Ja ne znam šta sa vama nije u redu. Jel je ponuda bila da se preko RR za celu Srbiju da đubrivo i seme po određenim paritetima. Mi to nismo mogli da prihvatimo jer ne zastupamo celu Srbiju, a i ta razmena ne spašava celu situaciju. Mi smo u ponedeljak izašli na protest i celoj Srbiji zapušili usta. Efekat celog izlaska je postignut i ministarka je pričala o tome. Koji su naši problemi na našem terenu znamo mi sami, tiče se pre svega biljne strukture, vas to verovatno ne pogađa, ali je kod nas drugačija struktura vlasnika zemljišta. Jedini propust u celoj situaciji je bio što nismo obavestili Draškovića i Dragana iz Novi Kozijak, ispravićemo to u budućnosti
 
Vi ste tako napredni i jaki da im odma zapisite usta cim vam nesto daju i vi zadovoljni🤣🤣🤣


Realno savetujem vam svaki mesec po jedna voznja i ima da budete ko Arapi sa naftom 🤣🤡
 
Sta sam ja rekao u temi cena kukuruza samo nije premesten ovde da ga citiram! Ovi izadju sa 200 traktora ministarstvo se uplasi jako i odmah ispunjava zahteve!
Izadju 20 udruzenja isteraju 2000 traktora ministarku boli uvo, sedite tamo koliko hocete!
Stvar je jasna samo necu teske reci da upotrebljavam!
 
Poslednja izmena:
Sta sam ja rekao u temi cena kukuruza samo nije premesten ovde da ga citiram! Ovi izadju sa 200 traktora ministarstvo se uplasi jako i odmah ispunjava zahteve!
Izadju 20 udruzenja isteraju 2000 traktora ministarku boli uvo, sedite tamo koliko hocete!
Stvar je jasna samo necu teske reci da upotrebljavam!
Koja su to 20 udruženjanavedi ih? Baćko je bliži tebi, vi ste tamo talentovani. Preporučio bi ti da se fokusiraš na neprijatelja, on ti je u ministarstvu, ti ratuješ sa saveznicima a to je Stig. Na pogrešnom si putu. Jedno udruženje niti može da promeni sve u Srbiji, niti treba, može neke stvari, to što je ministarka izašla i rekla nju ne košta ništa, može i da slaže i od decembra ni da ne bude ministarka. Verujem da razumeš
 
Čak i da se desi neki propust kod ljudi koji su izašli da zastupaju sve nas,mislim da nema smisla i da je čist bezobrazluk sedeti kraj telefona i kritikovati sve živo kako bi ispoljio neki svoj stav bio on ispravan ili ne...Činjenica je da je ovo borba sa vetrenjačama,i da za nas niko nema sluha jer su ratar i stočar manjina u drzavi koja žudi za socijalnim mirom...a nažalost mi smo čuvari istog umesto te vlade koja gradi auto puteve u pogresnom smeru!
 
Čak i da se desi neki propust kod ljudi koji su izašli da zastupaju sve nas,mislim da nema smisla i da je čist bezobrazluk sedeti kraj telefona i kritikovati sve živo kako bi ispoljio neki svoj stav bio on ispravan ili ne...Činjenica je da je ovo borba sa vetrenjačama,i da za nas niko nema sluha jer su ratar i stočar manjina u drzavi koja žudi za socijalnim mirom...a nažalost mi smo čuvari istog umesto te vlade koja gradi auto puteve u pogresnom smeru!
Прво они само себе заступају, поред седам удружења са којима су потписали сарадњу они сами истрчавају на преговоре у министарство. Ако си паметан схватићеш да је то борба за своју задњицу и хватање поена мимо свих удружења.
 
Nazad
Vrh