Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,7%
  • Ne

    Glasovi: 113 31,3%

  • Ukupno glasača
    361
Neće biti mira dok se ne uvedu subvencije po kg!
To je još jedna podela.
Onda će oni koji imaju lošiju zemlju ili u brtskoplaninskim krajevima izumreti. Kada oni nestanu evo Šiptara za 10 godina u tvojoj avliji. Lako je onima kojima zemlja više kilograma rađa, oni su samim tim bogatiji i onda ih po tebi treba još nagraditi. Da li je to po tebi uredu ?
Po meni je uredu da oni sa otežanim uslovima i sa lošijom zemljom dobiju više da bi preživeli.
Sit gladnom ne veruje.
 
Petre, Vlado, zar stvarno mislite da su gazdinstva od 50 i 200ha ista?
Nisu nikako ista, ali u godinama kao sto je ova nema neke sustunske razlike, nijanse su u pitanju.

I da je 100 e zarada po Ha, ispada da je bolje onom od 200, nego od 50 Ha, ALI,ko ima 200 ha, mora imati ozbiljniju mehanizaciju, mora imati radnika,tako da je sve veliko pitanje.
 
Mislim da nisi razumeo, zakupac-vlasnik, niko ne favorizuje zakupca, ovde je reč o tome da iako uzmeš zemlju u zakup, i platiš koliko god, subvencija pripada vlasniku, jer ničim ne garantuje da li radi ili ne. Protiv sam svake vrste podela, svako radi kako zna i ume, rezultati nekada izostanu a nekada ih ima, neko se našao u ratarstvu i stočarstvu, neko samo u ratarstvu, neko u ratarstvu i radi negde u firmi, nek se snalazi kako ko misli da treba i ume. Jednostavno poljoprivreda kojom se mi bavimo ne može da opstane na 10hek ili 10 krava, mislim može, ali živiš gore nego tvoj ker. Postoji mnogo unosnijih poslova a da manje ima odgovornosti i rada, treba razmisliti, suviše su se neki posvetili tastaturi, neznam ni ja kako da opstanem sa 200 hek, tek je teško naći rešenje za nekog ko radi 10hek, ništa nije jednostavno
Da li je tačno da je Stig prošle sedmice pristao da ode sam na pregovore bez drugih udruženja ?
 
Sto se Stiga tice, polako ce mozda i izaci na videlo ko su i sta su. Za sad stoji to da su jedna celina i da kad imaju neke zahteve izlaze slozno i trazeno im se ostvari i to je fino, ali je ne jasno koga imaju u pozadini i ko je glavni atribut, odnosno njihova politicka snaga ili pozadina jer bez toga nista ne bi postigli jer svima je jasno s kim imamo posla.
Poslusni su to stoji, izlaze, traze jeftinije djubrivo, dobivaju, ( samo oni) izlaze, traze vecu cenu suncokreta pa im neko kaze da je to ostvareno i da ce se dobiti i oni opet poslusni, uvijali rep i pobegli prvi kucama sa protesta.
Neko blizak im je rekao, ajte vi kuci jer ono ostalo od zahtevanog necete videti, budite zadovoljni sa ovim pa ce i ostali da se povlace kad vi begate.
Nesloga vlada izmedju asocijacija takva da ne znaju jedni za druge!
Zamisli, iz juzne Srbije krenuli ka BG solidna grupa, neka neko potvrdi koliko ih je bilo a Stig zbrisao sa puteva. Dok NS nema kontakte uopste sa 100 traktora iz okoline Vrsca koji bi cinili proteste jacim!
Mi ne treba da se cudimo nicemu, takvi smo kakvi smo i u stanju smo prevariti svog najbliznjeg za neki mali dobrobit, a tek za nesto vise!
 
Taj što ima 10 hektara.Na kraju i ako pukne na poljoprivredi, on će otići negde da radi nešto, da vozi na primer , imaće platu 100 000 i nekako će se izvući.Taj što ima 200 hektara, pući će mnogo veći novac koji neće moći da nadoknadi dok ne dođe godina sa dobrim prinosom i dobrim cenama.....To je to ....Troškovi ogromni a na kraju cena za proizvod niska.Znači naš proizvod je totalno obezvređen....
 
Sustinski je lose i onom sa 50 i onom sa 200 ha ali sustina je relativna stvar...a ne mogu da budu nijanse jer je 200 cetiri puta vise od 50!...4 puta veci rizik,amortizacija,vreme provedeno u poslu,angazovana mehanizacija,ljudstvo...itd...itd
Hoces da kazes da je teze ove godine onom ko radi 200 ha?
Sve je to relativno i razlicito, od gazdinstva do gazdinstva, po meni presudna je sto veca kolicina kvalitetne zemlje u vlasnistvu i minimalna zaduzenost, tu se nekako jos i moze plivati, ali sam hteo da kazem da sa ovim cenama zaradu da moze da zivi od ovog posla nema NIKO.Ni paor sa 50 ha, ni sa 200.
 
Sto se Stiga tice, polako ce mozda i izaci na videlo ko su i sta su. Za sad stoji to da su jedna celina i da kad imaju neke zahteve izlaze slozno i trazeno im se ostvari i to je fino, ali je ne jasno koga imaju u pozadini i ko je glavni atribut, odnosno njihova politicka snaga ili pozadina jer bez toga nista ne bi postigli jer svima je jasno s kim imamo posla.
Poslusni su to stoji, izlaze, traze jeftinije djubrivo, dobivaju, ( samo oni) izlaze, traze vecu cenu suncokreta pa im neko kaze da je to ostvareno i da ce se dobiti i oni opet poslusni, uvijali rep i pobegli prvi kucama sa protesta.
Neko blizak im je rekao, ajte vi kuci jer ono ostalo od zahtevanog necete videti, budite zadovoljni sa ovim pa ce i ostali da se povlace kad vi begate.
Nesloga vlada izmedju asocijacija takva da ne znaju jedni za druge!
Zamisli, iz juzne Srbije krenuli ka BG solidna grupa, neka neko potvrdi koliko ih je bilo a Stig zbrisao sa puteva. Dok NS nema kontakte uopste sa 100 traktora iz okoline Vrsca koji bi cinili proteste jacim!
Mi ne treba da se cudimo nicemu, takvi smo kakvi smo i u stanju smo prevariti svog najbliznjeg za neki mali dobrobit, a tek za nesto vise!
Krenula je ozbiljna grupa koja je držala zatvoreno isključenje sa autoputa za celu Šumadiju.. kod Velike plane je zvao Nedimović da kaže da su već potpisali i da nema potrebe da nastavimo dalje. Ostalo je istorija.. od tada ne skupljam ljude jer vidim kako sve ovo funkcioniše.
e1a43f5d683609a88e86d64c639d4d46.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa valjda je u dobrim godinama imao 4x veću zatadu. Moj komšija sam obrađuje oko 300kj. Jedino vija pilota za špartanje i plaća kombajn.

па тај не вија само пилота тај се витла сам са собом ако то све сам ради
 
Hoces da kazes da je teze ove godine onom ko radi 200 ha?
Sve je to relativno i razlicito, od gazdinstva do gazdinstva, po meni presudna je sto veca kolicina kvalitetne zemlje u vlasnistvu i minimalna zaduzenost, tu se nekako jos i moze plivati, ali sam hteo da kazem da sa ovim cenama zaradu da moze da zivi od ovog posla nema NIKO.Ni paor sa 50 ha, ni sa 200.
Odgovor na tvoje pitanje je DA,teze je onom sa 200 ha! Vec sam objasnio u par svojih postova,ne bih da ulazim dublje u raspravu sa tobom.
 
Nazad
Vrh