Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
On je prvo čovek. Znači treba biti prvo čovek.
Takav je bio od rođenja, većina će reći da je lud ali ja bih rekao da je častan i hrabar čovek.
Bitno je da ti sebe vidis kao normalnog, mozda i treba biti lud kad si okruzen ludacima ali iz svake ludorije izaci castan, cist i razuman i nikako suprotng misljenja i dela od onih koji su imali poverenje u tebe da ih predstavljas u njihovo ime!
 
Ljudi su dolazili iz Amerike da bi ratovali za Srbiju pre 100 gidina. Svesni da idu u rat i da mogu poginuti, a ti brineš šta će neko izgubiti u miru 😂😂😂. Pa kako bi ti išao da ratuješ za domovinu ili je to rezervisano samo za (po tebi) budale ?
Ne znam sta da ti odgovorim . Valjda cu jednoga dana znati 👍
 
Ljudi su dolazili iz Amerike da bi ratovali za Srbiju pre 100 gidina. Svesni da idu u rat i da mogu poginuti, a ti brineš šta će neko izgubiti u miru 😂😂😂. Pa kako bi ti išao da ratuješ za domovinu ili je to rezervisano samo za (po tebi) budale ?
Колега бил ти сутра ратовао за твоју домовину, и свесно отишо у смрт? Ако будеш одговорио на питање прво стани па преиспитај своју савест колико има ту искрености према себи и оном што си написао као одговор.Не мораш одговорити али запитај се колики је то степен жртве и да ли оно постоји данас међу нама оваквима ,ја лично мислим да не.[/QUOTE]
 
А шта би ти урадио да почне рат у Србији? Бацио пушку, побегао из земље и рекао није мој рат или нисам будала? Или би лепо погнуте главе отишао до Кеја и сам скочио у Дунав? У рат се иде да би бранио свој кућни праг, своју домовину(осим ако немаш неку резервну, па те за ову баш брига ) браниш породицу. Пошто видим да би овде многи бацили пушке и повикали пришљи наши, онда ће жене канда у, будућности, морати да бране ову напаћени земљу. Добри смо ми каквих нас има, наши прадедова су пешке прешли Кајмакчалану и вратили се не размишљајући хоће ли погинути и хоће ли после рата испасти будале што су ратовали.
 
Kolega Peet vam je očitao lekciju i spustio vas na zemlju.Pričate o nekom herojstvu.Što napadate vašeg saborca koji vam je sasuo istinu u oči.Ispada da ste vi za sve zaslužni.A što ste zbog suncokreta ostavili stočare na cedilu,o tome ne pričate.
Pošto mi je post izbrisan u ceni pšenice,nadam se da je ovo sada u pravoj temi..
Odziv poljoprivrednika je mali i datira iz perioda kada su bili prvi veći protesti gde je jedan od zahteva (koji je odmah prihvaćen) bio da se hobi poljoprivrednicima ne isplaćuju subvencije.Kao posledica toga,mi nismo dobijali subvencije par godina kada su bile najveće.Najglasniji su bili baš oni koji su do juče radili po firmama a sad su kao profi poljoprivrednici a mi koji isto ulažemo u tu zemlju ostajemo bez prava glasa.Ali ne smetaju im ti što rade po 500ha i još su zaposleni (ali oni plaćaju PIO preko žene,tetke,strine).Zamislite koliko je taj PIO opterećenje za onog od 100+ha a kakvo za onoga koji obrađuje 5,10,15ha.Da se tu priča ne završava je i činjenica da su uzimali od tih malih hobista polovinu subvencija da bi ovi dobili koji dinar.Ja to nisam radio iz principa i preživeo sam i bez subvencija.I onda me stručnjaci prozivaju,gde sam ja na protestima.Sjebali ste poljoprivredu tim potezom jer se niste nadali da će mečka zaigrati i na vašim vratima.Kolega Peet sve ovo zna i bio je u raspravi sa mnom.Ali za ovo što vam je napisao mu skidam kapu.On nije lud,koliko sam shvatio-nego razočaran.A i malo je stariji pa su mu se shvatanja malo promenila.
Za Nedeljka znam (predstavio se imenom iprezimenom) ali Baderljicu ne znam a predstavljao je i mene i sve poljoprivrednike.Pa bar bi bio red da se predstavi.
Do protesta ga nešto nije bilo na forumu ili je možda bio pod drugim imenom.
E to je za one koji potežu priču :Ko hoće nađe način a ko neće nađe razlog.Da li je ovaj razlog dovoljan.Za nekog će biti a za nekoga ne.
 
А шта би ти урадио да почне рат у Србији? Бацио пушку, побегао из земље и рекао није мој рат или нисам будала? Или би лепо погнуте главе отишао до Кеја и сам скочио у Дунав? У рат се иде да би бранио свој кућни праг, своју домовину(осим ако немаш неку резервну, па те за ову баш брига ) браниш породицу. Пошто видим да би овде многи бацили пушке и повикали пришљи наши, онда ће жене канда у, будућности, морати да бране ову напаћени земљу. Добри смо ми каквих нас има, наши прадедова су пешке прешли Кајмакчалану и вратили се не размишљајући хоће ли погинути и хоће ли после рата испасти будале што су ратовали.
Био сам учесник у задњем рату , кад дође то тога онда суди о нечијем поступку овако на папиру смо сви хероји.
 
Kolega Peet vam je očitao lekciju i spustio vas na zemlju.Pričate o nekom herojstvu.Što napadate vašeg saborca koji vam je sasuo istinu u oči.Ispada da ste vi za sve zaslužni.A što ste zbog suncokreta ostavili stočare na cedilu,o tome ne pričate.
Pošto mi je post izbrisan u ceni pšenice,nadam se da je ovo sada u pravoj temi..
Odziv poljoprivrednika je mali i datira iz perioda kada su bili prvi veći protesti gde je jedan od zahteva (koji je odmah prihvaćen) bio da se hobi poljoprivrednicima ne isplaćuju subvencije.Kao posledica toga,mi nismo dobijali subvencije par godina kada su bile najveće.Najglasniji su bili baš oni koji su do juče radili po firmama a sad su kao profi poljoprivrednici a mi koji isto ulažemo u tu zemlju ostajemo bez prava glasa.Ali ne smetaju im ti što rade po 500ha i još su zaposleni (ali oni plaćaju PIO preko žene,tetke,strine).Zamislite koliko je taj PIO opterećenje za onog od 100+ha a kakvo za onoga koji obrađuje 5,10,15ha.Da se tu priča ne završava je i činjenica da su uzimali od tih malih hobista polovinu subvencija da bi ovi dobili koji dinar.Ja to nisam radio iz principa i preživeo sam i bez subvencija.I onda me stručnjaci prozivaju,gde sam ja na protestima.Sjebali ste poljoprivredu tim potezom jer se niste nadali da će mečka zaigrati i na vašim vratima.Kolega Peet sve ovo zna i bio je u raspravi sa mnom.Ali za ovo što vam je napisao mu skidam kapu.On nije lud,koliko sam shvatio-nego razočaran.A i malo je stariji pa su mu se shvatanja malo promenila.
Za Nedeljka znam (predstavio se imenom iprezimenom) ali Baderljicu ne znam a predstavljao je i mene i sve poljoprivrednike.Pa bar bi bio red da se predstavi.
Do protesta ga nešto nije bilo na forumu ili je možda bio pod drugim imenom.
E to je za one koji potežu priču :Ko hoće nađe način a ko neće nađe razlog.Da li je ovaj razlog dovoljan.Za nekog će biti a za nekoga ne.
Ti bi mogao da počneš knjige da pišeš. Moram da te demantujem. U udruženju Stig nikad veći odziv i što je veoma dobro svakim protestom je sve veći broj
 
Ajde sad se dogovorte.Prvo da vidite šta bi mi uradili.Onda nas bojkotujete jer vam je pozicija ugrožena.Jedno sigurno ne bi radio-ne bi blokirao puteve.Time se samo iritiraju građani.Drugo,ne bi pregovarao već podneo zahteve i dao određeni rok.Ne bi mi glavni zahtev bio subvencije po ha....
I šta se radi ako ne uđu u razmatranje vaših zahteva
 
Momo ti kao da si sa Marsa pao.
Mi nikad nismo isli u napadacke ratove, uvek se samo branili...
Za ovakvu drzavu u danasnje vreme mnogi se ne bi borili.
(Moje neko misljenje)



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
91 nisam išao sa voljom.99 sam otišao sam odmah to veče.Rečeno nam je kako krene bombardovanje da se javimo.Nisam 99 učestvovao u borbenim dejstvima.Mnogo njih je pobeglo od mobilizacije koja je počela 31 marta i nikom ništa.Svi prošli bez posledica a neki ostali u inostranstvu.
 
@Banat013

Za veliku vecinu nas od ove godine prosjecni poticaji ce biti oko 215-220 eur/ha
(Npr prosle godine je bio mislim cca 365 eur/ha)

Sad su kao obecali 135 e/ha (samo za prvih 30ha!) za psenicu, jecam, uljanu i krumpir
Mada iskreno ne vjerujem u to dok ne bude na racunu, a i ne bih se cudio da uvjet za sve bude kupovno sjeme za svaki hektar, a zbog dvije lose susne godine zaredom dosta ih je posijalo svojih povrsina s ‘tavanusama’

Otud tih ‘izborenih’ 135e/ha bez prosvjeda i pobuna hahah
Eto kako smo ‘izborili’ i kako se lagano skupljaju politicki bodovi na racun nas…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad dolazi do kraja i nema vise argumenata onda se teze menjaju pa se upliva u sasvim neku drugu baru a sad je to rat!
“Opravdani” rat kojeg je proizveo Sloba i Tudjman i posle kratkog vremena uplitali i Aliju kako bi sve otislo u p materinu.
Deks kaze da mi nismo nikad nikog napadali a ja se pitam jel su Zenge, Mudzahedini presli Drinu i Dunav da nas istrebe ili je Arkan i druge paravojne formacije otislo na pragu ovima!
Tako da svako ima svoje vidjenje ali ne treba nikad zaobici realnost i istinu!
Dalje ne idem jer diskusija vodi u klozet a meni nije stalo do toga da virim ispod poklopca i da ustanovim ko je kad i koliko srao!
 
А шта би ти урадио да почне рат у Србији? Бацио пушку, побегао из земље и рекао није мој рат или нисам будала? Или би лепо погнуте главе отишао до Кеја и сам скочио у Дунав? У рат се иде да би бранио свој кућни праг, своју домовину(осим ако немаш неку резервну, па те за ову баш брига ) браниш породицу. Пошто видим да би овде многи бацили пушке и повикали пришљи наши, онда ће жене канда у, будућности, морати да бране ову напаћени земљу. Добри смо ми каквих нас има, наши прадедова су пешке прешли Кајмакчалану и вратили се не размишљајући хоће ли погинути и хоће ли после рата испасти будале што су ратовали.
Ja sam odavno spreman i čekam za raliku od ineresnih i tastatura ,,patriota". Naravno nisam budala da ginem u dogovorenom ratu. Ako vidim da su viđe dobronamerne idem i do kraja sveta. Svoju kuću ću braniti svojim životom, neću čekati da me neko drugi brani.
Dođi da vidiš moj sasvim legalan arsenal, znam da ćeš se prvo smejati ali kada vidiš učinak pašćeš na **greška.
Tako je u svemu.
 
Kolega Peet vam je očitao lekciju i spustio vas na zemlju.Pričate o nekom herojstvu.Što napadate vašeg saborca koji vam je sasuo istinu u oči.Ispada da ste vi za sve zaslužni.A što ste zbog suncokreta ostavili stočare na cedilu,o tome ne pričate.
Pošto mi je post izbrisan u ceni pšenice,nadam se da je ovo sada u pravoj temi..
Odziv poljoprivrednika je mali i datira iz perioda kada su bili prvi veći protesti gde je jedan od zahteva (koji je odmah prihvaćen) bio da se hobi poljoprivrednicima ne isplaćuju subvencije.Kao posledica toga,mi nismo dobijali subvencije par godina kada su bile najveće.Najglasniji su bili baš oni koji su do juče radili po firmama a sad su kao profi poljoprivrednici a mi koji isto ulažemo u tu zemlju ostajemo bez prava glasa.Ali ne smetaju im ti što rade po 500ha i još su zaposleni (ali oni plaćaju PIO preko žene,tetke,strine).Zamislite koliko je taj PIO opterećenje za onog od 100+ha a kakvo za onoga koji obrađuje 5,10,15ha.Da se tu priča ne završava je i činjenica da su uzimali od tih malih hobista polovinu subvencija da bi ovi dobili koji dinar.Ja to nisam radio iz principa i preživeo sam i bez subvencija.I onda me stručnjaci prozivaju,gde sam ja na protestima.Sjebali ste poljoprivredu tim potezom jer se niste nadali da će mečka zaigrati i na vašim vratima.Kolega Peet sve ovo zna i bio je u raspravi sa mnom.Ali za ovo što vam je napisao mu skidam kapu.On nije lud,koliko sam shvatio-nego razočaran.A i malo je stariji pa su mu se shvatanja malo promenila.
Za Nedeljka znam (predstavio se imenom iprezimenom) ali Baderljicu ne znam a predstavljao je i mene i sve poljoprivrednike.Pa bar bi bio red da se predstavi.
Do protesta ga nešto nije bilo na forumu ili je možda bio pod drugim imenom.
E to je za one koji potežu priču :Ko hoće nađe način a ko neće nađe razlog.Da li je ovaj razlog dovoljan.Za nekog će biti a za nekoga ne.
Peet je bio na protestima i ima pravo na licno misljenje o istim. Ti nisi NIKAD bio ni blizu niti si ljudima ponudio hladne vode, a naj glasniji si i sve znas. Ko bi te podrzao od Kikindjana, sa kim ti kontaktiras, sa kim se druzis, koga bi ti mogao da ubedis da istera traktor na ulicu??? I jos monogo slicnih pitanja. Forum i forumase mozes obmanjivati, svoju okolinu ne mozes.
 
Nazad
Vrh